Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Лицензиране

Публикувано от turbozol 
Re: Анкета: Лицензиране
28-03-2008 - 13:27:42
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> предлагам строги правила за неджижимите имоти
> ...дабъде издаван лиценз самона инженери архитекти
> и адвокати ...голям лиценз от сорта на 15 000 лева
> годишно имам познат които беше общ работник в
> склад за хр.стоки и сега е
> агенция,шива4ка,касиерка от пошата и мн. други
> примери мога да дам..на вси4ки тях аз казвам
> -маината ви аз знам пове4е от вас и съм го доказал
> не един и два пъти..това просто не може не трябжа
> да продължава...какво правят такива хора в тази
> деиност -упражняват се на имотите на хората които
> цял живот са събирали пари за един имот...или
> просто си играят на агенции или защото вси4ки
> правят така...а при първия спорен имот огъват
> капа4ките и не знаят какво да правят и въпреки
> вси4ко стоят на пазара макар и реализираики една
> сделка месе4но а в някои слу4аи дори и по малко
> ...с какво допринасят или помагат на клиента...или
> по скоро пре4ат на останалите агенции които си
> работят по ясни правила...и плуят кадърните ..та
> видите ли някои да се излъже да отиде и при
> тях..едно каренце в местен ежедневник за стотина
> лева и ве4е държат пазара 4е и му влиаят..е защо
> да няма правила нека пляжата се отсее..било късно
> за лицензи...за аптеките дане би рано да
> беше...бесен съм на подобни кокошкари с шест
> месе4ен стаж и само4увствие на всезнаещи


Хайде,по-кротко!И внимавай,какво си пожелаваш!Че ще видиш тогава,как един адвокат, ненамерил място в своя си бранш, си играе с твоите имоти.Същото се отнася и за останалите,които си изброил.Който е некадърен, си остава такъв,където и да го пъхнеш.А за лиценза?Остави други да го решават.Не си мъчи главата с чужди грижи.Чудно ми е,обаче,когато влезеш в ролята на продавач,тогава какви ще са ти претенциите?? spinning smiley sticking its tongue out


п.п." Искам строги правила и голям лиценз от сорта на 1500000лв.годишно за депутатите и парламента?"
:} :} :} Всеки с изискванията си!! :} :} :}
Re: Анкета: Лицензиране
28-03-2008 - 16:30:21
avatar
komin4e Написал:
-
>
> Хайде,по-кротко!И внимавай,какво си пожелаваш!Че
> ще видиш тогава,как един адвокат, ненамерил място
> в своя си бранш, си играе с твоите имоти.Същото се
> отнася и за останалите,които си изброил.Който е
> некадърен, си остава такъв,където и да го пъхнеш.А
> за лиценза?Остави други да го решават.Не си мъчи
> главата с чужди грижи.Чудно ми е,обаче,когато
> влезеш в ролята на продавач,тогава какви ще са ти
> претенциите??
>
>
> п.п." Искам строги правила и голям лиценз от сорта
> на 1500000лв.годишно за депутатите и парламента?"
> Всеки с изискванията си!!


Някак си е по-добре един адвокат да си играе с имотите на хората, отколкото общ работник или шивачка, не мислиш ли?
Re: Анкета: Лицензиране
28-03-2008 - 16:40:25
автоматчик Написал:
-------------------------------------------------------
> като искате направете си браншова организация с
> подходящ устав. Те ще ви издава лицензи според
> критерии които вие сте си избрали и остава
> клиентите да решат дали този лиценз струва или не
> струва. Трябва само да се съберете на една маса и
> да се разберете.
> Държавно издаваните лицензи са само още една
> хранилка за корупцията. Трябва сами да се
> организирате и да се докажете пред клиентите


САМО държавата може да раздава лицензи. Останалото е незаконно.
Re: Анкета: Лицензиране
28-03-2008 - 17:01:45
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------

> Не е ли време за лицензиране и сертифициране на
> бизнеса.Ако трябва да се полага изпит за издаване
> на удостоверение за правоспособност./примерно/



Мисля, че необосновано свързваш наличието на ред и правила с лицензирането.

Принципно съм против подобни лицензи, регистрации, разрешения и т.н., тъй като, както правилно си задал отговор, те ВИНАГИ водят до корупция. Аргументите от рода "ами то навсякъде има корупция" даже ми е трудно да коментирам. Логиката е същата, като "ами то непрекъснато стават кражби" и заради това да забраним на хората да си заключват вратите, че да стават кражбите по-лесно. Радвам се, че това с лиценза едва ли ще стане, предвид факта, че в момента има над 45 лицензионни режима в страната, а ЕС настоява за бройка под 33.

Принципно всеки лиценз, разрешително, рагистрация са само лист хартия, които удостоверяват, че към даден момент дадена фирма е предоставила да даден орган едни документи. Нищо повече. Лицензът не може да гарантира нищо. Той само затормозява бизнеса, създава повече работа на държавната администрация и подхранва корупцията.

Това, с което обаче съм съгласна е, че трябва да има някаква регулация на пазара, чрез нормативен акт, който да урежда правата и задълженията на всички участници в процеса- продавач, посредник, купувач. Там би могло да се постяват изискванията към дейността на АНИ, както и изисквания към хората, които се занимават с тази професия. За неспазването им, трябва да има санкции, а орган, който да съблюдава спазването на правилата и да налага санкции вече има и това е Комисията за защита на потребителите. Всъщност такъв нормативен акт, доколкото знам, вече се готви и това ще бъде наредба.

Re: Анкета: Лицензиране
28-03-2008 - 17:29:18
avatar
zlostyr Написал:

> Някак си е по-добре един адвокат да си играе с
> имотите на хората, отколкото общ работник или
> шивачка, не мислиш ли?


Хайде да те питам: Ако реши да те хлъзне,кой ще го направи по-качествено? Човек без правно образование,който те води по огледи и ти прави проверките,консултирайки се със съответните специалисти,или адвокат? И друго,дали адвокат би те развеждал по огледите без да ти вземе стотинка? Дали адвокат би се отказал от официалния минимален размер на комисиона,посочен в наредбата за минималните цени на услугите им? А знаеш ли колко % са? smoking smiley
Re: Анкета: Лицензиране
28-03-2008 - 22:18:24
похвално 4е си наемаш специалисти когато ти трябват...аз ти говоря за агенции с един стол една маса мазен тефтер по скоро тетрадка -голям формат...те знаят вси4ко те могат вси4ко те са супер......другите големите агенции те не разбират те плащат заплати на служители те си и имат разходи за това видите ли принас малките е мн по добре..защото големите дерат клиента...до предниая пост...хляба на никого не искам да вземам нито моя искам някои да взема ...много общо с имотите нямам освен 4е правя делби, смяна на статут,и забивам кол4ета..мога рзбира се да попълвам и формуляри по наредба 3..горе долу съм запознат със зут...така 4е е не ми е до агенция...забравих да вметна специално 4е имам бизнес на морето ..но това е друга тема....аз просто искам да се отсее плявата това е....в ниакои слу4аи съм продава4...в други купува4....и се сблусквам с крещяща некомпетентност не ти се вярва ли...има хора които не знаят какво е упи..а се правят на ани.....минимум15000лева лиценз...минимум 2 стаи офис.....ина4е няма оправия....а ако ти си ани .....и мислиш 4е ...просто пиши на ли4на...имам саит в англия...имамкленти които купуват и такива които продават...но ги пращам при мои близки..ани...защото аз самия не съм агенция ..но ако има висок лиценз ...и условия непременно ще стана spinning smiley sticking its tongue out
Re: Анкета: Лицензиране
29-03-2008 - 09:45:13
Лиценза едва ли трябва да се базира на определена сума .Твърде отговорно нещо е за да дам примерно определение.Но за мен имотите са бизнес ,който има силен социален аспект и държавата не може да бъде встрани от проблема..Трябва намеса !!!Но не с цел да се създаде картел на определени фирми../казвам го макар и за мен да е все тая дали ще е пет или петдесет хиляди лева/.Всеки има право на труд!!!Не е редно ФИНАНСОВИЯ КРИТЕРИЙЙ да е основен фактор.Проблема е друг.КВАЛИФИКАЦИЯ ,КВАЛИФИКАЦИЯ И ПАК КВАЛИФИКАЦИЯ..Не бих приел и никога няма да приема за нормално фризьорка да ми цъфне в офиса и да има клиент..за УПИ.А аз не съм от значение ..От значение е КЛИЕНТА!!!!Трябва да си го признаем ,че има "брокери",които не знаят въобще за какво става въпрос..и се занимават с неща от които нищо не разбират..И после всички сме виновни.Защо трябва да е така..С бизнес се занимавам от 18 години..Агенцията ми е част от бизнеса и е от 15години.За тези 15 години непрекъснато се уча и все още се уча...занимавам се и с транспорт/лиценз/,строителство/лиценз/.Не го крия ,че основния капитал съм го спечелил от сделки с имоти.И продължавам да инвестирам собствени средства в имоти.Повярвайте лиценза има значение.НЕКА ДА БЪДА РАЗБРАН ПРАВИЛНО.Не изразявам интерес на НСНИ.Никога не съм бил член на НСНИ.И винаги съм бил" самостоятелен играч" И НЯМАМ предвид оставането на пазара на определени фирми.Напротив!!!Искам да са ясни правилата..и бизнеса с имоти да се упражнява от праваспособни и можещи хора..Разбирайте ме както искате ,но на моите колеги в офиса им писна да вършат работата на други"агенции"когато сделката е с други колеги/не всички разбира се/.За това намеквам за необходимостта от лицензиране .Твърде ме боли когато ме определят за брокер в негативния смисъл на думата .За мен това е сложна професия ,а в нея се допуснаха лица ,дори и с основно образование..За съжаление трябва да си признаем "кирливите ризи"Когато клиентите говорят ние мълчим..!!!Необходима е промяна.Тази промяна зависи и от НАС..Сигурно много от вас ще кажат този Турбозол що не си гледа транспорта и строителството ,а пише за разни лицензи.Ами защото агенцията и бизнеса с имоти са ми твърде скъпи, те са ме създали в бизнеса и твърде много обичам тази работа,твърде много лични усилия съм вложил за да я пренебрегна , НИКОГА НЯМА ДА СЕ ОТКАЖА ОТ НЕЯ И МЕ боли когато някой се изказва негативно за всички нас.И не налагам мнение .Всеки има право на мнение.. smoking smiley smoking smiley
Re: Анкета: Лицензиране
29-03-2008 - 10:08:01
браво турбозол това исках и аз да кажа просто да се отсеят нещата и на пазара да остана можещи хора с опит и знания..прав си като зазваш 4е в занаята се допускат хора дори с основно образование и това е пове4е от показателно 4е триабва да има правила...ако има лиценз триабва да е достатъ4на сума..трябва вси4ки офиси кото са в гаражи да минат в по просторни помещения -в краина сметка 4овек отива със сто хил евро а бива канен в гараж това е направо подигравка...аз също като теб турбозол съм инвестирал от време на време в имоти ползвал съм разбира се ани ...много от агенциите са направо некомпетентни...разбираш ли ме...дори при нужда не отварят зут- а раз4ита няки да им разкаже ужасно е -аз питам какъв кинт-а отсреща ми казват-какво е кинт...благодаря у4тиво и си тръгвам...а после ани нари4а такива хора туристи.....дано има пове4е ани като турбозол с опит..успех
Re: Анкета: Лицензиране
29-03-2008 - 10:54:19
До ДИВАЛ Ако си искрен благодаря..Но не съм съгласен ,че на всеки брокер офиса трябва да му бъде 200 кв.м.Нито пък да даде 50000евро за лиценз.ЗАЩО?Трябват знания..Дивал всеки има право на труд..Една АНИ с двама човека персонал ,ако са квалифицирани ,вършаТ работа повече от една ани ,която имат в офиса 10 неквалифицирани ,но някой има пари да плати лиценза...Много ме яд ,че държавата "дреме"..Аз и други мои колеги ,които не са малко,казваме ,че се учим всеки ден,а се провеждат курсове онлайн за пет дена и му дават сертификат..Не ме питай със един такъв" специалист",как моя юрист си скъса нервите и сигурно тайно ме "кълне".А сделката беше за 1500000евро.Съответата АНИ си взе комисионна ,само благодарение на нас..и не ми е ясно какво точно свърши..Продавача беше техен клиент и щеше да влезе в триста чуда..Малии страх..Добре ,че не са много тия специалисти,че страшно..А иначе баровците лапнаха ,поне два процента комисион.На тая цифра добре дошло..Особенно като им върши друг работата.. Ама няма как и ние работим за пари..Трябва да има будали които да разбират.. smoking smiley
Re: Анкета: Лицензиране
29-03-2008 - 11:35:15
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До ДИВАЛ Ако си искрен благодаря..Но не съм
> съгласен ,че на всеки брокер офиса трябва да му
> бъде 200 кв.м.Нито пък да даде 50000евро за
> лиценз.ЗАЩО?Трябват знания..Дивал всеки има право
> на труд..Една АНИ с двама човека персонал ,ако са
> квалифицирани ,вършаТ работа повече от една ани
> ,която имат в офиса 10 неквалифицирани ,но някой
> има пари да плати лиценза...Много ме яд ,че
> държавата "дреме"..Аз и други мои колеги ,които
> не са малко,казваме ,че се учим всеки ден,а се
> провеждат курсове онлайн за пет дена и му дават
> сертификат..Не ме питай със един такъв"
> специалист",как моя юрист си скъса нервите и
> сигурно тайно ме "кълне".А сделката беше за
> 1500000евро.Съответата АНИ си взе комисионна ,само
> благодарение на нас..и не ми е ясно какво точно
> свърши..Продавача беше техен клиент и щеше да
> влезе в триста чуда..Малии страх..Добре ,че не са
> много тия специалисти,че страшно..А иначе
> баровците лапнаха ,поне два процента комисион.На
> тая цифра добре дошло..Особенно като им върши друг
> работата.. Ама няма как и ние работим за
> пари..Трябва да има будали които да разбират..


До болка позната история! Затова много ми се иска потенциалният клиент малко от малко да се "образова" преди да пристъпи към покупко-продажба. Да знае какво да попита и да избере АНИ, в която работят знаещи. За съжаление,все още болшинството от хората са съгласни да ползват и фризьорка,както и да спазарят брокера да мине сделката зад гърба на агенцията,само и само да спестят от комисиона. Отказват да подписват договори,вместо сами да настояват,защото е в техен интерес. Така всъщност допринасят на пазара спокойно да съществуват АНИ,в които не могат да различат панел от ЕПК.
Лицензирането не би подобрило работата,а изискванията на клиентите и готовността им да поемат своята отговорност в отношенията............
smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход