Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?

Публикувано от Продавач 
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
05-06-2008 - 08:33:23
И аз гласувах за къща. Не замества природата, но поне има въздух.
Но това е само под условие, че има училища и що годе поддържан път през зимата.
Това е ако въпросът е за София - в един добре уреден чист град с добро метро, или по-малък град, бих гласувал за апартамент. Но не искам да крада от своето здраве и от това на близките си.
Друг е въпросът, че пътувайки, също замърсяваме природата. Омагьосан кръг и това не е проблем само за София.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
05-06-2008 - 12:19:32
4ovek, ако ще я подкарваме така би трябвало да кажем че истинската природа не е и Рила и Пирин, а е всъщност доста недружелюбна и агресивна към човека. Тя цяла Еропа както и голяма част от света са нещо средно между парк и природа. Дворът е един добър компромис за човек който не иска да се откъсва от земята, пък било то и като хоби. Е, други пък обичат да ходят през уикенда сред "природата", която разбира се трябва да е предварително обезопасена smiling smiley
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
05-06-2008 - 12:48:31
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз пък някак съм пропуснал, че r_stoma е дама...
> То няма значение, дори може да го приеме като
> комплимент, щото на техническите специалности
> обикновено им личи. Както и да е! Като няма къщи с
> големи дворове, големи незастроени парцели също ли
> няма? Или не знае как да построи? Бих предпочел
> сам да си направя къщата, вместо да се доверявам
> на нещо си от някого си. Да не говорим, че излиза
> по-евтино.
>
> По анкетата - гласувах къща, но съм съгласен с
> всички аргументи и на двете страни. Само да
> допълня коментарите - апартамент в града винаги
> можеш да си наемеш (ако толкова ти е затрябвал),
> ама с къщата не е толкова лесно.
> На djijko мога само да му съчувствам, апартамент
> извън града поражда в мен ей такива мисли -
> ???????????????????

Съгласен съм с теб, че парцел по-лесно може да се намери, но и там квадратурите са малки. Големите са ниви, дето трябва да им сменяш предназначението и да ги вадиш от земеделския фонд. Лошото при мене е, че не ми се чака - проекти, строителство, Вик, Енерго и др. ядове - ясно ти е щом се занимаваш със строителство. Но категорично нищо готово не си струва и бензина дето съм похабил да ида на оглед.
Продавача има много здраве - да не ходя на огледи без снимки??? Те повечето са без снимки, а и да има снимки - нали се сещаш - снима се само нещо - поляната, кладенеца, част от стая.... Изобщо не можеш да добиеш представа от снимките дето ги слагат колегите му. А защо ме е нарочил за жена незнам и се чудя как да го приема - като обида или като комплимент, ама ще взема да го приема като комплимен - няма да се ядосавам я. :}
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
05-06-2008 - 12:51:45
Ти сам каза че ако къщата е читава, то тогава цената е като за истинска къща? Не е ли проблема просто че искаш да купиш истинска къща на цената на коптор?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
05-06-2008 - 12:55:48
avatar
r_stoma Ааами сигурно съм се подвел по ник нейма ти нещоsmiling smiley

"Те повечето са без снимки, а и да има снимки - нали се сещаш - снима се само нещо - поляната, кладенеца, част от стая.... Изобщо не можеш да добиеш представа от снимките дето ги слагат колегите му. "

Ами добре де ходи си на огледи обаждайки се на оферти без снимки ама после не се жалвай, че някой друг ти е загубил времето - губиш си го сам така воден от надеждата да не изпуснеш нещо предполагам... Ти си преценяваш winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
05-06-2008 - 13:48:18
Живяла съм и в къща ,и в апартамент тук в София и разликата е огромна.За младо семейство е ужасно в къща с локално парно.Ако е газифицирана не знам как е,но най-вероятно излиза доста скъпо,а с локалното парно си е доста голяма разправия.Прибираш се кам 7-8 вечерта от работа и с това парно трябва до се занимаваш.Мъжа ми горкия се пабърка.А сега сме си в апартамент и сме си добре.Дори и къщата да е в София пак си е доста неудобно.Това е моето мнение.ЧАо
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
05-06-2008 - 14:12:04
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти сам каза че ако къщата е читава, то тогава
> цената е като за истинска къща? Не е ли проблема
> просто че искаш да купиш истинска къща на цената
> на коптор?


Нещо не си разбрал - хем къщата не става, хем искат пари като за истинска. Ако не става и ще трябва да я преустройвам допълнително - бани, тоалетни, кухни, ремонт на покриви....., защо да плащам като за къща, в която след един латекс можеш да живееш. Незнам дали си ходил на огледи за къщи, но огромен процент нямат ни баня, ни тоалетна, помещенията са ниски към 230 - изобщо за мен това не са къщи. Може и да съм претенциозен или професионално изкривен - нали съм архитект, но 21 ви век сме нали winking smiley
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
05-06-2008 - 14:21:18
avatar
Еее ти си знаеш, но според мен май не си споделяш ясно критериите преди да тръгнеш на оглед. Казваш им още по телефона - искам тавани минимум 3м, искам двор минимум 1500кв.м до 50 000 евро и си готов избора ти ще се сведе до към нулатаsmiling smiley)
Това да ти е голпм двора над декар и половина е ок ама и таваните ако ги искаш над 230см ще стигнеш на вариант сам да си строиш къщаsmiling smiley

Съвет от мен ако искаш го приемай - реши точно какво искаш. След това си подреждаш изискванията по точки като започнеш от тези неща на които най-много държиш. Примерно нещо такова:

1. Къща с двор не по-малко от 1500кв.м
2. Тавани задължително над 230см
3. До 40км от София
4. До 70 000 евро
5. Вътрешна баня и тоалетна или ако са външни цената да не е по-висока от 60 000евро
6. Да не е за тотален ремонт - ако е за такъв и отговаря на горните ми критерии да е максимум до 40 000 евро

и т.н.

Ако си много категоричен и убеден за себе си, че къща с тавани до 230см не е къща го слагаш като критерии номер едно и т.н. Ако в един момент обаче точките ти станат много повече от 10...търси си парцелsmiling smiley

Пъ Съ ходил съм на огледи много повече от теб гаранцияsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-05 14:25 от Продавач.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
05-06-2008 - 15:48:11
Продавач, не питах теб дали си ходил на огледи, а Боби. За теб знам че си брокер. Но сам виждаш - по зададените от мен критерии - избора ще се сведе до 0 - сам го каза. Така че, май ще си харча париците по хотели и екскурзии.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
05-06-2008 - 16:17:18
avatar
Мдам с такива критерии...мдам

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход