Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реалните цени в момента

Публикувано от kopan 
Реалните цени в момента
12-06-2009 - 12:31:36
След като доста хора питат, кое колко струва и как да разбера релната му цена, а не офертната, след кратко ровене ето какво изскочи.

Търг за 2 имота от ЧСИ Милен Бъзински
[www.milenbazinski.com]

Имот 1 - Младост 4 - 41.25 кв.м -приключи при цена 46 800лв.
Имот 2 - Надежда 1 - 44.75 кв.м - приключи при цена 55 555 лв.
Tod
Re: Реалните цени в момента
12-06-2009 - 12:40:24
Това пак са високи цени.

Двойни от нормалните за България.
Да не говорим че са с кеш.

Всички все още сте под психозата от предишните години.

Но така си е - обикновено отнема време. Колкото време си бил облъчван - толкова време отнема и лечението.
При по-интелигентните и осъферени нации е по-бързичко, но ще видим колко време ще отнеме на нас.



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Реалните цени в момента
12-06-2009 - 12:56:14
Тод, не коментирам. Нито продавам нито купувам. Просто показвам 2 реални продажби. Принципно донякъде съм съгласен даже и с подписа ти smiling smiley Но никога нищо не се знае. Историята на този сайт помни и други цени smiling smiley 180 евро в Дружба през 2002-ра и 320 в Яворов.
Re: Реалните цени в момента
12-06-2009 - 13:18:55
Ето още в София на 300 евро: [www.sales.bcpea.org]
Re: Реалните цени в момента
12-06-2009 - 13:32:34
Всъщност ето един коментар, който даде жената:
1-вата надежда е по-голяма и по-скъпа от 4-тата младост!
Re: Реалните цени в момента
12-06-2009 - 19:13:14
Реалните цени в момента, това е доооста обширно понятие smiling smiley
Без да ми се обиждат продавачи и брокери, но релните цени в момента ги определя човека с парите, този който плаща в кеш! Според мен реална цена на ново строителство трябва да започва от 300евро на тапа. За мен това е релна цена, за да не е загуба строителя и да е доволен и купувача т.е. АЗ :]
Re: Реалните цени в момента
12-06-2009 - 19:36:10
Интересна игра на думи се е получила. И двете продани са се случили на цени малко над офертните, затова и тази в Надежда1 по скъпа, от тази в Младост4. Като отчетем и факта, че с голяма вероятност осмият етаж е последен, разликата в цените става още по-драстична.
Тази в Надежда1 с разходите става 58 777 лева, което е 30052Е. В момента има по-ниски офертни цени на нормалния пазар.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-12 19:37 от dragula.
Re: Реалните цени в момента
12-06-2009 - 19:43:55
И още едно уточнение винаги купувачите са определяли цените. И през 2002, и през 2008 и ще ги определят и през 2010 и завинаги.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-12 19:44 от dragula.
Re: Реалните цени в момента
12-06-2009 - 20:39:37
avatar
kopan, мерси че си написал цените по конкретни сделки, това е истинкият ориентир къде е пазара в момента. Иначе съм съгласен с формулите на Tod, за ценообразуване, но с една забележка, че това важи за масовите имоти в средно-качество квартали на София. Апартамента на Лили Иванова никога няма да падне до 300 евро, както и много други имоти.
Re: Реалните цени в момента
12-06-2009 - 20:42:39
avatar
Ама като говорим за цени, дайте да говорим за квартали тип стройтелство, изложение, вид на сградата и състоянието и. Защото да сравняване панел в Люлин 5 с ново строителство в Изток или Стрелбище, е все едно да сравняваме круши и ябълки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход