Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли такова нещо като наем с опция за придобиване

Публикувано от dmb 
dmb
Има ли такова нещо като наем с опция за придобиване
11-07-2009 - 13:31:47
Искам да попитам има на пазара нещо от типа на наем с опция за придобиване. Влизам в ново жилище под наем, и имам право примерно до 2-3 година да го купя на някаква предварително уговорена цена, като тогава от цената да ми се приспадне платения наем. Нещо като try&buy. Ако не го купя, наемът си е за собственика. Съвсем определено търся нов апартамент и имам доход за месечните вноски, но кредитите са с убийствени лихви, а и реално не се отпускат. Така за да купя, съм минал на стария соц вариант първо да спеспиш парите, пък после да купиш. Та ми е интересно има ли и по-гъвкави схеми...
Re: Има ли такова нещо като наем с опция за придобиване
11-07-2009 - 17:26:56
Обаждам се аз на един телефон, поставен на едно помещение. На обявата пише: "отдава под наем/продава". Веднага ми светна в главата крушката и се замислих за нещо като твоята идея. Имота е нещо като магазин за дюнери, около 30 кв според човека на телефона, но това което видях не беше повече от 20-ина кв. Та по телефона ми казаха - 400 лв наем или 60 000 евро продажба. Явно човека съвсем не иска да го продава, явно опцията с продажба е някакъв вид измислено предимство (плюс) към наема ...
Re: Има ли такова нещо като наем с опция за придобиване
11-07-2009 - 17:53:13
Много изгладнели потребители в тоя форум. От какъв зор да ти приспада наема, къде е уловката??? *huh*
Re: Има ли такова нещо като наем с опция за придобиване
11-07-2009 - 18:26:11
Това е нормална система,разпространена за запад.До колко се работи така в БГ...имам съмнения.
Re: Има ли такова нещо като наем с опция за придобиване
11-07-2009 - 19:17:57
avatar
Резиденшъл парк. Или ти питаш с цел косвена реклама, когато някой ти отговори? smiling smiley
Re: Има ли такова нещо като наем с опция за придобиване
11-07-2009 - 19:26:25
avatar
Има такава практика и такава тема във форума.
потърси и прочети
Re: Има ли такова нещо като наем с опция за придобиване
11-07-2009 - 22:20:28
И да има (което ще е побългарен вариант на позната на запад схема) , ще е с толкова подводни камъни , че тежко му на този дето се хване......
частния бизнес иска парите винаги накуп , сега , и на масата.......
Само държавни или общински структури могат да си позволят чакане...
smiling smiley
dmb
Re: Има ли такова нещо като наем с опция за придобиване
12-07-2009 - 10:55:29
Питам с приспадане на наема, защото ако няма приспадане, това очевидно е възможно. Винаги можеш да си живееш по наем и след време, ако се продава имотът, да го купиш. Въпросът е да има нещо по-отворено като схема, затова питам. Не знам какво е отношението към рекламите тук, но аз наистина търся такава информация. Дайте линк към тази тема където е писано.
Re: Има ли такова нещо като наем с опция за придобиване
12-07-2009 - 11:05:59
avatar
dmb Написал:
-------------------------------------------------------
> Питам с приспадане на наема, защото ако няма
> приспадане, това очевидно е възможно. Винаги можеш
> да си живееш по наем и след време, ако се продава
> имотът, да го купиш. Въпросът е да има нещо
> по-отворено като схема, затова питам. Не знам
> какво е отношението към рекламите тук, но аз
> наистина търся такава информация. Дайте линк към
> тази тема където е писано.


Ето
Re: Има ли такова нещо като наем с опция за придобиване
12-07-2009 - 11:11:12
avatar
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход