Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?

Публикувано от Продавач 
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
09-06-2008 - 11:27:00
avatar
Ами дай да видим подръжката колко по-скъпа може да бъде ако си сложим едно ел.котле или една камина с водна риза - нещо, което в апартамента някак си не върви.
Освен това наистина е важно за кои хора е по-добре да са в къща - млади семейства с деца или възрастни хора, които са пенсионери и не им се налага да пътуват до града освен веднъж-два пъти в месеца или пък хора с деца, които вече са се отделили от тях... Всичко е според зависи, но разковничето в моя въпрос е зададения бюджет до 100 000 евро и липсата на друг имот. Защото както казваш ти ако са - дядото, бабата, майката, бащата и двете им деца някак си за 100 000 евро ще им е трудно да намерят нещо достатъчно широчко... Казуси можем да измислим много и всичко е посред зависи от желанието, нуждите, но и според предлагането на имоти до тези парички...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
09-06-2008 - 11:47:49
"А за връщането на инвестицията...преди около 4 години продадох къща на 20км от София сега тя струва около 3 пъти повече.."

Продавач, колко повече струва можеш да кажеш само ако си я продал - иначе са си само офертни цени. Като гледам колко народ продава къщи и колко купува, то май 90% от тези дето продават нямат никакъв шанс - просто купувачите са 10 пъти по-малко. И за подръжката не си прав - много повече е - като почнем от ежеседмичното косене на ливади, личния шофьор за децата, та стигнем до ремонти на покриви или мухъл в мазето. Но си е гот да имаш къща, ама както аз си я представям - с голям двор и всички удобства за 21 век - включително интернет.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
09-06-2008 - 11:54:46
Ми да, като извадим тия, ония, младите с малки деца, средните с деца-ученици, самичките/не им трябва/, младите без деца /пак не им трябва/, кой остана? Пенсионерите. Те се делят на три групи - имащи наследствени имоти на село /вадим ги от играта,не им трябва/, нямащи такива имоти, но нямащи и 100000Е /пак ги вадим/ и блестящата трета група - на 65г. без жилище, с много пари и много вкус към "истинския лукс" и ел.котлета. За тях тази анкета е идеално подходяща smiling smiley , както и изборът "къща".
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
09-06-2008 - 11:58:48
avatar
Ами виж специално по дефилето от Нови Искър до Своге наблюдавам всеки ден района и имотите и знам колко къщи се продадоха там и на какви цени през последните няколо години. Там специално най-важното нещо е целогодишния достъп. Моята къща беше на 10 метра от главния път. Обаче на 300 метра от главния път пак в същото село вече нещата не стоят така и къщата може да стане и непродаваема ако се стига до нея само с джипsmiling smiley Така, че едни стоят, а други се харчат бързо всичко е според зависи...
А относно ежеседмичното косене на ливада...има хора по тези села срещу 20лв на месец в летните месеци ще ти косят тревата на всеки 5 дниsmiling smiley А ако къщата е коптор тогава ще правим ремонти всеки ден - ако питаш мен правиш един качествен ремонт и забравяш.
Докато в апартамента - правиш един ремонт и се молиш съседа да не му протече банята примерноsmiling smiley)) В къщата не си зависим от съседите - в блока ако те не си платят сметките за водата и врътнат кранчето на целия вход или блок... ->

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
09-06-2008 - 12:41:57
Никой не е казал, че къщата няма свои предимства - има. Нали затова и аз бях тръгнал да търся къща. Но има и много недостатъци, един от които е трудната продаваемост, поради простата причина, че миграцията е от село към град в целия свят и купувачите са много по-малко от продавачите. Затова като евентуален купувач, бях приел факта, че това не е инвестиция, която да ми донесе някакви пари след време, а инвестиция в здраве - тишина, спокойствие, чист въздух и веселби с приятели. Действителноста на българското село обаче, се оказа не особено привлекателна - мизерия, боклуци, простотия и липса на всякаква инфраструктура. А щом съм изключил инвестицията в уравнението, какво по-хубаво от това да ходиш по екскурзии и почивки в различни краища на страната и света? В края на краищата, там за където всички сме тръгнали, неможем да занесем нищо - ни пари, ни имоти. Носете си новите дрехи момчета, както се казваше cool smiley
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
09-06-2008 - 14:06:34
В една "селска къща а гости" нощувката е 10Е/легло.
Ако разделим 100К EUR на 40Е се получават 2500 броя нощувки за 4-членно семейство.
Ако WEEKEND-дите заедно с различните празници са около 60 бр./годишно, то се получава, че това семейство може да преспива всяка събота в различно селце, в къща с всички удобства в продължение на 41 години. Ако прибавим и други разходи, годините могат да паднат на 39.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
09-06-2008 - 14:06:54
В една "селска къща за гости" нощувката е 10Е/легло.
Ако разделим 100К EUR на 40Е се получават 2500 броя нощувки за 4-членно семейство.
Ако WEEKEND-дите заедно с различните празници са около 60 бр./годишно, то се получава, че това семейство може да преспива всяка събота в различно селце, в къща с всички удобства в продължение на 41 години. Ако прибавим и други разходи, годините могат да паднат на 39.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
09-06-2008 - 15:10:09
Пак следва да уточним - зависи за къде става въпрос. Например на 60км от София има един град, където хората строят и живеят само в къщи, вкл. и в околните села.
Но там може. В София не може - тук трябва да отидеш на 40км , за да имаш къща.
Ами ако се сетиш, че си забравил ютията и трябва да се върнеш през деня? А и безброй други обстоятелства има, които правят къщата неудобна в софийските условия на живот и работа.
Abu
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
10-06-2008 - 00:23:01
Вий направо се осрахте! Откъде ги вадите тия простотии против къщите!?! Тъкмо казах, че съм съгласен с аргументите на противниците, пък то... Значи:
Парцалев - с кои пари ще ходиш по хотели 40 г., със спестените от къщата ли? А къде ще живееш междувременно? Що не ги смяташ наем за апартамен + викенд на природа.
r_stoma, ако ти не можеш да построиш продаваема къща, кой може? Как да не е инвестиция??? Сам казваш, че няма читави къщи - ами като спретнеш една прилична, дали няма да се похарчи на фона на изгъзиците?
Sagitta, теб не те познавам, затуй кротко - идея нямаш за живота в къща. Деца на архитекти, твои приятели... дрън-дрън, кой го знай пръдльото с колко леви ръце е.

Значи аз мога да живея заврян зет със скромни доходи в къща, плачеща за ремонт, а разни гевезета не можели? За шестнайсети път казвам - токът ми е слаб, чешмянка нямам, канал нямам, пътят ми е за лека кола само, с дете на 3 м. съм и кво? Да хукна при мама в апартамента на центъра ли? Днес след работа сам си забърках един кубик бетон и най-после си завърших гьола за жаби. Ами тая работа и за сто години нямаше да я направя в апартамента! Детска мечта ми беше...
Ако имах и най-малкото съмнение, че къщата не струва, просто щях да кажа "не е за мен" и толкоз! Истината е, че всеки нормален мъж би се справил, стига да има желание. Познавам жени, които се живеят сами в къща и това говори зле за колебаещите се мъже.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
10-06-2008 - 08:55:36
Абу, много оригинален пост, само че освен опити за обиди и пренебрежителни реплики друго май няма. Както се казва - много "аква", малко "рел" winking smiley
Освен това не разбрах кой е "пръдльото"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход