Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Лицензиране

Публикувано от turbozol 
Re: Анкета: Лицензиране
29-03-2008 - 18:08:15
Ще ми каже ли някой,от тук лелеещите за лиценз,как ще спрете леля Пенка от гаража,или Фифи- фризьорката,да не се правят на брокери? winking smiley
Ще ми бъде интересно,защото за мен ефекта от подобно мероприятие ще бъде същият,както наредбата да не се шофира с токчета и джапанки.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-29 18:13 от komin4e.
Re: Анкета: Лицензиране
29-03-2008 - 18:24:52
разбира се турбозол 4е съм искрен и много съгласен с вси4ко което казваш...прав си не е важно колко 4ожека работят важното е как..не му е работа на клиента да е нау4ен..клиента или купува или продава но ани задължително трябва да се знаещи..има такива дори мога да спомена един пример няма да казвам агенцията да не става реклама ....безмалко да купя парцел през които минава газ и има ограни4ения да са живи и здрави брокерите 4е ми обърнаха внимание на този факт...и от тогава насам по4ти винаги като ми се налага гледам да мина през тях..и се полу4ава-вси4ки доволни...такива трябва да са ако пове4ето са такива тези останалите сами 6те изпаднат а сега е обратното ..и сами виждате какво се полу4ава напрактика...оба4е общия работник, фризорката , касиерката,или сервитиора от кафенето срещу офиса .ааа не мерси...онзи лаф много ми хареса ==ти колежка ли ни стана ве4е ===ами нещо такова.....обърни внимание на отговора...нещо такова.........един вид нещо като нищо ...самите нови брокери отговарят така защото не са сигурни какво то4но правят...ако стане стане ако не фризиорки се търсят навсякъде.....мое мнение триабва да има сито по някакъв на4ин...онзи ден пак с въпросния кинт ..като попитах колко е кинт-а отгожориха ми 55 хил евро.......
Re: Анкета: Лицензиране
30-03-2008 - 11:48:31
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> разбира се турбозол 4е съм искрен и много съгласен
> с вси4ко което казваш...прав си не е важно колко
> 4ожека работят важното е как..не му е работа на
> клиента да е нау4ен..клиента или купува или
> продава но ани задължително трябва да се
> знаещи..има такива дори мога да спомена един
> пример няма да казвам агенцията да не става
> реклама ....безмалко да купя парцел през които
> минава газ и има ограни4ения да са живи и здрави
> брокерите 4е ми обърнаха внимание на този факт...и
> от тогава насам по4ти винаги като ми се налага
> гледам да мина през тях..и се полу4ава-вси4ки
> доволни...такива трябва да са ако пове4ето са
> такива тези останалите сами 6те изпаднат а сега е
> обратното ..и сами виждате какво се полу4ава
> напрактика...оба4е общия работник, фризорката ,
> касиерката,или сервитиора от кафенето срещу офиса
> .ааа не мерси...онзи лаф много ми хареса ==ти
> колежка ли ни стана ве4е ===ами нещо
> такова.....обърни внимание на отговора...нещо
> такова.........един вид нещо като нищо ...самите
> нови брокери отговарят така защото не са сигурни
> какво то4но правят...ако стане стане ако не
> фризиорки се търсят навсякъде.....мое мнение
> триабва да има сито по някакъв на4ин...онзи ден
> пак с въпросния кинт ..като попитах колко е
> кинт-а отгожориха ми 55 хил евро.
......





:} :} :}
Re: Анкета: Лицензиране
30-03-2008 - 15:35:51
Turbozol 10x za poslednite dve izkazvaniq. clap:
Re: Анкета: Лицензиране
31-03-2008 - 10:23:06
Прост пример за лиценз СДЕЛКА С ИМОТ И ФРИЗЬОРКА.-КАРАШ БЕЗ КНИЖКА -извършил си административно нарушение.САНКЦИЯ.Фризьорка продава имот -САНКЦИЯ.АНИ продава земеделска земя за упи-САНКЦИЯ или отнемане на лиценз.Да съгласен съм с Радена ,че държавата трябва да издава лиценза.!!
ОТНОСНО КОРУПЦИЯТА ,АКО ИМА ИЗПИТНА КОМИСИЯ.-АЙДЕ СЕГА ,ПОНЕЖЕ ИМА КОРУПЦИЯ да закрием ВУЗОВЕТЕ ,курсовете за категория С,Д И Е,А ЗАЩО НЕ И СРЕДНОТО ОБРАЗОВАНИЕ,ТА НАЛИ УЧИТЕЛИТЕ ДАВАТ ЧАСТНИ УРОЦИ...Всъщност нотариусите ,защо да държат изпит..,може да има корупция...Е ,ЗАЩО НЕ ВСЕКИ ДА ПРАВИ КАКВОТО СИ ИСКА,ДА УПРАЖНЯВА ПРОФЕСИЯ ,КАКВАТО СИ ИСКА И ДА НЕ НОСИ НИКАКВА ОТГОВОРНОСТ..а клиентите да преценяват..ДА ,ДА ,АМА НЕ..!!
ТРЯБВА ПРОМЯНА..!!!! smoking smiley smoking smiley
Re: Анкета: Лицензиране
31-03-2008 - 10:53:33
turbozol, моите адмирации!! clap:
В едно си много прав - трябва да има КВАЛИФИЦИРАНИ КАДРИ в този бранш!
Според мен лиценза трябва да се издава на съответния брокер, а не на АНИ. Противното би довело пак до назначаване на хора без нужните знания и опит, само защото агенцията притежава лиценз като юридическо лице. Образованието на съответния брокер и условията, при които той ще получава лиценза /или сертификат, или както и да се нарече/ трябва добре да се обмислят обаче, за да не стане като с оценителите на недвижими имоти - болшинството от тях имат образование, което няма нищо общо с недвижими имоти, а притежават безсрочен лиценз за извършване на оценка smiling smiley
Re: Анкета: Лицензиране
31-03-2008 - 11:05:32
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> zlostyr Написал:
>
> > Някак си е по-добре един адвокат да си играе
> с
> > имотите на хората, отколкото общ работник
> или
> > шивачка, не мислиш ли?
>
>
> Хайде да те питам: Ако реши да те хлъзне,кой ще го
> направи по-качествено? Човек без правно
> образование,който те води по огледи и ти прави
> проверките,консултирайки се със съответните
> специалисти,или адвокат? И друго,дали адвокат би
> те развеждал по огледите без да ти вземе стотинка?
> Дали адвокат би се отказал от официалния минимален
> размер на комисиона,посочен в наредбата за
> минималните цени на услугите им? А знаеш ли колко
> % са?

Това е просто страхотен довод. Тъй като моя посредник може да реши да ме излъже е много по-добре да си намеря някой абсолютен лаик, за да не може да го направи лесно.
А това че няма да може да ми защити интереса при сделката (защото нищо не разбира) няма никакво значение, нали?
Re: Анкета: Лицензиране
31-03-2008 - 11:32:46
До Мила мила-Благодаря.Лиценз за АНИ и сертификат за брокер..Положен изпит!! smoking smiley
Re: Анкета: Лицензиране
31-03-2008 - 13:29:06
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До Мила мила-Благодаря.Лиценз за АНИ и сертификат
> за брокер..Положен изпит!!


Ако ще има сертификат за брокерите, лиценза на АНИ за какво по-точно предлагаш да се издава? Какви изисквания имаш към самата АНИ, не към брокерите, които смяташ, че трябва да се удостоверяват с лиценза?
Re: Анкета: Лицензиране
31-03-2008 - 14:00:42
radena, има какво да се иска от една АНИ. На първо място да работи с квалифицирани брокери със съответноя сертификат и да носи отговорност за това. После посредническите договорите които предлага на клиентите си да са балансирани и да защитават и двете страни. Нали чухте за Глобул - или трябва да коригират договора си или ги чака здрава санкция, а защо не отнемане на лиценз. Тук ще ми опонират, че във всеки договор може да се правят поправки, но на практика това не става - няма да си наема адвокат за да гледа договора ми с посредник. Като имат лиценз, ще си помислят дали да шмекеруват и ще гледат да не го изгубят. При нас (проектантите) вече има такова лицензиране (правоспособност) и макар дисциплиниращия ефект от него да не се забеляза веднага, то вече се усеща. Има и отнети права и други санкци. Бях върл противник на лицензирането, но отчитам дисциплиниращия ефект, а ние на Балканите имаме нужда от дисциплиниране - все се правим на големи гяволи и накрая - умната сврака, с двата крака.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход