Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?

Публикувано от Продавач 
Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 10:19:47
avatar
Прочетете интересни мнения по темата тук: [forum.imoti.net]
Ако нямате мнение моля не гласувайте. Темата е отворена за коментари.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 10:58:50
гласувах за къща-но не ми е ясно къде са тези къщи по 100000 евра-може би в Ихтиман или по поречието на р.Искър (с безплатни наводнения) или Костинбод / Волуяк - до новия завод за боклук
Къщата не е за пролетариата - ако приличен апартамент е 100 К - колко трябва да е прилична къща ?!?!
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 11:06:43
Много зависи и от отдалеченоста от основния град - месторабота, училища, болници, театри, опера........... В тоя ред на мисли - постоянно ли ще се живее или за почивка. И аз гласувах за къща, но въпроса не е зададен по ясен начин.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 11:14:00
avatar
Ако не ти е ясно разгледай офертите в имоти.нет, но принципно могат да се намерят доста прилични къши до 100 000 евро на 30, 40км от София. Не говоря за къща в София то е ясно. Говоря за това, че повечето хора това им е тоталния таван за жилище и когато имат тези пари в джоба след продажбата на старото жилище или с кредит какви са им алтернативите - а реално апартамент в големия град или къща около него.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 11:17:06
avatar
"но въпроса не е зададен по ясен начин."

АКО НЯМАТЕ СОБСТВЕН ИМОТ какво бихте си купили в случай, че разполагате с бюджет до 100 000 евро апартамент или къща?

Колко по-ясно от това confused smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 11:19:39
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако не ти е ясно разгледай офертите в имоти.нет,
> но принципно могат да се намерят доста прилични
> къши до 100 000 евро на 30, 40км от София.
Не
> говоря за къща в София то е ясно. Говоря за това,
> че повечето хора това им е тоталния таван за
> жилище и когато имат тези пари в джоба след
> продажбата на старото жилище или с кредит какви са
> им алтернативите - а реално апартамент в големия
> град или къща около него.
>
> Автоматичен подпис: Гледам, звъня, питам, ходя по
> огледи...а чудо цените в София не са паднали...ооо
> дори растат е как е възможно това в какъв свят
> живеем? Нали казаха "експертите" че ще паднат още
> през 2006г....? Аааа не са били експерти сега
> разбрах


-----------
уточнявай...........30 / 40 км е сериозно разстояние - това вече НЕ Е София
до 20 км разбирам - пътуваш си с кола-жената също.............но 40 км си е много като разходи
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 11:25:29
avatar
"уточнявай...........30 / 40 км е сериозно разстояние - това вече НЕ Е София
до 20 км разбирам - пътуваш си с кола-жената също.............но 40 км си е много като разходи"

Ами аз никъде не съм казал, че говорим за София, въпроса в анкетата важи и за Варна, Пловдив и т.н. ако имаш 100000 евро какво би си купил при положение, че нямаш друг недвижим имот. Ясно е, че ако имаш 100 000 евро не можеш да си купиш къща в София...
А 30-40км не бих казал, че са много все пак водещото е с какво разполагаш в джоба, защото и аз искам апартамент на попа ама със 100 000 евро няма какsmiling smiley Освен някое таванче. От Младост до Люлин за си 20-ина км при това градско движение взимат се през деня за около 40 минути до час и нещо ако е пик... Е какъв е проблема тогава да изминеш 40км извънградско за 20 минути с колата? Поне за мен не е проблем...



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 11:31:43
Категорично апартамент - децата трябва да се близо до училище, жената трябва да може да се прибира и остава сама в жилището без да я е страх, мъжът трябва да може да пие по една бира с приятели след работа и да си вземе такси за да не му вземат книжката, бабата трябва да може да дойде лесно...
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 12:30:37
avatar
И аз гласувах за апартамент.

Категорично съгласна с 4овек.

Да добавя в районите с къщи- магазини почти лиспват - всичко се купува от центъра или комплексите на София. За хранителни стоки - малко и скъпи магазини, но пък лошо заредени - например в 17.00 часа няма хляб. Другите магазини почти липсват.

Поддръжка - на къща и двор е и по-скъпо и по-трудно.

Комунални услуги - лошо качество. Канализация рядко има - септична яма на софийски чернозем, не благодаря. Ток и вода - чести аварии, но бавно ги оправят (за една шепа хора никой не си дава зор.) Токът- при всяка буря, вадиш свещите на по-удобно, че дърветата събарят жиците. А ако нямаш резервно отопление на твърдо гориво през зимата - ужас. Вода - я ВиК забива чеп на поредния уличен теч (задачата отнема 1-2 работни дни), я накой съсед вкарва вода и си оправя нещо (водата е спряна, докато майсторът на съседа не свърши, ама било събота, било неделя............)

Хубаво е човек да мечтае, но да е наясно за всички страни на мечтата си.



Блондинка по душа
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 13:10:38
И аз гласувах за апартамент въпреки ,че живея в къща.Разходите за подръжка на къща са огромни ,ако не дай си боже ти протече покрив ,или ти се спука тръба не се събира дом съвета и не взима от 20 семейства ,а си бъркаш в джоба и плащаш сам а, ако разполагаш с 100000 евро(пари за двустаен апартамент в свестен квартал ) представям си каква къща ще купиш и как по нататък ще я подържаш ,ако това са ти всичките пари.Не знам как ще си заведеш детето в болница ако живееш на 40 км. от София ,на мен ми се наложи да заведа сина си от Банкя до Трета градска болница до като стигна детето изпадна в кома от алергичен пристъп.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход