Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?

Публикувано от mariya.kutreva 
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 15:37:22
Няма такова нещо като даване на пари за водене на преговори. Най-вероятно зле обучен брокер не е обяснил правилно. При заявен сериозен интерес от купувача е нормално да се плати сума(аз блуза да си купувам ако не ми стигнат парите оставям 20 лв капаро). След плащане на тази сума АНИ отказва да води други клиенти и ако евентуалния купувач се откаже сумата си остава за продавача. Въпросната госпожа не е обяснила много ясно каква е ситуацията. И как сте разбрали за този недвижим имот? Как се свързахте със собственика? Ако той си е оставил телефона и вие сте звъннали директно на него разбира се няма да дължите никому комисионна, но ако е от реклама на фирмата тогава ще дължите иначе нямаше как да разберете за този имот. И дали собственика и брокера не са едно и също лице? Проверен ли е имотът? Сигурна ли сте , че този който се представя за собственик наистина е той?smiling smiley Да не се окаже, че тези 1000евро са най-малкият проблем smiling smiley
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 16:02:32
"Жената се обаждала на обява Продава, а не на агенцията". Майко мила.... И тя тази обява продава сама ли се е пуснала в интернет. А знаете ли , че зад тези обяви седи немалкият труд на някой брокер и немалки фирмени ресурси? Знаете ли какви са сметките на агенциите за недвижими имоти за реклами? Когато се научите да уважавате интелектуалния труд на консултантите и те ще започнат да се отнасят към вас с повече респект и заинтересованост. :g:
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 16:02:55
djijko, r_stoma точени сте clap:

Боклука е много, понякога отчайващо много! Смятам обаче, че пазара сам ще се регулира и очисти от мършата и паразитите. Някой пита какво да правим? Еех, де да можеше етака на заранта да сме други хора, а светът по-добър. Не байно, трябва желание, труд и вяра. Да правим така, че да сме човеци с дух и благородни. Да се научим, че не всико е пари и вещи, а има много, много по-ценни неща в живота smiling smiley

Хайде със здраве и повече оптимизъм winking smiley
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 16:09:22
tino76 Написал:
-------------------------------------------------------
> "Жената се обаждала на обява Продава, а не на
> агенцията". Майко мила.... И тя тази обява продава
> сама ли се е пуснала в интернет. А знаете ли , че
> зад тези обяви седи немалкият труд на някой брокер
> и немалки фирмени ресурси? Знаете ли какви са
> сметките на агенциите за недвижими имоти за
> реклами? Когато се научите да уважавате
> интелектуалния труд на консултантите и те ще
> започнат да се отнасят към вас с повече респект и
> заинтересованост.


Те това е, немам думиeye popping smiley

Тук където се намирам с такова мислене и поведение ще бъдеш вечен гост на Армията на спасението :}
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 16:16:59
ЗА БОКЛУКА-ВЯРНО Е МНОГО!!!И ПОЯСНЯВАМ КОМИСИОННАТА ПРИ ПРОДАЖБА Е НЕ ТРИ ,А ШЕСТ ПРОЦЕНТА ДЕЛЯТ СЕ МЕЖДУ СТРАНИТЕ КУПУВАЧ И ПРОДАВАЧ..!!!!АКО БОКЛУЦИТЕ НЕ ИСКАТ ДА ГИ ПЛАЩАТ ПРОБЛЕМА Е НА БОКЛУЦИТЕ..МОЛБА КЪМ ВСИЧКИ БОКЛУЦИ НЕ ПОЛЗВАЙТЕ УСЛУГИТЕ НА АНИ.. smoking smiley
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 16:26:25
Вижте как е в Берлин:

[www.grund-boden-fundus.de]

На практика всичките разходи по сделката се плащат от купувача. Смятам, че всички са достатъчно интелигетни, за да разберат това. Продавачът като определя цената на имота си съобразява разходите по продажбата и включва и тях в цената.

djijko, r_stoma и Geto,
oбадете се на телефоните от сайта и кажете същите аргументи, които пишете и тук и вижте дали ще успеете да си купите имот без да платите 7.14% комисионна.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 16:30:07
И споделете резултата тук.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 16:34:13
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> П.С. - най - добре е двете страни да имат различен
> представител, който да ги защитава и на когото да
> имат доверие. Това с един посредник на две
> различни страни ми звучи неприемливо.


Абосолютно съм съгласен. Предпочитам и като купувам и като продавам да имам насреща си колеги.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 17:04:36
Никога не съм казвал, че някой трябва да работи даром, напротив. Но не съм съгласен, че трябва да се извиват ръцете на купувача или да се шантажира по какъвто и да било начин. Клиента заслужава изключително уважение, защото САМО и единствено купувача прави възможно АНИ, производител, продавач, брокер ... да съществуват. Ако не може да разберете този пазарен закон значи сте обречени и нямате бъдеще.
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 17:37:06
Могат ли всезнаещите брокерчета да ми обяснят какво става сас тия 1000 еуро стоп-капаро ако няма сделка. Май ще пие една студена вода клиента.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход