Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?

Публикувано от Продавач 
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
25-02-2009 - 11:56:17
avatar
Чудя се кога хората от форума, че и журналистите ще се научат, че има ДОСТА ГОЛЯМА РАЗЛИКА между цената на квадратен метър на една боксониера и на един мезонет... *book* *huh* *sos*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
25-02-2009 - 12:23:26
питай, питай на воля!
по-добре да питаш, отколкото да се като колегите си, които опяват - сега е момента на добрата сделка!

а отговора е ясен - цената на квадрат на мезонет или боксониера със сигурност днес е по-висока отколкото ще бъде УТРЕ!
това е истината - неизбежна и горчива.
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
25-02-2009 - 13:12:48
За старите тухлени кооперации изобщо не съм съгласен
Нито са в лош външен вид, нито са "усвоени за магазини"
Наротив - кварталите с тухлени кооперации от 70-те и 80-те години са най-хубавите части на градовете
Аз и сега имам етаж в такава. Там имам само трима съседи . Чистотата е всекидневие
Всеки има гараж. Всеки има панорама към планината, съседните сгради са на нормално разстояние. То
За сравнение в т. нар ново строителство -презастроеност, безумен брой хора в един вход, Тротоари затрупани от коли. Мръсотия (половината нямат пари за чистачка)
Евтини материали, течащи покриви.
И най-важното - лоша инфраструктура. На много места улиците са в кал и няма изгледи да се оправят. Ако не са в кал са в дупки от многогодишното строителство.
Отделно в поне половина "качеството" на строителството вече е докарало мухъл, начупени стълбища наводнени мази.
Имам апартамент и в такова "ново" строителство.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-25 13:19 от ilianm.
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
26-02-2009 - 03:48:10
прав си илианм, аз ново строителство или панел не бих взел и без пари.
абсолютно съм сериозен,

имам един приятел от Варна, купи си ново строителство, след първия дъжд всички външни стени - мокри отвътре, мухъл, а той ми разправя лакардии че струвал 100 000 евро (80 квадрата).

а за панелите - (тук съм също абсолютно сериозен), друг приятел с панел в столичен 'квартал' благодарение на луфта между панелите може да види съвсем ясно като съседите му отгоре си включат осветлението.





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-26 03:50 от kuku987.
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
26-02-2009 - 09:59:49
Ми то нали това е идеята на панела бре...то си е модулно строителство 90% от сградата.Панели,свързани със заварки.Има и ляти стени,ама малко-само най-важните носещи.Луфтовете между модулите се пълнят с гипс и това е.Такава си е технологията.Имал луфт...ми да го запълни,какъв му е проблема.
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
02-03-2009 - 19:23:58
Имам питане sad smiley не съм на ясно какво означават съкращения и термини като кинт, плътност и др. които се използват в описания за парцели. Също пуп и др. там съкращения свързани с регулация... *pardon* Безкрайно съм благодарен на отзовалите се!
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
02-03-2009 - 19:30:33
Ето тук има нещо - [consulting.blog.bg] *ok*
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
22-03-2009 - 13:22:22
avatar
Колегите малко рекламни сценки май бяха заформили в тази тема, но иначе тази информация би била ползена именно за тази тема:

[consulting.blog.bg]

Понятието "кинт" - Какво означава, как се изчислява, кои параметри трябва да знаем за даден парцел, за да го определим?

Кинт - коефициент на интензивност на застрояването.

Кинтът , умножен по квадратурата на парцела по нотариален акт ви дава РЗП на сградата, която можете да построите върху парцела.

Това не включва помещенията под кота нула и тавански помещения с височина под 1.50 м. Например: Ако имате Кинт =3 и площ на парцела 1000 кв.м. можете да построите сграда с РЗП 3000 кв.м. плюс 1 или няколко етажа под кота нула, плюс таванско помещение.

Съгласно Наредба № 7 за правила и нормативи за устройство на отделните видове територии и устройствени зони:
Чл. 10. (1) Показател за интензивност на застрояване (К инт.) на урегулиран поземлен имот е отношението на разгънатата застроена площ (сбор от застроената площ на всички етажи на основното и допълващото застрояване на и над терена) спрямо площта на имота, изразено в абсолютно число.
(2) В разгънатата застроена площ по ал. 1 се включват и целите площи на балкони, лоджии и тераси в надземните етажи, измерени по външните им очертания, както и застроените площи в подпокривните пространства на сградите, когато не са тавански складови помещения.

"Плътност на застрояването" е отношението на сбора от застроените площи на основното и допълващото застрояване спрямо площта на урегулирания поземлен имот, изразено в процент. Плътност на застрояване може да се определя и общо за квартал, устройствена територия или зона, както и за части от тях.

Какво означава поземлен имот?
Част от територия /включително и тази, която тайно е покрита с вода/, определена с граници, съобразно правото на собственост.



Какво означава урегулиран поземлен имот?
“Урегулиран поземлен имот” или “урегулиран имот” е поземлен имот, за който с подробен устройствен план са определени граници, достъп от улица, път или алея, конкретно предназначение и режим на устройство.


Какво означава неурегулиран поземлен имот?
Неурегулиран поземлен имот е имот, който не е урегулиран с подробен устройствен план.


Какво означава територии с особена териториалноустройствена защита?
Територии с особена териториалноустройствена защита са защитените територии за природозащита, за културно-историческа защита, свлачищните територии, санитарно-охранителните зони около водоизточниците и съоръженията за питейно-битово снабдяване и около водоизточниците на минерални води – публична държавна собственост, както и други територии със специфична характеристика, чиито режим на устройство и контрол се уреждат в отделни закони /т.напр. високопланинските и крайграничните територии, морското крайбрежие и др./


Какво се включва в понятието “строителни книжа”
Строителни книжа са всички необходими одобрени инвестиционни проекти за извършване или узаконяване на строежа, разрешението за строеж или актът за узаконяване, както и протоколите за определяне на строителна линия и ниво.


Кога строежът се счита законен?
Законен е строеж, за който са издадени строителни книжа и който се изпълнява в съответствие с тях.


Кои работи са строителни и монтажни?
Строители и монтажни са работите, чрез които строежите се изграждат, реконструират, преустройват, поддържат или възстановяват.


Какво означава “кота нула” за строежите?
“Кота нула” или “кота цокъл”, това е нивото на пода на първия надземен етаж /първия или приземен етаж/.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
14-06-2009 - 17:18:48
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Чудя се кога хората от форума, че и журналистите
> ще се научат, че има ДОСТА ГОЛЯМА РАЗЛИКА между
> цената на квадратен метър на една боксониера и на
> един мезонет...

>


*book* *book* *book* *book* *book* *book* *book* *book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
14-06-2009 - 17:41:21
avatar
Като кажеш "цениТе на доматиТЕ" - имаш предвид от-до за масовия продукт.

Това, че може да продава някой домати внесени от Англия от личната градина на Кралицата, препикани специално от нейното Куче на цена от 1000 лева за килограм, няма общо с цената на доматиТЕ по пазариТЕ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход