Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?

Публикувано от Продавач 
hrabar
08-08-2008 - 10:31:27
hrabar аз съм по професия строителен инженер , ПГС , от ВИАС
с успех 5,66 . Пак ти казвам при положение , че не се пипат стени пр. свод е
най-добър при земетръс .

А ако във ВИАС някой ти е казал ,че ЕПК е по-добро от панел при земетръс значи нищо не те е научил .

smiling smiley
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
08-08-2008 - 10:50:45
Аз къде съм казвал, че панела е зле откъм земетръс. Коснтруктивно е доста по-добър особено поради по-малката височина. Връзките създават флексабилност->преразпределение на усилията->ефективно погасавяне на енергията на труса и т.н. НО ПРИ УСЛОВИЕ, че връзките са наред. В колко панелни блока ти можеш да ми кажеш, че това е така. Точно в николко, защото никой никъде не е си е направил труда дори да провери в какво състояние са. Дори и в най-старите панелни жилища. Аз съм сигурен, че има блокове в които ситуацията при връзките е ТРАГИЧНА, и това го знам, не защото съм строил панелно а защото баща ми е строил, аз съм потомствен строител. Не казвам, че е така със всички, но опредлено има много зле изпълнени панелни блокове. Не казвам че при ЕПК-то няма проблеми...например прекъсване на наливането на бетон->последваща технологична фуга не на място където е предвидено по проект...но там поне ситемата е доста по дуракоустойчива, няма, къде толкова да се оплеска пейзажа. Ето там може пак да погледнеш онзи блок в Стара загора и един от фасадните панели дето беше размазал един автомобил. Сега живущите в този блок трябва да се молят ПАДНАЛИЯТ панел да е единственият с проблемни връзки в целият блок...

Играч, че ще друсне ще друсне, въпросът е кога и колко силно ще е. Наскоро не е друсало и това е най-притеснителното. Между другото в деня в който се взриви поделението в Челопечене имаше едно земетресение някъде под Панчареево беше. Слобичко беше но вертикалната му компонента много добре се усети(поне тук в Младост)...това ме подсети за едни минали заметресения още по турско време дето на една джамия минарето и подскочило и се забило в земята!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-08 10:56 от hrabar.
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
08-08-2008 - 11:16:23
Тук трябва да се знае ,че веднъж звъннал на агенция ти вече си неин клиент и затова се ПЛАЩА! Ако не искаш да плащаш ходи си разлепваи лепенки по входовете или си пускаи обяви ,че ЧЛ купува от ЧЛ или обратното! Работейки с агенция вие печелите време и пари защото работейки за вас агенцията губи време и пари! В повечето случаи един добър брокер може да спести повече пари на клиента си от това което ще получи като комисионна

Хубаво ще е да развиеш и случая когато ти си продаваш чрез обява в интернет и изведнъж ти се изсипват 100 агенции и 95 от тях като разберат че продаваш без агенция ти се натискат да дигнат малко цената и да натресат тяхната комисионна, като продавах миналото лято след 3 убеждение се навих на номера на 1 досадница брокерка - която изтресе горкия купувач с 2750 евро повече - 1000 евро отгоре за мене и 1750 евро комисионна, която тя го излъга че плащам аз като продавач и то така беше но с неговите пари вярно беше много щастлива защото за 1 седмица лапна 3500 евро - 2 сладки комисионни и сега ми праща картички на агенцията си за великден и за нова година с текст ако имам нови сделки да и звънна!!!


smoking smiley



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2008-08-08 13:56 от Julius.
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
08-08-2008 - 11:41:22
За земемтръс и това как реагират сградите на него е много обширна тема, сега нямам време да пиша а и мисля, че не е точно това темата.
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
08-08-2008 - 11:46:48
avatar
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> За земемтръс и това как реагират сградите на него
> е много обширна тема, сега нямам време да пиша а и
> мисля, че не е точно това темата.


И аз смятам да не задълбаваме за земетресенията. Пуснах тази тема с идеята да пишем само неща, които биха били полезни на хората, на които им предстои тепърва да продават или купуват недвижим имот. Едва ли ще им е интересно да четат спорове.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
08-08-2008 - 11:47:56
Ако не дай си боже ни удари някой земетръс , при новото строителство ще стане мазало . Над 80 % от фирмите ,които строят в момента нямат никаква строителна история . Строи се изключително некачествено , с пестене на желязо , неспазване на проекти , абе лудница .


После както писа някой по нагоре , са сградите с избити партерни апартаменти за магазини и там ще има фурори .

smiling smiley
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
08-08-2008 - 11:51:06
Панел,ЕПК,тухли.Кажете нещо и за Итонга,гледам доста нови блокове се строят с него,или поне част от стените.
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
08-08-2008 - 12:43:13
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Така е, но да ти кажа добре, че след Стражица не е
> имало друго сериозно земетресение... Иначе съм
> виждал дюшаме слагано около 1930г. в такъв
> апартамент и не беше мръднало дори фуги
> нямаше...направо ми скри топката.

Срещу ВИАС, при пазара, ъгловата сграда- паркет, поставян 1935г. Никаква драскотинка, никаква фуга, а всичко живо ходеше с обувки. Жените- с тънки токчета...........
Наистина всичко са правели с акъл......... smiling smiley
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
08-08-2008 - 14:57:58
Трудно е да се направи точна преценка кое е по -здраво?
Всичко зависи и от ози който е строил сградата.Тоест дали са иизпълненни качествено СМР.
По искане на клиент съм изнамирал за пруски свод ПСД и конструктивен проект от 1928год.
След консултация с конструктор се оказа ,,че всичко е перфектно.
За панела ЕПК И ПК ППК-Зависи и от това дали е правен от учители и лекари.по някакво си постановлени за да вземат жилища..
За ново строителство-последните години има строители ,които не търпят забележки.
За новото строителство до 2000г.в повечето случаи не ми се говори,както и за определени строителни предприемачи..
Цените на имотите -Е НЕКА НЯКОЙ ДА ГИ ПРОГНОЗИРА..АЗ ЛИЧНО СИ ТРАЯ .
И ОЧАКВАМ СЕРИОЗНО РАЗДВИЖВАНЕ НА ПАЗАРА. smoking smiley
Re: Познаваме ли всъщност имотиТЕ и цениТЕ им?
08-08-2008 - 16:32:17
avatar
Така е новото строителство до 2000г. е страшна работа лошото, е че има и след тази година доста ужасяващи изпълнения. Аз си имам мой списък със строители, които не препоръчвам на никого по ред причини една от тези фирми е:[forum.imoti.net]



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход