Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Лицензиране

Публикувано от turbozol 
Re: Анкета: Лицензиране
26-03-2008 - 12:41:40
ДО Камелия -никога не съм казвал,че искам точно от НСНИ да ме лицензират..Грешно си ме разбрала.Напротив говоря за НОРМАТИВНО ОПРЕДЕЛЕНО лицензиране,което изключва НСНИ..и възможноста да останат пет фирми на пазара.В никакъв случаи лицензирането не трябва да е от НСНИ Лицензирането трябва да бъде от оторизиран държавен орган.НСНИ може да е браншова организация,която също трябва да се лицензира като такава.,но те да издават лицензи ЪПСУРД.... smoking smiley
Re: Анкета: Лицензиране
26-03-2008 - 12:58:41
До Камелия-Колкото за изпитите и кой ще изпитва и на каква цена ще бъдат те?!
От комисия,която също е лицензирана..и оторизирана.А не от провеждащите брокерски курс "онлайн".. smoking smiley
Re: Анкета: Лицензиране
26-03-2008 - 12:59:18
Vav varianta na otgovor s Да , защото ако една ани е лицензирана поема отговорност
ima nai - mnogo glasove. Vaprosa mi e otgovornost za kakvo. Az kato posrednik poemam otgovornost edinstveno za zaviseshtite i izvarshenite ot men deistviq. Adekvatno podavane na inf. i proverka na imota, zashtita na interesa na klienta pri pregovorite za pokupko prodajba, no klienta vzima reshenie, parite sa si negovi v kraina smetka. Imah sluchai v koito moi klient kaparira imot bez da izchaka da napravq proverka, okaza se che ima problem /sobstvenika iskashe 20% kaparo/ klienta gi plati /za da ne izpusne imota/ kato se skapaha neshtata imashe pretencii da mu varna komisionnata??? Parite si gi vze sled 3 meseca s trista zora /kaparoto/.

Да,ако лицензирането е свързано с полагане на изпит в педвид квалификацията на брокера - posochih tozi variant, smqtam che posrednika trqbva da ima minimum kolichestvo poznaniq v oblastta za da moje da uprajnqva tazi profesiq. Spored men licenziraneto na ANI e neseriozen variant zashtoto vsichki znaem kakvo e tekuchestvoto i kakvo nivo se poddarja.
Re: Анкета: Лицензиране
26-03-2008 - 13:11:22
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До Камелия -Да права си АНИ работят законно с
> изключение на ЗНАЕШ КОИ.
> Трябва да се лицензират .Защото е необходимо
> дейноста да е НОРМАТИВНО ОПРЕДЕЛЕНА -тоест
> /работещите в тази свера да имат необходимите
> знания теоретични и практични за да могат да я
> упражняват/.Да полагат изпит за да получат
> сертификат.Да има действащ закон за нелоялната
> конкуренция в бизнеса
> .Да се прилагат санкции за тези които ощетяват
> клиента .ДА се отнема лиценза за тези които
> злоуптребяват и не се съобразяват с закона.И най
> вече бизнеса да е защитен от ДЕЙСТВАЩА браншова
> организация..Мога да представя и още много други
> причини ,но просто не ми стига времето .Смятам ,че
> това са основните

Ima logika licenza da izliza ot branshovata organizaciq no tova ne e povod za strah ta nali tazi organizaciq shte zashtitava bransha. Licenz no edinstveno na broker togava nqma da ima griji nikakvi.
Re: Анкета: Лицензиране
26-03-2008 - 16:11:26
До Жорес -И в текучеството е проблема ,но ако е правилна формата на лицензиране то трябва да намалее..Защо лиценз от браншова организация .?Не е ли по сериозно
лицензите да се издават от Министерството на финансите примерно..,а от съответната браншова организация да имат спомагателни и други функции за да няма конфликт на интереси...И защо лиценз на брокер?Не е ли по добре лиценз на ани ,а на брокер сертификат,че издържал изпит и може да упражнява тази професия..За отговорноста съм съгласен,че тя трябва да е свързана само със задълженията на АНИ.нИКОЙ НЕ Е ДЛЪЖЕН ДА НОСИ ОТГОВОРНОСТ ЗА ДЕЙСТВИЯТА НА НЯКОЙ ДРУГ.. smoking smiley
Re: Анкета: Лицензиране
27-03-2008 - 11:49:38
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До Камелия-Колкото за изпитите и кой ще изпитва и
> на каква цена ще бъдат те?!
> От комисия,която също е лицензирана..и
> оторизирана.А не от провеждащите брокерски курс
> "онлайн"..


Хи,хи! Още една комисия,на която да плащаме.............под маса и върху нея.
Не мога да разбера,защо пак трябва да търсим държавата- майка,пък после да ревем че има корупция и чиновническия щат е раздут. Има си търговски закон,има куп други закони,не е нужно специален закон за всяка професия.
Какъвто и да е курса,за работодателя е важно колко разбира от работата си работника. Клиентите са тези,които ще отсеят читавите АНИ от другите,които като останат на сухо,ще си търсят пътя. Но трябва време,за да натрупат опит и съответната "култура на действие" както продавачите,така и купувачите.
Нещата се наместват,може да ни се струва че става бавно,но свободен пазар и посредничество съществуват отпреди само 15-17г. smiling smiley
Re: Анкета: Лицензиране
27-03-2008 - 11:55:25
turbozol - Darjavata e nashata mashteha, nishto hubavo ot neq a branshova organizaciq moje da si q kontrolirame nie. Licenz za ANI ok ama dai da vidim zakonoproekt i togava da govorim. Za men posrednika trqbva da ima edin minimum ot bagaj zadaljitelno a za ANI /licenz/ mi e vse taq chestno kazano. Ako licenza e za ANI iznikva vaprosa edin solo igrach kak shte raboti?
Re: Анкета: Лицензиране
27-03-2008 - 16:25:58
като искате направете си браншова организация с подходящ устав. Те ще ви издава лицензи според критерии които вие сте си избрали и остава клиентите да решат дали този лиценз струва или не струва. Трябва само да се съберете на една маса и да се разберете.
Държавно издаваните лицензи са само още една хранилка за корупцията. Трябва сами да се организирате и да се докажете пред клиентите
Re: Анкета: Лицензиране
27-03-2008 - 19:53:10
предлагам строги правила за неджижимите имоти ...дабъде издаван лиценз самона инженери архитекти и адвокати ...голям лиценз от сорта на 15 000 лева годишно имам познат които беше общ работник в склад за хр.стоки и сега е агенция,шива4ка,касиерка от пошата и мн. други примери мога да дам..на вси4ки тях аз казвам -маината ви аз знам пове4е от вас и съм го доказал не един и два пъти..това просто не може не трябжа да продължава...какво правят такива хора в тази деиност -упражняват се на имотите на хората които цял живот са събирали пари за един имот...или просто си играят на агенции или защото вси4ки правят така...а при първия спорен имот огъват капа4ките и не знаят какво да правят и въпреки вси4ко стоят на пазара макар и реализираики една сделка месе4но а в някои слу4аи дори и по малко ...с какво допринасят или помагат на клиента...или по скоро пре4ат на останалите агенции които си работят по ясни правила...и плуят кадърните ..та видите ли някои да се излъже да отиде и при тях..едно каренце в местен ежедневник за стотина лева и ве4е държат пазара 4е и му влиаят..е защо да няма правила нека пляжата се отсее..било късно за лицензи...за аптеките дане би рано да беше...бесен съм на подобни кокошкари с шест месе4ен стаж и само4увствие на всезнаещи :g:
Re: Анкета: Лицензиране
28-03-2008 - 12:11:14
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> предлагам строги правила за неджижимите имоти
> ...дабъде издаван лиценз самона инженери архитекти
> и адвокати ...голям лиценз от сорта на 15 000 лева
> годишно имам познат които беше общ работник в
> склад за хр.стоки и сега е
> агенция,шива4ка,касиерка от пошата и мн. други
> примери мога да дам..на вси4ки тях аз казвам
> -маината ви аз знам пове4е от вас и съм го доказал
> не един и два пъти..това просто не може не трябжа
> да продължава...какво правят такива хора в тази
> деиност -упражняват се на имотите на хората които
> цял живот са събирали пари за един имот...или
> просто си играят на агенции или защото вси4ки
> правят така...а при първия спорен имот огъват
> капа4ките и не знаят какво да правят и въпреки
> вси4ко стоят на пазара макар и реализираики една
> сделка месе4но а в някои слу4аи дори и по малко
> ...с какво допринасят или помагат на клиента...или
> по скоро пре4ат на останалите агенции които си
> работят по ясни правила...и плуят кадърните ..та
> видите ли някои да се излъже да отиде и при
> тях..едно каренце в местен ежедневник за стотина
> лева и ве4е държат пазара 4е и му влиаят..е защо
> да няма правила нека пляжата се отсее..било късно
> за лицензи...за аптеките дане би рано да
> беше...бесен съм на подобни кокошкари с шест
> месе4ен стаж и само4увствие на всезнаещи


ДИВАЛ нито съм архитек нито инж. нито адвокат ти маи хляба искаш да ми вземеш
:g:
Ако смяташ, че ограничението в полза на едни ще оправи пазара пробвай.
Не може ли като ми е необходим архитект да наема, адвокати сащо се продават инжове без работа колкото щеш, предложението ти е смехотворно.
Но браво, че си се замислил как да си отвориш пазар clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход