Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?

Публикувано от Продавач 
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
03-09-2008 - 23:47:50
avatar
Продавач,ако мислиш,че съм ти оспамил темата,това не е била целта ми.Одобрявам това,което правиш в нея!
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
08-09-2008 - 11:38:10
avatar
pats Написал:
-------------------------------------------------------
> да, и от 1565 "агенции" ще останат 65 агенции


И аз го чакам с нетърпение този момент, но ви моля да пишете предимно по темата с полезна информация повече от колкото с коментариsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
08-09-2008 - 12:37:36
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> pats Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > да, и от 1565 "агенции" ще останат 65
> агенции
>
>
> И аз го чакам с нетърпение този момент,


И аз го чакам,и то с още по-голямо нетърпение!Е, тогава вече, разни Николасовци и поддръжници ще усетят, какво значи монопол и за какви договори,условия и най-вече комисиони и такси ще става дума.На нашего брата и 100 тояги на голо са му малко,за да разбере,че трябва да ползва главата си по предназначение.
И вместо "лек ден",ще ви кажа- ВНИМАВАЙТЕ,КАКВО СИ ПОЖЕЛАВАТЕ!


smoking smiley
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
02-10-2008 - 20:14:43
а, здравейте. нещо ново на пазара на НИ?

между другото, Продавач е започнал доста хубава тема (неприятно ми е да го кажа smoking smiley ).

някой дали е срещал информация за характеристики на типовете жилища - панелни (до 8 етажа), ЕПК, тухла, дървени конструкции и други разпространени в най-големите 6-7 града в България:
- устойчивост до х-та степен при земетресение
- хидроизолационни свойства на стените
- топлоизолационни свойства на стените
- други параметри и характеристики при поддръжката на жилището?!?

преди време е имало подобна статистика, но мисля, че от доста време не се събират подобни данни, нито се правят подобни замервания и статистика...

Продавачо,
кво става с теб? зараждат ли се някакви смътни съмнения у теб, че вече може би някой знае кога средните цени на НИ в София ще започнат да се спускат по надолнището?!? smoking smiley moody smiley
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
03-10-2008 - 09:47:52
avatar
Много хубава и полезна тема. Благодаря на всички за информацията и споделеното мнение.

Отдавна ме вълнува въпросът дали не трябва да има категоризация на жилищата и оценка за текущото състояние на сградите (последното за панелите е задължително според мене). И тогава връзката между ИмотиТЕ и цениТЕ ще е как да кажа по-явна.

То досега покупката на жилище (най-вече старо строителство) е на сляпо, т.е на късмет.

Не знам как е в другите страни на ЕС, но дори и в Румъния жилищата имат категории (нарича се комфорт) - от първа до четвърта, ако не се лъжа. И исканата цена естествено зависи и от това.

В края на 2006 бях дочула от "сигурен" източник, че като влезем в ЕС ще трябва почти всяка сграда да има оценка - за земетръс, за състояние и не помня какво. Задължително за многофамилните сгради, а за останалите (къщи) - при продажба. И след това на входа на сградата трябвало да се сложи табела с общите резултати.

Уж, имало комисия, която да определи критерии, процедури, срокове и.т.н

Но явно и да е имало комисия, нещата са замрели. Чувал ли е някой нещо по въпроса.

А оценка за текущо състояние е необходима, не само за определяне на цените, ами и за взимане на мерки, ако се наложи, но...

Лек и успешен ден на всички.

Блондинка по душа
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
06-10-2008 - 08:55:14
avatar
rage_against Написал:
-------------------------------------------------------
> а, здравейте. нещо ново на пазара на НИ?
>
> между другото, Продавач е започнал доста хубава
> тема (неприятно ми е да го кажа ).
>
> някой дали е срещал информация за характеристики
> на типовете жилища - панелни (до 8 етажа), ЕПК,
> тухла, дървени конструкции и други разпространени
> в най-големите 6-7 града в България:
> - устойчивост до х-та степен при земетресение
> - хидроизолационни свойства на стените
> - топлоизолационни свойства на стените
> - други параметри и характеристики при поддръжката
> на жилището?!?
>
> преди време е имало подобна статистика, но мисля,
> че от доста време не се събират подобни данни,
> нито се правят подобни замервания и статистика...
>
> Продавачо,
> кво става с теб? зараждат ли се някакви смътни
> съмнения у теб, че вече може би някой знае кога
> средните цени на НИ в София ще започнат да се
> спускат по надолнището?!?



Разбира се, че се зараждат Рейдж според мен като се спууууууууууснат направо няма да спират да падаааааааааааат даже си мисля, че може да стане така, че да ги подаряват апартаментите и дори който се съгласи да му подарят апартамент в София получава бонус още два :} Аз мисля да изчакам да станат цените по минус 300 евро на кв.м и тогава хем ще ми подарят апартамент хем и пари ще имат да ми даватsmiling smiley Навит ли си и ти winking smiley moody smiley:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
08-10-2008 - 01:34:11
поздравления!много добра тема,надявам се на продължение и развитие в посока допълнителни параметри и характеристики на предлаганите жилищни имоти...
очаквам продължение... smiling smiley
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
12-10-2008 - 21:53:26
avatar
bu6men Написал:
-------------------------------------------------------
> поздравления!много добра тема,надявам се на
> продължение и развитие в посока допълнителни
> параметри и характеристики на предлаганите жилищни
> имоти...
> очаквам продължение...


Благодаря за оценката. Имам малко време да пиша във форума за мое съжаление
и за радост на някои хора smiling smiley Темата ще има продължение обещавам. :ami:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
20-10-2008 - 12:09:52
Най-здравото строителство - железни греди като носещи елементи, най-добра устойчивост при земетръс , външни стени по 40 см , вътрешни 25 см. , таваните по 3,15-3,30 м

Също не споделям и то като човек правил много ремонти на цели сгради в центъра.
1. Пруски свод се слага само между сутерена и партера и между партера и първият етаж. никога досега не съм попадал на здрав. Между релсите са наредени тухли на свод, които държат сами себе си. При влага започват да се рушат и падат, което обрича цялата конструкция. Релсите имат определен живот/умора на материала/, която е малка, защото не са защитени от бетон.
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
20-10-2008 - 14:43:33
avatar
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Също не споделям и то като човек правил много
> ремонти на цели сгради в центъра.
> 1. Пруски свод се слага само между сутерена и
> партера и между партера и първият етаж. никога
> досега не съм попадал на здрав. Между релсите са
> наредени тухли на свод, които държат сами себе си.
> При влага започват да се рушат и падат, което
> обрича цялата конструкция. Релсите имат определен
> живот/умора на материала/, която е малка, защото
> не са защитени от бетон.


Не е съвсем така. Или, по- точно, така е, защото почти всички сгради са по на три етажа. Което на височина го докарва като сегашните 5-6 етажни. Вярно е, че между последния и таванския е гредоред. Вярно, че в мазето свода е от тухли, които сами се държат, но също е вярно, че ако от някаква влага се рушат лесно, то къщите от 1906г., например, да са се срутили отдавна.
Междуетажните релси са с превъзходна изолация плюс тази, осигурена от специалната технология на полагане на паркет и дюшеме.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход