Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?

Публикувано от mariya.kutreva 
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 13:50:25
avatar
djijko Написал:
-------------------------------------------------------

> Явно четеш между редовете!Агенцията е представител
> на ПРОДАВАЧА!Предполага се ,че се е ангажирала да
> продаде имота,за което ще получи заплащане от
> ПРОДАВАЧА!С него си има договорни
> отношения.Госпожата търсейки попада на
> агенцията,ЗАЩОТО ТЯ ПРЕДСТАВЛЯВА
> СОБСТВЕНИКА!ТОЙ/собственика/ИСКА ПОСРЕДНИК!
> Ако това капаро от 1000евро се приспадне от цената
> на имота,ок.Нормално е,и ние сме давали стоп
> капаро.НО тези 1000евро бяха наречени "гаранция за
> преговори",а това е повече от нахалство!
> Дискусията е полезна,съветите също,безплатни
> са,поне тук!Така че,ако не те кефи нещо,не чети!

Явно, ти четеш едно, но предпочиташ да разбираш друго! Всеки плаща за това, което е получил. Ако не искаш да ползваш услугите на АНИ, просто не го правиш. Търсиш си обява от частно лице. Смешно е да пишеш, че собственикът искал посредник, а ти не, при положение че се обаждаш на фирмата, ангажираш я с оглед и всичко останало по покупката на имота.
Вместо да се пениш, вникни в това, което ти се обяснява, за да си наясно, когато ти се наложи. Я, разкажи как и на кого даде стп- капарото и какво стана после?


Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 14:16:22
Камелия,много добре знаеш, че не си права. Жената се обажда на обява "продавам" а не на агенция, на която поръчва - намерете ми къща или парцел. Във втория случай, клиента търси посредническа услуга, в първия не. Друг е въпроса, че аз лично не бих тръгнал сам да се занимавам - наемам си брокер да търси по мои критерии, и естествено му дължа пари, щом искам да ползвам тази услуга. Но натрапването на услугата на клиенти, които не са я потърсили, само дразни хората и ги настройва срещу вас - брокерите. Може елегантно да се предложи помощ при набиране на документи, оформяне на договори, проверки и т.н. и съм сигурен, че по-голямата част от хората ще приемат тази услуга, срещу заплащане разбира се. Но всякакво хитруване и изнудване води до лош резултат.
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 14:21:39
Предполагам за да ти искат тези хилядарки пазара е полудял, клиентите се бият по 10, 20 за един имот, има надаване, цената скача с хиляди не за дни, а часове :} :} :} Смешковци и дребни души, е това е за жалост масата от родния "бизнес елит". Но докато има наивни и необразовани клиенти ще има и такива "андрешковци" самонаричащи се "бизнесмени" :g: Гнусна работа
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 14:22:50
П.С. - най - добре е двете страни да имат различен представител, който да ги защитава и на когото да имат доверие. Това с един посредник на две различни страни ми звучи неприемливо.
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 14:47:40
За да е посредник въобще трябва да има поне две страни. И разбира се , че сумата от 1000 евро се приспада в последствие от цената.
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 14:55:35
АНИ в България, в този си вид и методи на работа са един паразит, който само смуче и с нищо не заслужава място в деловите отношения Продавач-Купувач :ami:
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 15:11:58
ДО ГЕТО-А ТИ КАКВО ПРЕДЛАГАШ..? smoking smiley
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 15:13:58
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,много добре знаеш, че не си права. Жената
> се обажда на обява "продавам" а не на агенция, на
> която поръчва - намерете ми къща или парцел. Във
> втория случай, клиента търси посредническа услуга,
> в първия не. Друг е въпроса, че аз лично не бих
> тръгнал сам да се занимавам - наемам си брокер да
> търси по мои критерии, и естествено му дължа пари,
> щом искам да ползвам тази услуга. Но натрапването
> на услугата на клиенти, които не са я потърсили,
> само дразни хората и ги настройва срещу вас -
> брокерите. Може елегантно да се предложи помощ при
> набиране на документи, оформяне на договори,
> проверки и т.н. и съм сигурен, че по-голямата част
> от хората ще приемат тази услуга, срещу заплащане
> разбира се. Но всякакво хитруване и изнудване
> води до лош резултат.

За кое по- точно не съм права?
Жената, обаждайки се на публикувана обява, веднага разбира, че това е АНИ. Първото, което й се казва е това. После се разказва офертата и само при ИЗРИЧНО НЕЙНО ЖЕЛАНИЕ, се организира оглед. Той е безплатен и с нищо не я задължава. Може да поиска и други огледи, пак са й безплатни, и пак с нищо не я задължават. Това е "бонус" , предоставен от фирмата, за всеки клиент.
Ако, обаче, тя продължи да ползва услугите на АНИ- точно тези, които и ти изброяваш- тук мненията ни съвпадат- ти също смяташ, че трябва да си плати.
Не виждам къде е проблема?
АНИ, поради естеството на работата си, предлага пакетна услуга. Или приемаш, или не!
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 15:19:04
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> djijko Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Явно четеш между редовете!Агенцията е
> представител
> > на ПРОДАВАЧА!Предполага се ,че се е
> ангажирала да
> > продаде имота,за което ще получи заплащане
> от
> > ПРОДАВАЧА!С него си има договорни
> > отношения.Госпожата търсейки попада на
> > агенцията,ЗАЩОТО ТЯ ПРЕДСТАВЛЯВА
> > СОБСТВЕНИКА!ТОЙ/собственика/ИСКА ПОСРЕДНИК!
> > Ако това капаро от 1000евро се приспадне от
> цената
> > на имота,ок.Нормално е,и ние сме давали стоп
> > капаро.НО тези 1000евро бяха наречени
> "гаранция за
> > преговори",а това е повече от нахалство!
> > Дискусията е полезна,съветите също,безплатни
> > са,поне тук!Така че,ако не те кефи нещо,не
> чети!
>
> Явно, ти четеш едно, но предпочиташ да разбираш
> друго! Всеки плаща за това, което е получил. Ако
> не искаш да ползваш услугите на АНИ, просто не го
> правиш. Търсиш си обява от частно лице. Смешно е
> да пишеш, че собственикът искал посредник, а ти
> не, при положение че се обаждаш на фирмата,
> ангажираш я с оглед и всичко останало по покупката
> на имота.
> Вместо да се пениш, вникни в това, което ти се
> обяснява, за да си наясно, когато ти се наложи. Я,
> разкажи как и на кого даде стп- капарото и какво
> стана после?
>
>
>
Явно наистина сте с изкривени представи-до такъв извод стигам!
Отначало:колко страни има в една сделка?2!Продавач и купувач-ако искаш посредник-отиваш при такъв,ако ли не-не!НЕ може АНИ да се явява 3-та страна нали?Всяка от страните може да наеме дали агенция или адвокат,да я представлява и да защитава интереса му!Продавачът решава,че му е нужен-наема си и си плаща!Ти си търсиш САМ!Купуваш си вестник,четеш в интернет,блееш си по стълбове и табла с обяви и така....Ти решаваш/респективно купувача/САМ!
Това че АНИ е публикувала нечий имот за продажба,ангажира,или би трябвало да ангажира,само ЕДНАТА страна в сделката-продавача-наети са от него и защитават неговият интерес,защото той им плаща!Ако аз искам посредник,ще си наема,не е нужно агенцията на продавача да ме изнудва,и то с немалка сума!
Това че се "пеня",е защото,хора като вас са оставени безнаказано да "дерат"хора като мен,за някакви си мними "услуги"които уж правели!ИЗКАЗВАНИЯТА МИ СА БАЗИРАНИ НА ЛИЧЕН ОПИТ!Ако срещна някой свестен,обещавам да споделя!

Стоп капаро дадох на строител,публикувал САМ обява в "позванете"за апартамент от негов блок!
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
01-07-2008 - 15:21:28
Подкрепям мнението на Гето - с лакомията си да вземат 2 комисионни, много често пречат на клиента си ( лишават го от потенциални купувачи) и би трябвало да носят материална отговорност. О.К. - договори, но написани не така че да защитават само едната страна. Ако реша да продавам нещо от имотите си, ще държа да се оферират без ограничението - за ч.л. Толкова е просто - половината потенциални купувачи си имат свои агенции, други пък търсят оферти като частни лица - не е забранено, и това би ме лишило от клиенти и възможност да продам бързо имота си. Посредника извършва услуга и трябва да я направи приемлива за клиента си - това е положението, колкото и на някой да не му се иска.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход