Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?

Публикувано от Продавач 
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
10-06-2008 - 12:19:08
Абу,
има мъже, които не биха забъркали и една кофа бетон, защото:
- не знаят какво е това;
- не знаят какви са пропорциите;
- професията им налага да си пазят пръстите (хирурзи, цигулари и мн.др.)
Или с други думи, неправилно слагаш хората под един знаменател, визирайки себе си.
Много мъже имат достатъчен доход, за да поддържат една къща с двор, но и много от тях ще трябва да се бръкнат, за да бъде двора им приличен, тъй като нямат нищо общо с бетонобъркането или други ремонтни дейности, които са ежедневие в една къща с двор. Въпросът е дали да плащат на някой, за да им поддържа къщата или да се наслаждават на апартаментите си, а да ползват къщи под наем за кеф!
Самото понятие "къща" е много разтегливо. Хората с възможности постилат дворовете си с райграс, защото лесно се коси с машинки, докато повечето бачкат яко, за да си призведат някой и друг зеленчук, плод, ракийка, винце, кокошчица, прасенце и т.н., тъй като имат време за това!
Според мен всичко е въпрос на предпочитания, възможности, професия и съпружеско разбирателство!!!

Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
10-06-2008 - 13:53:57
парцалев, както се каза за къща трябва мъж. цигулари не познавам, но познавам хирурзи които не им пречи да бъркат бетон. Е, не им е редовно занимание.
Има си и подръжката, и кефа. Край Варна има парцели близко до града така че повечето минуси отпадат. И смятам да продавам съсобствен апартамент с цел аз и брат ми да си купим по един парцел за къща. от там нататък, каквото мистрия покаже.
При сегашните цени, ако напусна работа и се хвана да строя ще излезе че имам 3-на заплата. Мен поне не ме свърта на едно място и мисля да си похарча енергията за нещо смислено. За сега съм заврян зет, но относително самостоятелен (апартамент в съседство с тъщата) Жената има две баби на преклонна възраст, а аз разполагам с определена сума. Най разумната инвестиция за мен в момента е един парцел. По във Варна не мога да си купя качествено жилище с тези пари. Да купя апартамент да стои празен или под наем с 5 % доходност е безсмислено.
Човек не може да работи едно и също 7 дни в седмицата. Работата ми е умствена и по два дена бач ще ми се отразят добре.
Относно дворовете:
Домати си купувам без проблем, ама друго си е да ти е расъл в градината. Също така шарената сянка на лозата никъде не се продава. Има едно усещане за собственост което ако си в апартамент не е същото. Може би е до човека, не всеки може да го усети.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
10-06-2008 - 14:16:48
автоматчик,
Никъде не сам казал, че съм против къща или против апартамент. В момента имам и едното и другото. Просто разсъждавам по-общо! Аз, също в момента съм изправен пред подобна на твоята дилема - дали да си стегна къщата (която в момента е празна) или да дам парцела за застрояване, а да се изнеса извън София.
Много добре знам какъв е вкуса на домашните зеленчуци, но знам и какъв е труда, защото дядо ми и баба ми ги произвеждаха от семена, а мен ме мързи, та чак ме боли, да не говорим, че нямам под ръка дори един чук и пирони! Ако можеше с компютъра да стане нещо, няма да се замислям изобщо, а решението трябва да го взема най-късно до Коледа, за да съм наясно какво ме чака напролет!
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
10-06-2008 - 15:13:55
avatar
Ама не забравяйте, че темата е "Ако нямате друг имот и разполагате с бюджет до 100000 евро кое ще изберете..." а не ако имаме къща ще си купим ли още еднаsmiling smiley)))
И стига сте се карали не вкарвайте толкова емоции това е само една анкета.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
11-06-2008 - 22:31:08
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Започваш правилно, но после пускаш фишека че няма
> смисъл даваш 250 000+ за къща щом за 100 000 можеш
> да си я построиш? За да изгладя това противоречие
> ще ти кажа че тези 100 000 трябва да ги заделиш
> още за парцела и разните комуникации, дори
> вероятно няма да стигнат. За строежа ще си говорим
> после.


Боби, без да се заяждам ,кажи къде точно е фишека ,бе човек? Що да не можеш с 80 000 Евра да построиш къща 200 кв.м. разгърната площ? И ЗА КАКВИ КОМУНИКАЦИЙ ГОВОРИШ ,НАЛИ ЧЕТЕШ ЧЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА УРЕГУЛИРАНИ ПАРЦЕЛИ С ВЕЧЕ ИЗГРАДЕНА ИНФРАСТРУКТУРА?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
12-06-2008 - 08:53:52
И колко според теб струват УПИ-та, където би живял постоянно с изградена инфраструктура, като работиш в София?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
12-06-2008 - 10:11:57
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> И колко според теб струват УПИ-та, където би живял
> постоянно с изградена инфраструктура, като работиш
> в София?

Отговарям ти веднага - 20 - 22 Евро /кв.м. Как ти се струва?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
12-06-2008 - 16:09:38
Струва ми се супер. Давай ги насам тия парцели. И ако може без:
- ама то има 200 м черен път
- ей къде е водата - блика там на 150 м
- няма проблеми с тока - ееей там има кабел, в краен случай ще си вземеш от съседа
- канализация ли? Абе то цяла Бояна и Драгалевци нямат - за какво ти е - една пречиствателна станцийка и готово
- е тука има малък проблем с регулацията ама лесно ще се оправиш
- до регулация е - даваш 2 лв на м2 на "фирма" и си готов
- не е далече - караш с 150 и след 20 мин. си на околовръстното - виж какъв хубав път
- транспорт ли? - да, минава автобус ееей там...
и какво ли не още...

Успех.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
12-06-2008 - 18:50:20
ти не искаш парцел за 20е а за 120 но си прав
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
13-06-2008 - 08:46:04
Е това беше и идеята - парцели, които удовретворяват изискванията не струват по 20 евро. Нали говорим за къща с бюджет 100000 евро.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход