Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?

Публикувано от Продавач 
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
05-06-2008 - 16:17:26
По къщи малко, по парцели повече... Наистина повечето къщи и парцели са много зле... Читавите къщи са малко и доста скъпи. Дори и тогава като обикалях - преди 4 г.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
06-06-2008 - 08:55:29
Е да , Боби, примерно Антарктдида е истнинска природа, толкова истинска, че чак се депресирам като си представя че съм тамsmiling smiley
Обаче по същия начин се депресирам като си представя, че ще прекарвам уикендите на едно и също място от 1000-2000кв.м.smiling smiley
Лично за мен къщата е за човек, на който не му се налага да губи много време за да печели пари - ако е рентиер, ако има доходи от някакви дивиденти и подобни... Тогава нещата стоят по друг начин, имаш си занимавка в двора и къщата по 3-4 часа на ден за да не се депресираш , че само лежишsmiling smiley
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
06-06-2008 - 11:38:40
avatar
Иначе от ходенето по хотели и инвестицията в къща - разликата е в това, че при едното може да ти се върне инвестицията, а при другото неsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
06-06-2008 - 13:11:29
Дискусията според мен е излишна - просто тук става въпрос за две несравними неща. Качеството на живот в една добре построена къща е несравнимо с това в апартамента. Не е случайно, че по цял свят по заможните хора живеят в къщи. Също така не е истина че няма къщи да се продават около София - отворете кой да е сайт за имоти и ще видите че масово се предлагат къщи с дворове по 1 дка в Бистрица , Железница , Горна Баня - ново строителство с всички екстри. Само има едно маааалко но - цената е средно около 250 000 евро и нагоре .... Това още веднъж показва че апартамента и къщата са несравними. Има обаче и парцели в атрактивни райони който все още се продават на 20 Евро/кв.м. Като пример - с. Голямо Бучино - парцелите вървят по 20-22 Евра/ кв.м , Перник с всички магазини ( който са не по зле заредени от Софийските но са по евтини) е на 5 км. , а с пускането на магистрала Люлин пътя от там до София - става 12 км. или 15 мин. с кола. На всеки 30 мин. има маршрутка до София!
И нека направим малко сметки - парцел 1 дка - 20 000 евро + строеж на нова къща по Ваш вкус , около 200 кв.м. ЧИСТА разгърната площ - около 80 000 евра до ключ или общо 100 000 евра . За тази сума получаваш апартамент в София около 90 кв. м. с общите части или 70 кв.м. чиста площ в някой от по крайните квартали. От Г. Бучино по магистралата до София - спирка на метрото стигаш за 15 мин. и от там до Булбанк са още 10 - т.е. за 25-30 мин. си на Булбанк а примерно от Младост 4 или Слатина в пиковите часове ти трябват мин. 40 мин.
Само хора които ги мързи да се наемат с поддръжката на собствена къща може да твърдят ,че живота в апартамент е за предпочитане пред този в една добре направена ,модерна къща!
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
06-06-2008 - 13:18:17
Започваш правилно, но после пускаш фишека че няма смисъл даваш 250 000+ за къща щом за 100 000 можеш да си я построиш? За да изгладя това противоречие ще ти кажа че тези 100 000 трябва да ги заделиш още за парцела и разните комуникации, дори вероятно няма да стигнат. За строежа ще си говорим после. smiling smiley
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
06-06-2008 - 14:29:35
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Иначе от ходенето по хотели и инвестицията в къща
> - разликата е в това, че при едното може да ти се
> върне инвестицията, а при другото не
>

Като гледам обявите "продава" за къщи - все едни и същи от 3 години, май много не се продават. Аз съм реалист и знам, че инвестицията в къща си е чиста загуба - или ще я продадеш на много ниска цена или изобщо няма да я продадеш и си е вечно твоя. Просто купувачи за къщи няма (много са малко), а миграцията от село към град е световно явление и няма да го променим в близките 40-50 години. Та не съм съгласен, че при купуването на къща, инвестицията може да се върне като пари. Можеш да си прекараш хубаво там, но за възвръщане на вложения - не става. Излишно е да споменавам разходите за подръжка, данъците и т.н. Къщата е за хора с възможности, дето не я купуват за инвестиция, а да и се кефят.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
06-06-2008 - 14:44:08
Имам една забележка - това, че стълбището в къщата си е само твое, не значи, че е удобно да спиш на него. Това е относно чистата площ на къщатаsmiling smiley
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
06-06-2008 - 15:45:16
Здравейте,

Според мен анкетата е зададена като въпрос в който липсва дилема.Сумата от 100000 евро обезмисля отговора.А той е - апартамент!

Иначе при друга сума -> къща в определени части на Бояна, но не и в Симеоновски и Драгалевски Клоаки където ще си скубете косите от липса на канализация, летни анални аромати,тук таме рай-грас, теснотия до шия (щом ДПС застрои и бившите офицерски гробища - горките новодомци там - безплатна версия на 'Ясновидци') и мирис на кюмур през зимата.

Иначе с 100 000 евра -> ами 3-стаен или 4-стаен старо строителство (панел;тухла;епк) но не и съвременните "качествени" "миши дупки" с форма на осмоъгален петоху.ник в кварталчета като Иван Вазов,Гоце Делчев,Изгрев...

Поздрави,

smoking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-06-06 15:51 от ivo107.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
06-06-2008 - 16:52:13
avatar
Та не съм съгласен, че при купуването на къща, инвестицията може да се върне като пари. Можеш да си прекараш хубаво там, но за възвръщане на вложения - не става. Излишно е да споменавам разходите за подръжка, данъците и т.н. Къщата е за хора с възможности, дето не я купуват за инвестиция, а да и се кефят.

Ами като за начало можеш да провериш разходите за данъци именно за къща в някое село до София сравнено с един апартамент в София - данъците са къщата за по-ниски.
Разходите по подръжката - справка Вальо "топлото"... А за връщането на инвестицията...преди около 4 години продадох къща на 20км от София сега тя струва около 3 пъти повече... Но всеки си преценява за себе си. Гледам, че резултатите до момента са в полза на къщите, което малко ме изненадва с каква категоричност е все пак.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-06 16:58 от Продавач.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
09-06-2008 - 10:59:23
Продавач, не се чуди smiling smiley
Всички гласували за къща, но после писмено обясняват при какви условия това би било по-добре - и като четеш условията, изводът е ясен - няма такива засега.

Според мен при сегашните обстоятелства поне за София и околностите вариантът "къща" не е удобен, поради:
1.Деца
2.Цени на горива
3.Липса на инфраструктура - канализации, болници, добри пътища, училища и т.н.

А и за поддръжка се искат толкова пари, че ти трябва да работиш по 16ч. на ден и да не ти е до "кеф" в къщата, щото ще трябва да заработиш и за втора кола за жената и за бензин за нея.

Наши приятели, младо семейство, деца на архитекти, веднага след сватбата се заселиха тържествено в къща в Драгалевци. Сега, 4 години по-късно, вече отдавна живеят в нает апартамент в центъра - бабата, детето, гледане, водене, взимане, връщане ...не става sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход