Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добро утро БЪЛГАРИЯ

Публикувано от acen1975 
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
15-03-2008 - 02:00:29
Компас ме кани да се връщам в България в същото време ми обяснява че съм бил беден и за мен не останали от хампартаментите.
И стига с това изтърваване на момента, нали цените все ще растат?
когато и да купиш все ще спечелиш. Точно както при пловдивските игри, всеки печели, губещи няма, освен емигрантите ах тяхната сметка..

И не се пенете толкова много че не е здравословно. Защо се ядосвате толкова от бръщолевенията на един неуспял емигрант/разносвач на пици? Дето е изтървал момента на далаверата? Лайфтайм шанса си. Абе я всеки дето не е успял да си купи хампаратемент в последните 6 години направо да се гръмне.

Не си струва да се живее направо. Аз тука от яд не мога да спя, по цяла нощ се мятам насън и бленувам за Банишора и Овча Купел.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-03-15 02:28 от kuku.
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
15-03-2008 - 02:16:01
малко позитивизъм:

големи успехи във външната търговия:

[www.novinar.net]

Изнасяме по-малко и внасяме повече от миналата година
[14-03-2008] Новинар [16 прочитания]Размер на шрифта: a |a |a| Вносът отново изпреварва износа, сочат данните от януарската статистика на БНБ. Тази година изнасяме по-малко стоки от миналата година, като за сметка на това внасяме повече. Експортът възлиза на 1,11 млрд. евро при 1,45 млрд. евро за същия период на 2007 г. Вносът е 1,71 млрд. евро при 1,45 млрд. евро за миналата година. Заради изпреварващия растеж на вноса пред износа продължава да се формира висок дефицит по текущата сметка, който достига 725,6 млн. евро. Годишно темпът на растеж на износа достига 28 на сто, изпреварвайки този на вноса, който към края на януари е близо 18 на сто, показва още статистиката. Преките чуждестранни инвестиции в страната за януари нарастват до 242 млн. евро.

Само за Януари 500 милиона евро от дефицита не се покрива от инвестиции, тоест това е нов дълг. 500 милиона евро на месец.

Дефицитът между другото покрива прогнозите ми за около 10 милиарда евро тази година.

Някой има ли статистика каква е годишната печалба на банките и финансовите институции както и предприятията небългарска собственост който всяка година се източват вън от България?

Да не се окажат и там няколко милиарда евро дето никъде не се водят а всъщност са си декапитализиране на Бг.











Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-15 02:33 от kuku.
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
15-03-2008 - 03:06:03
kuku Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз не мразя България, нито българите,. Нито пък на
> вас някой ви дава право да се ассоциирате с
> България и да говорите от името на българите
> защото ако погледнете форумите из интернет
> (сегабг, новинар, инвестор...) 95 процента от
> българите в България пишат абсолютно съшите неща
> като мен.
>
>
> аз в случая отбелязвам факти който вие пропускате,
> аз съм само messenger.
> както са казали хората: please don't shoot the
> messenger.
>
>


Г-н messenger, какво точно е посланието Ви, след като 95% от българите пишат абсолютно същите неща (по-ваши думи)? Кое е това нещо, което, което хората не могат да прозрат, и се явявате Вие, за да им отворите очите?
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
15-03-2008 - 04:05:37
partzalev,
На хотелчетата до изворчетата им мина модата вече хотелче за продан. Това даже и по радиото го казаха - има най-малко 220 000 непродадени "ваканционни" имотчета.
Магистралните бандити отдавна точат лиги да продават билетчета, ама ми се струва че може и да не ги огрее. Много намирисват. Пък може и сами да се откажат - зерь то като обеднеем пак, ще има кой да им плаща таксичките? Варненското летище го продадоха - тъй де - подарендиха го. За русенското пристанище май бях чул нещо подобно... ама това са дребнички неща, пък и не останаха много. От значимите май останаха само АЕЦ Белене, петролопроводите и БДЖ-то.
БДЖ е малко по-друга бира - ако се налеят пари в него и то живне - ще почне да конкурира автомобилния транспорт, а тогава - йок парички от магистрални билетчета, йок парички от автобусни билетчета, йок парички от акцизи за бензини, винетки... абе няма да си трошат хатъра, я! Мен са ме учили че релсовия транспот е по-евтин от автомобилния. А това не е добре за мафията. БДЖ ще го пазят до последно.
Горите пък не никнат като гъби. Е, има още гори за горене. Като опре ножа до кокала сигурно и на тях ще им видим сметката.
Относво парите от Европейските фондове - Европа също я грози криза и то сериозна и хората затягат кранчето. Пари на БГ мафията от тук нататък няма да отпускат, значи да забравим за тези фондове.

Накрая да обобщя - има още 2-3 апетитни хапки на кокала, но според мен няма да успеят да нахранят гладните стомаси. Тъй че Асен май е прав - ще затягаме коланите.
Тоя път обаче нещата ще са много страшни, щото не остава нищо за продаване. Или иначе казано оглозкахме всичко. До кокал.

Качествените жилища щели да си запазят стойността smiling smiley Нещата са много по-дълбоки от проста имотна или ипотечна криза.

Блаженни са нищите духом
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
15-03-2008 - 10:05:45
baba,
Това със затягането на коланите е така. То е необходимо във всяко едно общество - нещо като "отрицателната обратна връзка" при усилвателите, за да не се получи "микрофония". Противоречието идва от факта, че хем се затягат коланите - хем производителите да бира всяка година отчитат повишена консумация! Едно от двете неща трябва да гръмне!
Според мен, само ако се осветли черно-сивата икономика, ще е достатъчно да се получи бум и в производството и в услугите. Когато българина се увери, че всички си плащат данъците, това ще го стимулира, а не както сега - едни си плащат, други не, това е много демотивиращо за нашенеца!
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
15-03-2008 - 10:07:14
аз живея в пловдив но родом съм от батак
на скоро си бях там и какво да ви кажа

местните дървопреработватели ходят да добиват дървен материал в гърция
щото в българия и то вижте къде батак /града с най много горски стопанства/ дървесина ьок

а да кажеш че са се увеличили преработвателните предприятиа та да има логично обяснение за недостига ,ама не е тка даже са по-малко от предишни години
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
15-03-2008 - 12:14:19
чети българино чети

null
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
15-03-2008 - 13:03:30
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> baba,
> Това със затягането на коланите е така. То е
> необходимо във всяко едно общество - нещо като
> "отрицателната обратна връзка" при усилвателите,
> за да не се получи "микрофония". Противоречието
> идва от факта, че хем се затягат коланите - хем
> производителите да бира всяка година отчитат
> повишена консумация! Едно от двете неща трябва да
> гръмне!
> Според мен, само ако се осветли черно-сивата
> икономика, ще е достатъчно да се получи бум и в
> производството и в услугите. Когато българина се
> увери, че всички си плащат данъците, това ще го
> стимулира, а не както сега - едни си плащат, други
> не, това е много демотивиращо за нашенеца!


Има обяснение. Хората, които създават и произвеждат, ще затегнат коаните. А наглите чиновници ще пият повече бира, защото ще са повече на брой и ще са с по-големи заплати.

Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
15-03-2008 - 18:10:07
Blagodaria na Asen1975! Naistina ne biah namiral informacia za dalga ni. Tova momche e chudesno - umno i ne se predavashto lesno! Gordeia se che toi i Kuku imat balgarski proizhod. Ne moga da kaja sashtoto za kompas ili smehurko ili nagaz- te sa prosto edni neudachnici koito osven balgarski ezik ne znaiat nikakav drug. Da si stoiat tam kadeto im e miastoto i da ne davat ocenki na hora koito sa i po-inteligentni i po-svobodoljubivi ot tiah. Cialata ni ,izeria idva che sme zlobni, zavistlivi i negramotni i che kato edna ialova krava iskame da davame savet na telnata kak se rajda.
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 08:40:41
clap: clap: clap: clap: clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход