Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добро утро БЪЛГАРИЯ

Публикувано от acen1975 
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 15:39:59
Парцалев, научи се да не ми пробутваш изявления който не съм правил.
И се научете и ти и всичките паразите дето тикате България към дъното да не говорите от името на България и българите.
Аз имам за цел/таргет точно такива манипуланти и октровени лъжци дето им е в интерес да лъжат хората.

И не се мъчи да изместваш дискусията в друга насока.

Сега чакам клакйорите (ах този ер малък) да осерат пейзажа (емигрантите, пиците, вие що не си гледаде работата, не ни давайте акъл..).

Както е редно. Защото рибата се лови във мътна вода. Оттам и стремежа да се осере всеки който иска да разсее донякъде мъглата.

Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 15:53:25
имотите в щатите ще загубят още поне 30 процента от стойността си в щатски долари. Тази година според Мерил Линч ще са 15 процента спад.

При падащ щатски долар заради дефицита им във външната търговия и бюджета говорим за сериозно обезценяване в евро.

Америка става в пъти по-евтина от България. Аз лично мисля че 2009-началото на 2010 ще е най-доброто време за купуване в щатите. Може и малко по-късно. Но щатите са вече в рецесия която ще продължи известно време. шефа на централната банка на Канада каза тази седмица че това което виждаме в момента е края на началната фаза на subprime mortgages meltdown, сериозната криза тепшърва предстои, ще има 3-4 години много лоши за финансовите институции като отпускането на кредит рязко се затяга, просто няма как в тези условия да се изгенерира някакво платежоспособно търсене.

Поне отвътре. отвън пък има страх заради глобалната рецесия и според мен в момента да инвестираш в имоти където и да е не е най-доброто решения.

Америка е била и ще бъде центъра на световната икономика (25 процента от нея), там производителността на труда спрямо вложения капитал е най-висока в целия свят. При перспективата да си купиш качествен имот в уредена държава на 40 процента от цената на същия в България при очевадната разлика в стандартите на живот, инфраструктурата, перспективите.. естествено че ще е много по-привлекателна от България за инвестиране в имоти.







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-16 15:58 от kuku.
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 15:56:16
Kuku, разумно ли е на този курс да се купуват долари или още ще дърпа надолу ?
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 16:06:52
според мен долара шорт търм ще спада ако се продължи текущата финансова политика на ниски лихви и на дефицит в щатите.

Въпроса е какво ще направи европейската централна банка.
Канада например смъкна лихвата заедно с щатите защото целта е да се поддържа нисък курс на канадския долар спрямо щатския, затова и канадската валута падна малко спрямо еврото.

Ако европейската банка не си промени лихвената политика и не инфлира еврото Европа я чака много сериозна стагнация и намаляване на производството, оттам и на консумацията.

Ако смъкнат лихвите еврото може да поспадне но не и спрямо долара в шорт търм.
Мисля че еврото и швейцарския франк ще са ОК шорт търм, след рецесията долара пак ще скочи обаче на никакви ниво един господ знае.

Долара може и да падне ако Китай или Япония решат да дивертифицират валутните си резеврви. Това обаче не е мног вероятно като се има впредвид че износа им е ориентиран към щатите. Всеки опит да се променят цените на пртола и комодитата от щатски долар към друга валута значи война и не е много вероятно.

Доларът ще скочи в момента в който инвеститорите решат че риска е отминал и се юрнат да купуват ассетс в щатите или в който американската икономиката подпомогната от слабия долар разцъфти което със сигурност ще се случи след рецесията.


Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 16:11:51
куку това е моят е маил ,vlasevmen@yahoo.co.uk прати ми твоя на моя имам една идея

нали знаш че шарани се ловят в мътни води
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 16:17:34
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Куку, Куку - България отдавна е умряла за теб!
б> Защо ги четеш тези статии, да не би да искаш пак
> да вземеш властта!
------------------------------------------------------------------------
Този "умник" ще вземе властта в кухнята на ресторанта,в който мие чиниите !
Като му чета коментарите , си мисля че е бил в кръжок по политикономия през 1985 год (горе -долу тогава бяха актуални тезите му)
Той е като всички други емигрета (нещастливец ) и му личи ,- злоба,злоба и злоба !
никой не му иска коментарите - но той има право да е "такъв" , от него повече не може да се иска !- що обаче форумът е пълен с "такива" ???
БГ-Регистартори на събития има достътъчно във форума- да говори глупости в УСовските форуми !
Друг умник ( dantes) в темата пък пита кога да купува долари !?!?
Абе електорат такъв - кой знаещ казва КАКВО , КОГА , НАКЪДЕ и ДОКЪДЕ ???
Знаеш ли какво е пазар и защо го има ?
ще ти запала газеника безплатно !
Пазарът място на което парите бягат от такива като теб и намират истински собственик !

Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 16:22:28
пегъзи, много плява, нищо по същество.

точно такъв тип коментар очаквах, хората четящи форума сами ще си направят изводите на кого да вярват.

със здраве.
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 16:29:43
avatar
kuku Написал:
-------------------------------------------------------
> пегъзи, много плява, нищо по същество.
>
> точно такъв тип коментар очаквах, хората четящи
> форума сами ще си направят изводите на кого да
> вярват.
>
> със здраве.

--------------------------------
не претендирам никой да ми вярва , най-малко от това имам нужда тук-най-малко пък хора от форума /във форум като за форум ! (нищо че няма да го разбереш)
Плява било , че ако напиша друго-кой ще го разбере?
Ако си този,за който се предлагаш-какви трубва да са ти коментарите,и изобщо ще има ли ???
Добрата новина е , че в царството на слепите едноокият е цар
.......................................................................................................
Правило № 1 е - да се осмисли приказката за "Новите дрехи на царя"
ако говориш което мислиш (в приказката е детето) - в житието е ТЪЖНО !
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 17:39:30
[money.ibox.bg]

тва е поредната статия да се замаже положението-ужким изглежда,че е на зле,ама матрьошките си вършат работата...

до г-н.Гарабет Минасян:

виждам,че сте съветник на президента-тва обяснява твърденията ви,защото иначе са абсудни.

1.бюджетния излишък няма нищо общо с дефицита по текущата сметка,което за теб е притеснителен,а за мен е пагубен.
излишъка е в левчета,за сметка на бедните пенсионери и мед сестри и учители,на които не им вдигате заплатите, с моментната инфлация-тия и баба ги знае -данъците от ддс скачат,защото са процентни в/у скачащите стоки.
защо не вдигнете заплатите спрямо реалната инфлация,да видиме ще има ли излишък?

и как така излишъка в левчета помага,след като дефицита е в евро?
нещо ептем за марионетки почнахте да ни взимате.

2.ако борда падне еврото щяло да е за 2-3лева......и тва е поредната простотоя.ще има девалвация,защото оствен моментния дисбаланс от борда ще влезе и психологичния ефект от недоверието в лева и бгетовците ще продават левчета и обръщат всичко във валута....
знаете ли гн. съветник на президента какво е психологически ефект и защо ще дойде?
ами заради 1997,където сегашния президент,чийто задник в момента лижете,беше един от виновниците за аборигенското управление на бг.и тоталния срив на бг икономиката.спомняте ли си или паметта ви е къса,г-н.съветник на президента?

и кви са тия бръщолевеници-правителството на царя направило грешка,че щяло да използва ФР за подпомагане на инвестиционната структура на бг,обаче не станало......

ами как така направило грешка,ама не направило?много хитро ги извъртате думичките...

а,дааааааа. и сега дано настоящето правителство да не направи тази грешка,макар и да било много обичано......чувате ли се кви небивалици говорите????????

ебаси извъртанията,ебаси хитринките,ебаси политическата статия.

г-н съветник на президента-няколко въпроса към вас:
защо никъде не говорите за така наречения частен дълг от общия абсурден дълг на бг?
нека вземем този на банките-2милиарда и 200милиона само за 2007 год.
всички тези пари са влезли от чужбина и трябва да се връщат.в кво са инвестирани?в имоти и ипотеки?как ще се реализира печалба от тях?вечно ще се качват?и като чужденците не купуват,от къде ще влезе свежа валута за погасяването на тези дългове на банките?
колегата ви орешарски купи ли си машина за печатене на евро или още се мотка?
та кво ще ги правим банките?ще чакаме помощ от ЕЦБ или господ е българин?
или банките пак ще фалират както при 1997?тогава пак ли бяхте съветник на Първанов??????????
мамка ви комунистическа-за пореден път съсипахте българия.за сега се вижда само на цифри-ама вие като икономист знаете,че не трябва много време тези цифри да се материализират .......
дано ви вкарат по затворите този път.жалко,че в бг няма осъден икономист или политик-такива като вас в цивилизацията биват всекидневно дефлурирани по затворите........

без уважение:
от един от знаещите кво става в момента в бг
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 19:38:30
абе,ама тая статия е с давност от февруари 2007.......
за тва ли ги пише такива щуротии тоя съветник на президента.
много ми е интересно сега кво би казал,и как би си коментирал статията от преди една година......
и как би коментирал сриването на рейтинга на бг от стабилен на негативен?и кой е виновен за тва?
щото от тогава до сега още бая са се осрали.и този, като икономически съветник на първанов е един от виновниците!!!!!!!!!!
аре почвайте да ги съдите българономистите или ще чакате докато бг рухне тотално?

сигурно цифричките от статистиката на БНБ,която е тайна за медиите,няма да се материализира?
и като се материализира-кой ще е виновен?
сигурно евреите или американците....или костов или царя.....

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход