Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?

Публикувано от Продавач 
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 13:32:12
Продавач не се съгласи, че въпроса е неясен, но ето че доуточнението му променя моя вот. Ако става въпрос за единствен имот, то предпочитам апартамент. Няма да се загробя цял живот на село - няма училища, театри, болници...... Ако обаче имам апартамент и си имам още 100000Е, то не искам втори апартамент, а къща. Мога да си живея две седмици тук, две седмици там - професията ми го позволява. Но да пътувам всеки ден - не. А ако имаш и деца - трябва им шофьор да ги води и взема от училище........
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 14:49:58
avatar
Няма да се загробя цял живот на село - няма училища, театри, болници...

Ами училища и детски градини има навсякъде не са само в София дори вероятността наркоманите и пласьорите да са по-малко ако децата не са в големия град е по-голяма. А на театър аз не ходя повече от веднъж месечно. Болници - да не дава господ ама не съм ги посещавал от години за себе си, а иначе родителите така и така си ги развозвам периодично до там и обратно... Недостатъка при къщата извън града все пак е това, че ако се наложи да търсим бърза помощ ще е кофти ако я чакаме да дойде от София... Но това не е еждневие. Ежедневие е пътя - но пътя пък е за сметка на по-голямата жилищна площ, двора, гаража, чистия въздух, необвързаността със Вальо топлото и компания, софийска вода, а покупката на имот за целогодишно ползване освен всичко друго е и инвестиция, която след време може да ни се наложи да правим отново и тогава след време се разбира маржа на цените при кой сегмент ще е по-голям... И все пак аз съм учуден, че за сега повечето хора гласуват за къща.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 16:55:07
ако не е задължително да е София
Във Варна например и около Варна за тази сума може да се купи къща с всички удобства...града е хубав , развива се ,има си всичко, а на всичко отгоре може докато имаш обедна почивка да отскочиш до морето smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 17:20:55
Има една поговорка: " Не може хем душата в Рая, хем ку-а в пут--та" sad smiley
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 17:44:59
Аз гласувах за къща.Имам и двете и няма база за сравнение макар че къщата е на час и нещо от София.
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 18:54:03
Аз също съм за къща. Мисля че има повече предимства отколкото има апартамент

Има инедостатъци, но са преодолими
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 21:57:35
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
Ако става
> въпрос за единствен имот, то предпочитам
> апартамент. Няма да се загробя цял живот на село -
> няма училища, театри, болници......

Съгласна по 1000

Ако обаче имам
> апартамент и си имам още 100000Е, то не искам
> втори апартамент, а къща. Мога да си живея две
> седмици тук, две седмици там - професията ми го
> позволява.

Разбираме ли добре мечтите си?
Е това съм го преживяла - 7 месеца в къщата, 5 в апартамента. За 2 часа организирах преместване - по 1 куфар на човек.
С бебето беще по-трудно - 1 кола инвентар.

Чистиш две къщи (живял, неживял, цапа се). Купуваш за дома всичко по 2. Когато искаш да облечеш нещо - то се оказва в другата къща и т.н. Ще кажете -дреболии, но писва.

Но да пътувам всеки ден - не. А ако
> имаш и деца - трябва им шофьор да ги води и взема
> от училище........

и понеже и с това съм съгласна - избрах апартамента - до пенсия. След 30 години ще помисля дали да се преместя в къщата.




Блондинка по душа
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
03-06-2008 - 22:07:29
Към доводите на Евгения мога да прибавя единствено:
подръжка, ремонти, майстори..... X 2

smiling smiley




Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
04-06-2008 - 08:18:21
Евгения, съгласен на 100%. Много дребни неудобства се получават като имаш две жилища.
Малко извън темата - господа , преди да се ориентирате към инвестиция в място за живеене се посъветвайте с жена си. Помнете , че всичко свързано с дома се решава от жената - мъжът най-много да платиsmiling smiley
Re: Анкета: Апартамент или къща с бюджет до 100 000 евро?
04-06-2008 - 09:38:36

>
> Разбираме ли добре мечтите си?
> Е това съм го преживяла - 7 месеца в къщата, 5 в
> апартамента. За 2 часа организирах преместване -
> по 1 куфар на човек.
> С бебето беще по-трудно - 1 кола инвентар.
>
> Чистиш две къщи (живял, неживял, цапа се). Купуваш
> за дома всичко по 2. Когато искаш да облечеш нещо
> - то се оказва в другата къща и т.н. Ще кажете
> -дреболии, но писва.
>
> Но да пътувам всеки ден - не. А ако
> > имаш и деца - трябва им шофьор да ги води и
> взема
> > от училище........
>
> и понеже и с това съм съгласна - избрах
> апартамента - до пенсия. След 30 години ще помисля
> дали да се преместя в къщата.
>
>
>Да така е - всичко х2, ама нали говорим за човек, който може да си позволи две жилища - и апартамент и къща. Та този човек ще си позволи и някой да му чисти и майстори за ремонти и подръжка. Всички удоволствия на този свят се заплащат, предполагам няма две мнения по въпроса.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход