Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката от първа страница - ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
16-10-2010 - 22:35:44
Едни и същи глупости. Когато цените баха по 1200, даваха ипотека на всеки, когато са но 800 не дават. За тези две години може и да плащаш ипотека, на не плащаш наем, разликата е, че едното е повече, но по твоя сметка, другото - в мръсния канал. Този дето са взели ипотека и са им намалили заплатите, или един е изгубил работа, къде със зор, къде с близки и роднини ще се оправят или отидат на наем, но този с наема си отива на село, защото ако банките преговарят за да не стане мазало с парите им, наемодателя не преговаря. Наемите паднали ама със 100 лв., а заплатите с 500-700.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
16-10-2010 - 22:41:37
^ Неизбежно е.. това е сривьовската прогресия : "колкото по-надолу, толкова по-надолу" smiling smiley
Ще им станат имотите по 300Е и заплатите по 200лв - това искат хората, не може да им бъде обяснено. Едно си баба знае- едно си бае" май така се казваше smiling smiley
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
16-10-2010 - 23:07:53
avatar
Quote
др. Иванов
Едни и същи глупости. Когато цените баха по 1200, даваха ипотека на всеки, когато са но 800 не дават. За тези две години може и да плащаш ипотека, на не плащаш наем, разликата е, че едното е повече, но по твоя сметка, другото - в мръсния канал. Този дето са взели ипотека и са им намалили заплатите, или един е изгубил работа, къде със зор, къде с близки и роднини ще се оправят или отидат на наем, но този с наема си отива на село, защото ако банките преговарят за да не стане мазало с парите им, наемодателя не преговаря. Наемите паднали ама със 100 лв., а заплатите с 500-700.

Едни и същи глупости - ама твоите...
И на 800 дават, ама на тия, които са със стабилни доходи. Особено напоследък са подхванали едни кампании да убеждават как пак са почнали да финансират и на 100% даже.
Може и да съм плащал наем, но не съм плащал лихви на банката(както тези с ипотека), а банката ми е плащала лихви.
И направи една елементарна сметка:

100 м2 х 1200 = 120 000 Е
100 м2 х 800 = 80 000 Е

Кажи ми сега какъв трябва да ми е наема, за да съм платил 40 000 Е за 2 години?

Това пък за наемодателя беше най-голямата смешка, защото наемите са паднали повече и от цените. Наемодателите преговарят и още как, само и само да вземат нещо, вместо да им стои празен апартамента/офиса. Защото и много от тях имат ипотеки, нали и те са тарикати :]
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
17-10-2010 - 00:18:23
avatar
Quote
др. Иванов
Доденце, грахиките могат да заблудят само хора, занимаващи се със статистика, защото друг не ги гледа въобще. Това, че имотите са паднали нито ще мотивира някой да продава по-евтино или по-скъпо, нито друг да купува по-евтино или по-скъпо. Преди година цените били 1025, но тогава пишеше, че са на моменти и 860, т.е. няма никакъв смисъл да се гледат. Човек купува не графиката, а определен апртамент и цените на тези апартаменти от доста време са си на едни и същи нива, което няма как да е и по-друг начин. Когато има пазар намаляваш цената, но като я намалиш 3-4 пъти и никой не купува, защото чакат да я намалиш още 3-4 пъти, просто я вдигаш. Както казваше един на морето, от 800 ги праснах на 1050, колкото ми купиха на 800, толкова и на 1050, ама поне "продавам" на добри цени.
Този номер ми е известен от 1991 г. от прософт и факсовете Панасоник.

Да, няма смисъл да се гледа - но само графиката на imoti.net няма смисъл. Това, че си невежа за реалните стойности, не значи, че и всички останали са глупаци.

И за твое сведение удебеленото по-горе не става - факт е, че офертните цени вървят надолу и надолу (както казах констатно - с около 1% на месец в последната година), а броят обяви расте. Преди година най-честият интервал беше 900-1000, после стана 800-900, а вече е 700-800. А който вдигне на 1050 - не значи, че няма да продаде, просто си намалява тото шансовете (защото когато предлагането и търсенето са такива, каквито са, да продадеш си е чиста печалба от тотото).

И нещо друго - ясно е, че все някой от 800 е вдигнал на 1050. Но при положение, че средната офертна цена пада, това значи, че други 1 или повече продавачи са свалили цената с още повече. Един купувач като че ли ще им обърне на тях повече внимание, освен ако онзи с 1050 не продава на остров с палмички и собствено голф игрище, а купувачът е Барон Мюнхаузен.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
19-10-2010 - 00:15:53
avatar
такива обяви според Тинки, тук няма
Двустаен апартамент
София: Бъкстон
Цена: 590 000

Лице за контакти: Нели Минева

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
19-10-2010 - 08:37:14
И що смяташ, че тази обява влиза в статистиката, а автоматично не се игнорира?

Разбирам, че се опитваш да се заяждаш, ама този път не ти се получи.
Лошото е, че в стремежа си да пригласяш на dodo2, заблуждаваш хора като Купувача, дето вярва на всяка дума, включително и че статистиката се сменяла по три пъти на седмица, а мен ме поставяш в ситуация да обяснявам, че нямам сестра.

Та, следващия път преди да пуснеш мнение колко е скапана статистиката на сайта вземи поне първо отвори
[www.imoti.net]
после пусни една търсачка на двустайни в Бъкстон и виж, че твоята любима обява е извън сметката за средна цена в статистиката.
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
19-10-2010 - 10:31:14
avatar
Quote
Тинки Уинки
Лошото е, че в стремежа си да пригласяш на dodo2, заблуждаваш хора като Купувача, дето вярва на всяка дума, включително и че статистиката се сменяла по три пъти на седмица, а мен ме поставяш в ситуация да обяснявам, че нямам сестра.

Статистиката се сменя ръчно, когато собственичката намери време за това. Понякога понеделник, понякога вторник - ето сега още не се е сменила. Ако беше автоматично щеше да става в един и същи ден от седмицата и час. Компютрите все още не проявяват способности за взимане на случайни решения.

А това, че графиката е тотално грешна, вече беше показано достатъчно ясно. Толкова, че би било все тая, вместо да се правят криви сметки, да имаше една вътрешна страничка, "тази седмица графиката да бъде а) надоле б) нагоре" и собственичката си избира едно от двете и клика на "НАРИСУВАЙ" един път седмично :]
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
19-10-2010 - 10:59:18
Купувач не се заблуждава. А е факт, че на седмица графиката се сменя 2-3 пъти. При това тази практика е от началото на годината (от тогава съм забелязал). Това, че не можеш да приемеш, че може да ти се случи да сгрешиш, е повод да посетиш психолог, а не форум.
Дай обяснение защо вторник 19.10.2010 10:53 няма още статистика.
За незапознатите - преди 2 години например, графиката се променяше всеки понеделник.
И онази тъпня, с която си опитал да ме оборваш, я сподели с психолога си. Ти написа, че абсолютния минимум е 815 евро май месец. Сега сме на абсолютен минимум 824 октомври месец ( според графиката). Тези тинтири-минтири да се сравняват понеделнишки,вторнишки, съботни графики, можеш да си ги завреш барабар с егото си, там където слънцето...
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
19-10-2010 - 11:33:15
Това тука си се сменя регулярно и аз по него смятам.
[www.imoti.net]

До тук, единственото нещо, което беше доказано достатъчно ясно е, че графиките на додо2 са грешни по отношение на съотношението на цените между София и Варна!

Пак повтарям, омръзна ми вече да обяснявам, че нямам сестра.
Графиките на сайта са си много хубави и дават представа за състоянието на пазара.
Това, че ти не можеш да приемеш, че не си център на Вселената и има и други методологии за смятане на средни цени си е твой проблем.
Анонимен потребител
Re: Графиката от първа страница - ново дъно
19-10-2010 - 11:42:20
Аз смятам по това:
[www.imoti.net]
То се сменя веднъж седмично в понеделник.
Досега не съм видял графиката да се сменя 3 пъти, затова ти предложих да следим какво става.

Не мога да си обясня тона ти. Ако показанията на графиката не съвпадат с очакванията ти - не си го изкарвай на графиката. Викането и обидите няма да направят аргументите ти по-силни.

P.S. За 815-ката:
Отиваш на [www.imoti.net]
Избираш дата 31.05.2010
Copy/Paste special.../Text в Excel-а
Даташ
=AVERAGE(C:C;E:E;G:G)
получаваш 815.7661
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход