Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Лицензиране

Публикувано от turbozol 
Re: Анкета: Лицензиране
31-03-2008 - 19:23:13
Камелия -И сега с договори!!!.Но колко в момена работят без да са видели имота,а камо ли ДОГОВОРИ..Всъщност какво те притеснява лицензирането и сертифицирането.То само може да помогне,ако всичко се "пипне" както трябва разбира се..
ЦИТАТ ОТ НЕБЕЗИЗВЕСТНА ФИРМА..ОТ ПРЕДИ ДВА ЧАСА.."МЕСТОТО Е ХУБАВО,СТАВА ЗА СТРОЕЖ,АМА НЕ ЗНАМ ТОЧНО...КАКВО..Има проблемче,но той ще си го оправи..КОЙ???.а то май беше за озеленяване или парк..нещо такова,детски площадтки еми нали се сещаш.".КВО Е ТОВА "МЕСТО"питй ги..ти.
МОЕ МНЕНИЕ ,ЧЕ ПРИ ЛИЦЕНЗ И СЕРТИФИКАТ ..ЩЕ ГОВОРИМ ЗА ПУП ,УПИ,ЗЕМЕДЕЛСКА ЗЕМЯ,ПИ,ПЛЪТНОСТ,ПЕТНО,ОСТОЯНИЕ,КИНТ,А НЕ ЗА "МЕСТО"
Е ПОНЕ ТАКА МИСЛЯ.. smoking smiley
Re: Анкета: Лицензиране
31-03-2008 - 23:21:50
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Няма начин и ти,работейки с имоти,би трябвало да
> го знаеш! Прочети кои са атрибутите на
> собствеността. Правото на разпореждане със
> собствения имот не може да бъде отнето,освен в
> специални случаи,предвидени от закона- ако си
> извършил престъпление, по специален начин се
> запорира имота като гаранция за обезпечение на
> бъдещи искове.....

Нека не бъркаме понятията.Никой на никого няма да отнема правото на разпореждане със собствеността.Всеки управлява имота си както намери за добре,НО, ако реши да го продава,то ще трябва да мине през лицензирана агенция,която ще му изведе сделката до нотариус и накрая вписване.Като в същото време ,тази ЛИЦЕНЗИРАНА агенция ще му осигури стабилен договор и всякакъв вид защита.Така и самите АНИ ще бъдат контролирани.Доста държави по белия свят имат подобна практика.И ако искаме да избегнем тоновете жалби изписани тук по форума /а и не само тук/то,това е пътя.

> ........а за данъците- върху какво ще ги смятат-
> върху д.о. или върху реалната цена на сделката?
>
Камелия,ти не плащаш ли данъци?И кажи ми ,имаш ли представа,колко АНИ има в България,колко от тях са регистрирани и къде, и колко от тях плащат патентен или какъвто и да е данък?Защото аз нямам.Всичко е в зоната на здрача!

На ясно съм,че с това,което съм написал,ще бръкна дълбоко в нечии интереси,но ...
:]
Re: Анкета: Лицензиране
01-04-2008 - 00:16:44
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До Коминче -Надявах се да имаш представа какво
> значи -нормативно определено.Не искам да го
> обяснявам в подробности,за да не се отклоняваме от
> темата.Но след като е НОРМАТИВНО ОПРЕДЕЛЕН
> сертификата и лиценза ,това предполага наличието
> на закон .Но не можеш да искаш затвор от 50
> години??!! за собственик ,който сам си продава
> ,отдава имота.Бих посочил пример,ако си го продава
> сам и преценяваш риск за тебе .Не се занимавай с
> него..Въпрпосът е ,че този който възлага да
> продава ,отдава чрез ани трябва да бъде защитен
> като клиент,а интересът на АНИ да е
> гарантиран..ТОЗИ КОЙТО КУПУВА ПРОДАВА САМ риска
> ,ползите и загубите са за негова
> сметка..ПОСРЕДНИКА няма нищо общо..
> ЕСТЕСТВЕНО ЛИЦЕНЗИРАНАТА АНИ ТРЯБВА ДА РАБОТИ САМО
> С ПОДПИСАНИ ДОГОВОРИ!!

Явно говорим на различни езици!
Турбо,този път задавам директно към теб въпроса,който зададох в предишен пост.Как,аджеба,ще спреш кака Стефка от гаража да ти продаде имота,който тя рекламира?Ами ,ако твоят клиент търси точно такъв имот,какво?Ще му кажеш,че кака Стефка не е с лиценз и не може да купи точно този имот?С какъв аргумент ще защитиш интереса на твоя клиент?
Много важно,че ти си с "нормативно определен сертификат"! Виждаш ли абсурда на едно подобно "мероприятие"?Примери мога да ти давам до сутринта.А ползите и загубите,от загубите на ползите ,когато ползите са загубени,а загубите са използвани ги отнеси към тези,на които си платил за да се накичиш с подобно недоносче.
Нищо лично и лошо към теб!
smiling smiley
Re: Анкета: Лицензиране
01-04-2008 - 10:50:04
До Коминче..нормативно определен значи ,че има закон ,който закон дава права на определени лица ,да упражняват определена професия.Тези лица имат необходими сертификати или лиценз..Този който няма такъв сертификат лиценз ,нарушава закона..АЗ НЕ МОГА ДА ГО СПРА ,ЗАЩОТО НЕ СЪМ ДЪРЖАВЕН ОРГАН..спира го държавата,защото той/я от гараЖА нарушават закона .ЗАТОВА КАЗВАМ ,ЧЕ ЛИЦЕНЗА СЕРТИФИКАТА ТРЯБВА ДА СА НОРМАТИВНО ОПРЕДЕЛЕНИ,КОЕТО ПРЕДПОЛАГА ПЪРВО НАЛИЧИЕТО НА ЗАКОН. ЗАКОНА не може да противоречи на правата на собственика да управлява и да се разпорежда с имота си..Закона трябва да е адресиран към тези които упражняват определен вид дейност без разрешение ,тоест нарушават закона .така,че "НОРМАТИВНО ОПРЕДЕЛЕН СЕРТИФИКАТ" не е излишен...ИЛИ казано по друг начин -проектозакон, закон,лицензи ,сертификати..
АНАЛОГИЧНИ ПРИМЕРИ МНОГО..
smoking smiley
Re: Анкета: Лицензиране
01-04-2008 - 13:10:35
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До Коминче..нормативно определен значи ,че има
> закон ,който закон дава права на определени лица
> ,да упражняват определена професия.Тези лица имат
> необходими сертификати или лиценз..Този който няма
> такъв сертификат лиценз ,нарушава закона..АЗ НЕ
> МОГА ДА ГО СПРА ,ЗАЩОТО НЕ СЪМ ДЪРЖАВЕН
> ОРГАН..спира го държавата,защото той/я от гараЖА
> нарушават закона .ЗАТОВА КАЗВАМ ,ЧЕ ЛИЦЕНЗА
> СЕРТИФИКАТА ТРЯБВА ДА СА НОРМАТИВНО
> ОПРЕДЕЛЕНИ,КОЕТО ПРЕДПОЛАГА ПЪРВО НАЛИЧИЕТО НА
> ЗАКОН. ЗАКОНА не може да противоречи на правата на
> собственика да управлява и да се разпорежда с
> имота си..Закона трябва да е адресиран към тези
> които упражняват определен вид дейност без
> разрешение ,тоест нарушават закона .така,че
> "НОРМАТИВНО ОПРЕДЕЛЕН СЕРТИФИКАТ" не е
> излишен...ИЛИ казано по друг начин -проектозакон,
> закон,лицензи ,сертификати..
> АНАЛОГИЧНИ ПРИМЕРИ МНОГО..
>
С този си пост доста си се пооплел,но си неуморим в демагогията!Да вземат от НСНИ, да ти платят едно хонорарче,че голям труд хвърляш за тяхна евентуална облага.

Нали днес е първи април,продължавай? На мен,специално,не ми пречиш spinning smiley sticking its tongue out
Re: Анкета: Лицензиране
01-04-2008 - 14:18:50
До Коминче-Докато пишеш във форума внимавай да не загори боба в тенджерата ..
Да не би да си някое гладно домашно брокерче...,ако не си -извинявай.НО поне чети това което съм написал в предишните постове..А там съм написал,че лиценз и сертификат не е редно да се издават от НСНИ,А ОТ оторизиран ДЪРЖАВЕН ОРГАН.И В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ОТ НСНИ..за да няма конфликт на интереси..,а НСНИ ДА ИМА СПОМАГАТЕЛНИ ФУНКЦИИ.Освен това съм писал и че никога не съм бил член на НСНИ.
И НИКОГА ПОНЕ НА ТОЯ ЕТАП НЯМА ДА БЪДА..ЗАЩОТО нямам интерес..!!!!Нямам нищо против тях ,но просто те не ми трябват..Това което искам е да има съм го написал..Ако имаше що- годе някакъв образователен ценз и елементарни юридически познания щеше да разбереш и ти...дА ТИ ПОВТОРЯ ЛИ ПАК!!КЛИЕНТИТЕ ИСКАТ КАЧЕСТВО НА УСЛУГАТА,ЗА ДА ГО ИМА Е НЕОБХОДИМо следното проектозакон,закон,лиценз ,сертификат..И къде видя демагогия??!!Липсва КВАЛИФИЦИРАНИЯТ кадър на пазара..ИМА ПОРОЧНИ ПРАКТИКИ ДА СЕ РАБОТИ БЕЗ дОГОВОРИ,ПОГЛЕДНИ И СЕ РАЗРОВИ В САЙТОВЕТЕ И ВИЖ КОЛКО ИМОТА СЕ ПРЕДЛАГАТ БЕЗ СНИМКИ.Което значи ,че никой не ги е гледал,а камо ли да са видели и установили документи за собственост..А пък за договор със собственик въобще..И подесетвам не ме интересува нито НСННИ,НИТО БАБА ИМ..,ако могат да свършат нещо полезно да ,ако не -не ми пречат..
И МИ Е ИНТЕРЕСНО ,ЗАЩО СИ ПРОТИВ това което пиша и как си против като дори не си прочела внимателно всички постове..А и не е редно когато се заговори за лицензи,всеки да си мисли за окрупняване на бизнеса,да има само пет АНИ и тем подобни глупости..Виж в момента,ако храниш внучето имаш от какво да се притесняваш..Дано не съм прав и ти желая ограмотяване и успех.. smoking smiley confused smiley :loveu:
Re: Анкета: Лицензиране
01-04-2008 - 15:41:04
avatar
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------

> Нека не бъркаме понятията.Никой на никого няма да
> отнема правото на разпореждане със
> собствеността.Всеки управлява имота си както
> намери за добре,НО, ако реши да го продава,то ще
> трябва да мине през лицензирана агенция,която ще
> му изведе сделката до нотариус и накрая
> вписване.

Отново ще обясня. Правото на разпореждане не може да бъде ограничавано,освен в строго определен случай,разписан в специален закон. И то само за времето, необходимо за приключване на делото........при това,не важи за всички имоти,а само за някой от тях,който е предмет на делото,или ще послужи за удовлетворяване претенциите на кредиторите.
Как не можеш да разбереш?
Правото на собственост е свещено. А правото на разпореждане е атрибут на правото на собственост.


Като в същото време ,тази ЛИЦЕНЗИРАНА
> агенция ще му осигури стабилен договор и всякакъв
> вид защита.Така и самите АНИ ще бъдат
> контролирани.Доста държави по белия свят имат
> подобна практика.И ако искаме да избегнем тоновете
> жалби изписани тук по форума /а и не само
> тук/то,това е пътя.

АНИ и сега фигурират в регистрите,така че всеки клиент може да види дали работи с фантом. Дали на "разрешителното" ще пише "лицензия" или " ЕТ,ЕООД....." практически е без значение за него. Но за АНИ не е,защото още при стартирането си ще се сблъска със субективното решение на чиновника......
Що се отнася до задължението да се продава с агенция- НИКЪДЕ по света го няма. Провери.


>
> > ........а за данъците- върху какво ще ги
> смятат-
> > върху д.о. или върху реалната цена на
> сделката?
> >
> Камелия,ти не плащаш ли данъци?И кажи ми ,имаш
> ли представа,колко АНИ има в България,колко от тях
> са регистрирани и къде, и колко от тях плащат
> патентен или какъвто и да е данък?Защото аз
> нямам.Всичко е в зоната на здрача!

Защо да не плащам? Плащам,но когато в н.а. цената на сделката е по д.о.,издавам документ за платен комисион по нея. Затова ти обръщам внимание- защото се заблуждаваш,че лицензът ще позволи да се следят АНИ дали внасят пълните данъци.

> На ясно съм,че с това,което съм написал,ще бръкна
> дълбоко в нечии интереси,но ...
>
Ще бръкнеш в собствените си интереси,но може би трябва още да обмислиш доводите ни,за да го разбереш....... smiling smiley

Re: Анкета: Лицензиране
01-04-2008 - 15:55:04
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
Този който няма
> такъв сертификат лиценз ,нарушава закона..АЗ НЕ
> МОГА ДА ГО СПРА ,ЗАЩОТО НЕ СЪМ ДЪРЖАВЕН
> ОРГАН..спира го държавата,защото той/я от гараЖА
> нарушават закона .ЗАТОВА КАЗВАМ ,ЧЕ ЛИЦЕНЗА
> СЕРТИФИКАТА ТРЯБВА ДА СА НОРМАТИВНО
> ОПРЕДЕЛЕНИ,КОЕТО ПРЕДПОЛАГА ПЪРВО НАЛИЧИЕТО НА
> ЗАКОН. ЗАКОНА не може да противоречи на правата на
> собственика да управлява и да се разпорежда с
> имота си..Закона трябва да е адресиран към тези
> които упражняват определен вид дейност без
> разрешение ,тоест нарушават закона .така,че
> "НОРМАТИВНО ОПРЕДЕЛЕН СЕРТИФИКАТ" не е
> излишен...ИЛИ казано по друг начин -проектозакон,
> закон,лицензи ,сертификати..
> АНАЛОГИЧНИ ПРИМЕРИ МНОГО..
>

Този от гаража и сега нарушава закона. Защото работи нелегално. Не се е регистрирал никъде,не плаща данъци. И подлежи на санкция. Само че,няма как да назначиш 7 милиона полицаи,че да следят всеки. Това е. И сто лиценза да въведат,какво от това,щом на клиентите им е все едно дали имаш,или нямаш? Дали си фирма,или "свободен електрон" решил да припечели нещо?
За болшинството клиенти важното е да платят по-малък комисион,ако не могат въобще да минат метър. Докато не осъзнаят собствения си интерес и не почнат да избират по друг показател посредника си, АНИ и занимаващите се с тази дейност,ще се множат.
А ти прочети ТЗ и виж- там добре е описано всичко и важи и за АНИ.
Пак ти казвам,ЕС също ни гони за намаляване на лицензионните режими. Не е случайно........
Re: Анкета: Лицензиране
01-04-2008 - 16:04:43
Камелия права си ,но Коминче трудно разбира..Е дано да греша..
Но защо да няма лиценз и сертификация и законова рамка най -вече за квалификацията на брокерите.Моите аргументи не са свързани с финансови критерии и многостайни офиси,а за КВАЛИФИЦИРАНИ кадри да се занимават имоти.И да няма злоупотреби и "порочни практики".Случаи много..,ако давам примери ще се повтарям..Ако относно сертифицирането и лицензирането нещата се обмислят добре ,то какъв е проблема..Изпит ли те притеснява или какво..?!Субективното отношение на чиновника не е непреодолим фактор... smoking smiley
Re: Анкета: Лицензиране
01-04-2008 - 16:44:04
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия права си ,но Коминче трудно разбира..Е
> дано да греша..
> Но защо да няма лиценз и сертификация и законова
> рамка най -вече за квалификацията на
> брокерите.Моите аргументи не са свързани с
> финансови критерии и многостайни офиси,а за
> КВАЛИФИЦИРАНИ кадри да се занимават имоти.И да
> няма злоупотреби и "порочни практики".Случаи
> много..,ако давам примери ще се повтарям..Ако
> относно сертифицирането и лицензирането нещата се
> обмислят добре ,то какъв е проблема..Изпит ли те
> притеснява или какво..?!Субективното отношение на
> чиновника не е непреодолим фактор...


Мисля,че трябва да има курсове за брокери. Така както имаше курс за ползване на газова бутилка. Там е работата,че не можеш да задължиш фирмата да наеме човек само ако е изкарал курс. Защото по тази логика би трябвало да задължиш дизайнерските студия да приемат само хора с тапия;в магазините продавачите също,касиерите,сервитьорите и каквото се сетиш. Ако се въведе изискване в закона всеки да работи само това,за което има тапия,какво ще стане? Възможно ли е?
На мен лично не ми пречи да се явя на изпит,както няма да пречи на всеки средноинтелигентен човек,решил че посредничеството го влече. Знаеш,че "документ звучи гордо",но ако това не ти е призвание,пак ще се справяш калпаво.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход