Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?

Публикувано от mariya.kutreva 
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 13:38:26
След обаждането - практиката явно е "куче влачи.. автобус". Три агенции ми отговориха, че не искат гаранции за водене на преговори, и 3% комисионна се заплащат от продавача, тъй като той е клиентът, наел агенцията за услуга. Една агенция ми каза, че искат гаранция за водене на преговори, и биха се опитали да вземат 3% и от двете страни. Явно ако мине, прекрасно за агенцията.

Благодаря на всички отново, аз смятам да заложа гаранцията от 1000EUR, но да откажа удоволствието от 3-те процента.
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 14:13:30
Странно,защо никой от брокерите в този форум не взе отношение.Жалко,щяха да са полезни!
Според скромното ми мнение,хора които твърдят,че са посредник от страна на продавача,най-малкото е нелогично да искат пари от вас за водене на преговори!
Нали би трябвало да се изговори всичко с продавача преди да започнат да предлагат имота му?И тези преговори в какво ще се състоят?Ще искат продавача да намаля от цената?Как,при условие че защитават неговите интереси???
Мисля,че тези хорица са се закачили на някоя обявичка,сега "рекламират"имота,най-вероятно без знанието на собствениците и ще чакат да "лапнат"нещо,ако може!
Преди да им дадете каквато и да е сума поискайте да видите договора им с продавача,ей така за по-сигурно!Тогава може да се окаже,че са приятели,близки,роднини и т.н...на продавачите!Този номер доста често го прилагат докато "крънкат"парички!
И задължително си наемете адвокат,който да водите по срещите,особено,ако ще давате пари,повярвайте,хонорарът му ще е заслужен и може да ви спести доста главоболия!
Успех!За жалост,в тази държава таково приятно нещо,като сдобиването с нов имот,може да се окаже доста рисковано,късащо нерви и пилеещо излишни средства събитие!
Успех отново!
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 14:48:46
Брокер съм и ще взема отношение. Тия 1000 евро за преговори са ми много странни, никога не съм искала такива гаранции. А щом агенцията е посредник но купувача, не дължите комисионна. Това си е моето мнение, има брокери и брокери. За съжаление, понякога ме е срам да кажа какво работя, точно поради "велики брокери".
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 15:16:51
mariya.kutreva Написал:
-------------------------------------------------------
> След обаждането - практиката явно е "куче влачи..
> автобус". Три агенции ми отговориха, че не искат
> гаранции за водене на преговори, и 3% комисионна
> се заплащат от продавача, тъй като той е клиентът,
> наел агенцията за услуга. Една агенция ми каза, че
> искат гаранция за водене на преговори, и биха се
> опитали да вземат 3% и от двете страни. Явно ако
> мине, прекрасно за агенцията.
>
> Благодаря на всички отново, аз смятам да заложа
> гаранцията от 1000EUR, но да откажа удоволствието
> от 3-те процента.


Е те тези 1000Е няма да ти ги върнат и ето ти комисионната. Ще ги съдиш ли?
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 15:54:11
tova etaka narechenoto stop kaparo iskat go za da ne reklamirat imota poveche.nema nikakva garanciq che ako ne stane sdelka sha ti go varnat a moje da sa go vzeli i ot nekoi drug za sashtiq imot.otdelno mo0je da nema vyobshte takav imot ili prodavache da ne gi e upylnomushtil da go prodavat a da sa go videli nekade v obqvite. sashto moje da vi zineneadat sa nova cena sled kato gi dadete. AZ imam opit sas takaova stop kaparo za aprtament na zeleno. Obajdam se na 1 obqva v neta i te mi vikat da doida v ofisa. Beshe v centara v Bulevard Hr.Botev v nachaloto nekade ot starana ta na chetnite nomera ne se seshatam kak se kazvashe agenciqta. i kato otidoh mi pokazaha nekakavi chetrji i mi kazaha da dam stop kaparo 1000 euro . az otkazah da davam pari sas argumenta che ne sam siguren dali iskam da kupq zashtot ne sam videl nikakvi dokumenti i ne moga da precenq dali mi haresva firmata koqto shte stri bez da sa mi kazali koq e tq. te me uveriha che bila mnogo qka. az kazah che moga da dam pari samo ako podpisha predvaritelen dogovor sas stroitela kato iskam predi tova da ogledami mestoto i si zaminah bez mnogo da im se ceremonq. kato videha che nema daim varje mi se obadiha na drugiq den da doida na mqstoto kadeto e parcela . i kakvo da vidq edna polqna obrasla sas treva i nikakvi priznaci che tam se stroi, a velikiq stroitel se okaza momche ot selo koeto mi go reklamiraha che v negoviq krai bil mnogo silen biznesmen . da de ama v Sofiq ne e postroil nishto do sega imache 1 zapochnata sgrada koqto az vednaga razgledah i ne mi haresa kachestvoto srtoeshe se sas itong shtot e eftino.az popitah srtoitelq kakyv procent iska na tozi etap ot stroitelstvoto i da predloji predvaritelen dogovor koito da procheta i da korigiram eventualno ako neshto ne mi haresva. I toi mi izmaranka che zasega ne iskal nihto. az beh mnogo vazmuten she reklamirat neshto koeto se okaza nishto, a te neshto pochnaha da mrankat che sega opipvali pazara i drugi takiva "dryn-drYn ta plaqs" . qvno videha che ne sam balyka koito tarsqt i se otkazaha to mene . az obache se vazmutih mnogo i se ambicirah i proverih za tozi parcel kak stoqt neshtata. okaza se che parcela e sobstvenost na drugo lice i che te nemat uchredenoi pravo na stroej dori. i na drugiq den se obadih v agencieta da im kaja che parcela ne e sobstvenost na stroitelq i daje nema pravo na stroej a te mi vikat "A vie kak rabrahte" az i kazah na brokaerkata da ne se misli za po golem tarikat ot men zashtoto sam imal poveche sdelki sas imoti kato sobstvenik otkolkoto tq kato broker, sled koeto se pokriha i poveche ne mi se obadiha.dosta e vroqtno dori da sa izpolzvali imeto na firmata na momcheto ot selo i da sa si bili chisti izmamnici. kato se videhme predpriemacha vyobshte ne se predstavi i taka i ne mu nauchih imeto. taka che izvoda e sledniq :ne davai nishto na agenciqta predi da si ogledala imota i da si podpisala predvaritelen dogovor , za dogovora e jelatelno da polzvash advokat ,proveri prodavacha dali e edinstven sobstvenik i dali imota nema tejesti da ne se okaje che si dala kaparo na ediniq sobstvenik ama drugite ne znaqt che tova se prodava ili da kaparirash imot sas tejesti . zadljitelna klauza v dogovora e da ti varnat kaparoto v 2en razmer ak0o se provali sdelkata po tqhana vina . normalno kaparoto e 10% ot cenata ako iskat poveche ne im davai daje badi osobeno podozritelna.za tova che ne trqbava da davash komisionna si prava i ako mojesh ne im podpisvai dogovor da te predstavlqvat. ako vse pak sdelkata e mnogo izgodna i nema ka da gi preskochish pazari se za komisionnata 3% e maximuma . az kato prodavah minalata godina 1 mnogo likviden impot se spazarih ot 3 da mi q namalqt na 2,5 i te vednaga se naviha a ot kupuvacha samo 1% sa vzeli razbrah v posledstvie.
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 15:55:38
majdu drugoto kakvo se prodava i na kakva cena.
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 16:00:01
a be Dragula a pishe li koi sha q plashta taq debela komisiona ot 7,14%
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 16:13:53
zxa bravih da pitam kade e imota
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 16:48:20
Имота е в Берлин. Линкът е за тази обява. Комисионната я плаща купувачът. Офертата е адресирана към потенциалните купувачи.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 16:56:29
vaprosa za imota beshe nasochen kam Maria.Kurteva
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход