Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 13:28:24
Няма нужда даже от коментар, то се вижда защо ги недолюбвам форумните емигранти.
А пича, дето се е върнал от Кралството, да слезе на премете пред блока, щом иска Европа.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 13:46:21
Това че не съм се опитвал да променя нещата към по-добро не е вярно. Правил съм опити да променя нещо, но не се иска кой знае интелект да разбереш че освен да станеш смешен на околните друго не се постига. Много е зле манталитета тук, много зле!
Всичките ми колеги, които преди време твърдяха че са патриоти и смятат да градят тук сега говорят обратното.
За времето през което ме нямаше нищо не се подобри, а аз пращах насам кеш. Сега все по-често се замислям да заметна всичко обратно и да ви оставям да си чешете езиците.
Спирам да пиша вече тук, не е по темата.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 13:47:27
avatar
Quote
PER0

Ами точно Камелия, трябва да посрещате емигрантите с хляб и сол, защото те носят пари, а на парите се кланят в цял свят.Затова се и казва, че клиентът е цар. Ако посрещането е кофти, обратно на самолета - свят широк за човек с пари. Особено и като почнат и джиповете да ти минават отгоре, щото си с по малка кола, усещането е много "приятно" Ти като си била в Франция, така ли ти налитаха джиповете отгоре? При вероятността някакъв кретен да ти сгази детето, и после да се отърве с условна - еб*м ти и Българията и беж бегом да бегаме.

Да, ама не. И във Франция не са постигнали това, което имат, с бягство. А с труд и зор.
Що се отнася до кланянето, да им се кланят близките им. Всички останали, нямаме причина да го правим.
Защото те наляха собствените си пари в собствени жилища.
Да развиха някакво производство? Да откриха едно работно място?
Не. Какво ни бърка всички нас тук, че пак щели да си заминат?
Едно нещо- което и ти подминаваш.
Това, че нямат смелостта да останат и да се зорят тук, че да стане добре като " там".
Там изкарват добри заплати. Това е, което сами признават.
Така че, не са бизнесмени, които трябва да ухажваш, че да развият дейност тук.smiling smiley
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 14:00:17
Виж, за манталитета си прав. Много е зле, и почти нищо не може да се направи. Спасявайте се поединично.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 14:03:05
Запазената марка на този форум вече е ругателството и злостта. Колко от съветниците тук премитат всеки ден пред блока? Имотко?! Защо успешен българин като Бербатов да е по-различен от успешния българин като двамата петровци? Защото печели много повече или защото е известна личност? И тримата получават достойно заплащане за труда си. Инженерите могат да отидат да работят в Англия и това не ги прави емигранти, така както не е емигрирал и Бербатов.
Ками, възхитително е упорството ти да понасяш "закачките" на форумната колегия. Но аз вече се уморих да си вярвам, че може нещо да променим към по-добро. Просто няма как да се получи, защото морал, нравственост, етика... са думи без съдържание за повечето хора. При по-възрастните, защото за това, че ги притежаваш никой не ти плаща, а на повечето по-млади хора никой не им е обяснил какво съдържат. Наскоро в тв 7 попитаха какво е според тях (студентите от СУ) моралната награда. Закаканизаха : гражданско общество, да седнем на една маса, да можем да разговаряме... Ужас. Тези деца мислят по-малко и от нас на техните години!!!
Останахме тук, работим, крепим кой както успее, каквито човешки ценности притежава, но няма как да спрем нито моралната развала, нито икономическата съсипия, нито матричното мислене, нито ужасната циганизация на живота в прекрасния земен рай, осъден да ни е Родина.
Стига с това настървено унижаване на мислещите,*rose* различно от нас.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 14:10:08
Quote
камелия

Да, ама не. И във Франция не са постигнали това, което имат, с бягство. А с труд и зор.
Що се отнася до кланянето, да им се кланят близките им. Всички останали, нямаме причина да го правим.
Защото те наляха собствените си пари в собствени жилища.
Да развиха някакво производство? Да откриха едно работно място?
Не. Какво ни бърка всички нас тук, че пак щели да си заминат?
Едно нещо- което и ти подминаваш.
Това, че нямат смелостта да останат и да се зорят тук, че да стане добре като " там".
Там изкарват добри заплати. Това е, което сами признават.
Така че, не са бизнесмени, които трябва да ухажваш, че да развият дейност тук.smiling smiley

Знаеш ли Камелия, не ми се спори, а и като ти гледам броя на постовете винаги ще ме надприказваш. Все пак тези "собствени" пари, които са налети в собствени жилища са влезли в икономиката на държавата, даже и да не са открити работни места, КОСВЕНО това е причината за икономическо развитие. Айде сега си представи, че един ден се обърнат нещата, и тези пари започнат да излизат от икономиката, парите на емигрантите. Щом ТЕЗИ пари започнат да излизат, пари на хора живеещи в БГ, говорещи български, с родословни корени, с обкръжение, с приятели и познати, дали ще дойдат чужди инвестиции? Друг път, едните пари поемат ли навън, чуждите пари също ще ги последват. Явно условията са такива. И както казах, парите са добре дошли навсякъде по света. И имам един живот. Ако бяха 2 мога да кажа 1 живот в БГ, един навън, защото все пак имаме нещо, което ни свързва с БГ. Но децата и това няма да имат, за тях БГ ще е само петънце на картата. Казвам го със съжаление и свършвам.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 14:45:23
Quote
камелия
Quote
moskvi4

С риск и на теб да ти прозвучи неприятно, много вероятно някоя комисиона, която си прибрала, да е била част от точно този над милиард евро, които емигрантите пращаха насам всяка година. Ама, викаш, едва ли...

Неприятно ми е, че има хора като теб, които не могат да разберат елементарни неща.
Ако той си е купил жилище тук, то си е негово. Не ми го е подарил.
Ако се е обърнал към мен да му намеря имот и да му помогна в сделката, след като е приключила, той ми е платил за работата, която съм извършила. Отново нищо не ми е подарил.
Ако на теб някой непознат ти е пратил част от този над милиард евро, разбирам защо не можеш да стоплиш разликата.
Ама, викаш, едва ли...........:]

"Никой не е по-голям от хляба" - казали хората. Освен теб, Камелия. И понеже, явно, хапеш ръката, която те храни, за това и не си вече брокер. Лошото е, че две години по-късно, ти все още не си разбрала защо.
Аз също съм уморен от теб и преставам да пиша по тази тема.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 14:51:52
avatar
Quote
PER0

Знаеш ли Камелия, не ми се спори, а и като ти гледам броя на постовете винаги ще ме надприказваш. Все пак тези "собствени" пари, които са налети в собствени жилища са влезли в икономиката на държавата, даже и да не са открити работни места, КОСВЕНО това е причината за икономическо развитие. Айде сега си представи, че един ден се обърнат нещата, и тези пари започнат да излизат от икономиката, парите на емигрантите. Щом ТЕЗИ пари започнат да излизат, пари на хора живеещи в БГ, говорещи български, с родословни корени, с обкръжение, с приятели и познати, дали ще дойдат чужди инвестиции? Друг път, едните пари поемат ли навън, чуждите пари също ще ги последват. Явно условията са такива. И както казах, парите са добре дошли навсякъде по света. И имам един живот. Ако бяха 2 мога да кажа 1 живот в БГ, един навън, защото все пак имаме нещо, което ни свързва с БГ. Но децата и това няма да имат, за тях БГ ще е само петънце на картата. Казвам го със съжаление и свършвам.

Не е въпроса да се надприказваме. А да не замитаме истината под килима, колкото и да не ни изнася.
Парите на емигрантите свършиха своето- участваха в надуването на балона на цените.
И до тук. Къде днес виждаш емигрантски пари в икономиката ни?
Просто бъркаш понятията.
Емигрантските пари не са инвестиция, за мое голямо съжаление. А пари за харчене, срещу които не стои произведен в страната,продукт .
Никой не те обвинява, ако не искаш да стоиш тук. Никой не те обвинява, че отиваш да си търсиш късмета навън.
Ти взимаш решението и си плащаш цената.
Глупаво е, обаче, връщайки се тук, пък и от там, където си се установил, да да се изживяваш като най- стойностния индивид на нацията, само защото не си поискал и намерил причина да останеш.
Това е, което дразни.
С години всеки, който се включи в български форум, почва да се надсмива над действителността тук и да се хвали с постиженията на народа в страната, в която се е заселил.
Ще ти кажа защо аз се върнах и останах, нищо че имам също само един живот.
Просто не можех да продължа да бъда дърво без корен, а за децата ми България да е едно петънце на картата.
А французите ме научиха да уважавам усилието да постигна нещо, вместо да бягам.........
По- добре да се върнем към темата.smiling smiley
bah
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 14:56:27
avatar
Ако двамата "Петров" или някой друг емигрира от България, това няма да е по вина на написаното тук от форумците. Проблемите в България са на улицата, в институциите, в живия живот, а не мненията във форума.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
14-02-2011 - 15:11:03
avatar
Quote
moskvi4

"Никой не е по-голям от хляба" - казали хората. Освен теб, Камелия. И понеже, явно, хапеш ръката, която те храни, за това и не си вече брокер. Лошото е, че две години по-късно, ти все още не си разбрала защо.
Аз също съм уморен от теб и преставам да пиша по тази тема.

Хи, хи! Умори се, то да се напъваш да мислиш, не е лесно. Пък и не ти е силната страна.
По- добре да се оттеглиш, отколкото вместо мен да обясняваш какво и защо съм направила.:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход