Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?

Публикувано от mariya.kutreva 
Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
29-06-2008 - 18:57:43
Здравейте.

Агенция, чрез която ще преговарям за закупуването на един имот (парцел с къща), иска да заложа гаранция 1000 EUR. Не ми стана много ясно кого и от какво предпазва тази гаранция. Някой дали може да ме посъветва?

Обясниха ми, че те водят преговорите със собственика, и гаранцията се връща ако не се постигне изгодна и за двете страни сума. За какво е тази гаранция - че аз няма да се откажа ако собственикът удовлетвори искането ми ли? Стандартна практика ли е това?





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-29 20:24 от mariya.kutreva.
Re: Гаранция за преговори?
29-06-2008 - 19:32:37
За пръв път чувам аз подобно нещо
и какво точно гарантира агенцията?
да поискат от мен...отворкоеци
предполагам че 300 се бият за този имот ....егати тези брокери съвсем се сдухаха
Re: Гаранция за преговори?
29-06-2008 - 19:47:43
Не ми се вярва за имота да има опашка. Обясняваха ми нещо, но не запомних точно, защото чутото беше неочаквано и за малко изключих. Брокерът като че каза нещо от рода на: ".. за да не се водят преговори нахалост..", но може и да греша.

Втори въпрос - агенцията очаква от мен 3% комисионна. Аз не съм им клиент, не съм ги наела да търсят имот за мен, намерих го сама. Те са обслужващата агенция на продавача, и ще извършат сделката, предполагам. Тази комисионна 3% от мен ли се дължи или от продавача? Или от двамата?

Според брокера, 3-те процента комисионна се дължи от мен, нищо не беше споменато за продавача. Той им е клиент, те му предоставят услугата да намерят купувач за имота му, не би ли трябвало той да им дължи комисионна?

Благодаря предварително!




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-06-29 20:23 от mariya.kutreva.
Re: Гаранция за преговори?
29-06-2008 - 20:04:04
не те не са нахални ...направо са нагли
аз бих ги разкарал веднага и на момента, но това си е мое мнение
доколкото разбирам имота ви харесва ...те също виждат вашата готовност
аз не съм против да си вземат комисионите , но наистина стават безочливи
занчи конкретно
аз бих попитал за какво точно са тези 1000 евро , какъв документ ще ми издадат за тях, разходите по сделката по принцип са за купувача(може да се поделят обаче)
агенциите по принцип гледат да вземат процент и от двете страни
друг е въпроса че 3 %може да станат 2%...обиграни са в празните приказки
аз казах какво бих направил .....са всяка стотинка искаите документ
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 03:00:02
Драга Мария,

Ще ти кажа направо, тези са мошеници, но ти хич не се притеснявай! Ако им дадеш и 1 стотинка то си не само наивна, но и глупава в което се съмнявам. Както казваш това е агенцията на продавача и те се явяват страна, НО не твоя. Ето какво сатана с мен. Аз съм в Канада и миналата година се прибрах и за 1 седмица, харесах място което се представляваше от агент на продавача. Освен огледите не позволих да ме въвлечат в каквито и да е предварителни правни отношения. Разбира се, предложиха ми тяхен адвокат и представи си също и тяхен нотариос winking smiley като се кълняха, че като "Матросов" ще защитават интереса ми :} Благодарих и им казах, че моят адвокат ще се свърже с тях winking smiley Намерих възможно най-консервативният нотариус, а адвоката специализиран по недвижимите имоти :!: Подписах договор и всичко както си му е реда, но по моя начин и под зоркото око на адвоката! Най-сладкият момент беше на края когато от комисионата на АНИ приспаднах хонорара на моя адвокат!smiling smiley Трябваше да им видиш физиономийтеsmiling smiley Не забравяй, че който плаща той поръчва музиката winking smiley а това не е нито агенцията нито продавача, колкото и да ти се правят на велики!

Хайде успех и си отваряй очите :!:
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 07:18:54
Комисионна 3% и гаранция 1,000 евро?
Агенцията не представлява вас а продавача.
Ако представляват вас искайте им да договорят по ниска цена мин. 6% по-ниска(това трябва да го направите и без да ви представлява агенция/брокер).
Плюс това пари ей така лесно не давайте в България на агенции, че авторитета им не е толкова висок.





.[www.beinsadouno.org]
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 09:56:28
mariya.kutreva Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте.
>
> Агенция, чрез която ще преговарям за закупуването
> на един имот (парцел с къща), иска да заложа
> гаранция 1000 EUR. Не ми стана много ясно кого и
> от какво предпазва тази гаранция. Някой дали може
> да ме посъветва?
>
> Обясниха ми, че те водят преговорите със
> собственика, и гаранцията се връща ако не се
> постигне изгодна и за двете страни сума. За какво
> е тази гаранция - че аз няма да се откажа ако
> собственикът удовлетвори искането ми ли?
> Стандартна практика ли е това?
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 06/29/08
> 08:24PM от mariya.kutreva.



Izgodna sdelka s imot: Sdelka pri koqto dnes plashtash 100 edenici a nai - kasno utre mojesh da go prodadesh za pone 120edenici ili za tolkova da go ipotekirash tova e za men izgodna sdelka drugoto e govorene na glupusti. Pri polojenie che predstavlqvat prodavacha kak shte sa loqlni i kam dvamata
:} :} :} , kuche s dvama gospodari e pumqr.
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 10:02:36
Ето една примерна оферта от Берлин:


[www.grund-boden-fundus.de]

Накрая пише:

Courtage:
The brokerage commission is 7,14% of the total value(incl. 19% statutory VAT). View GTC.



КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-30 10:54 от dragula.
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 12:10:22
Mного е вероятно да са измамници. Има ги много такива, които искат капаро и после изчезват.
Re: Гаранция за преговори? Кой плаща 3% комисионна?
30-06-2008 - 13:25:51
Здравейте и благодаря за мненията.

Фирмата е с офис на видно място в Младост срещу Кауфленд, и не присъства в мрежата с лошо име.

Мисля, че ще се обадя в няколко агенции, за да разбера каква е практиката.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-30 13:39 от mariya.kutreva.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход