Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Долара е изкуствено занижен по мое мнение поне 25-35% съвета ми е ...

Публикувано от Uraa 
Долара е изкуствено занижен по мое мнение поне 25-35% съвета ми е ...
11-03-2008 - 22:33:33
Долара е изкуствено занижен по мое мнение поне 25-35% съвета ми е ако имате свободни пари, които няма да ползувате през следваще 2 г.
Купете си $$$.

Почти всичко тук в УСА за техника и много други стоки и услуги говоря е поне 25% по-евтино от БГ. Долара би трябвало да 1-1 с еврото, а в момента еврото е с 50% по-скъпо от $.

По всичко личи, че до една година тенденцията ще се обърне.

ПП
Само моите 5 стотинки по този въпрос.


.[www.beinsadouno.org]
Re: Долара е изкуствено занижен по мое мнение поне 25-35% съвета ми е ...
11-03-2008 - 23:26:47
То така си мислехме още преди години, ама...
Както и да е, какво мислиш за швейцарския франк спрямо еврото и спрямо долара? В дългосрочен план?
Re: Долара е изкуствено занижен по мое мнение поне 25-35% съвета ми е ...
12-03-2008 - 00:24:40
Re: Долара е изкуствено занижен по мое мнение поне 25-35% съвета ми е ...
12-03-2008 - 00:35:49
в момента има бул маркет срещу долара.
Реалната му стойност спреямо еврото като се има впредвид покупателната способност е 1 евро: 1.2 долара.

шорт търм долара ще е слаб.
Лонг търм много зависи от това какво ще натвори федералния резерв с лихвите и печатането на пари но след като успеят някак да укрепят икономиката и успокоят събпрайм кризата долара ще се засили а еврото ще отслабне че кризата ще се прехвърли в европа отчасти и заради силното евро което ще затрудни неимоверно експорта както и поради намалената консумация в евросъюза.

Ако я нямаше събпрайм кризата би казал че долара има потенциал да се доближи до еврото, със тази криза обаче не знам.

възможен е и друг сценарий - еврото да падне че и Европа е много накисната в събпрайм кризата а спада на пазара на НИ в Европа може много лесно да премине е краш при една силна световна криза.

най-важния фактор е кога ще се завърне у инвеститорите доверието в долара, може да е до година-две.

другия проблем е търговския дефицит който при отслабващ долар ще намалява и силно ще стимулира износа на УС.

Много е възможно УС да излезе от кризата с много конкурентна икономика, мног ониски цени на НИ, докато Европа заради социалистическия си тип управление да навлезе в дълга и продължителна стагнация.

Re: Долара е изкуствено занижен по мое мнение поне 25-35% съвета ми е ...
12-03-2008 - 10:45:22
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> То така си мислехме още преди години, ама...
> Както и да е, какво мислиш за швейцарския франк
> спрямо еврото и спрямо долара? В дългосрочен план?


Нямам представа за Швейцария.

Имам малко представа за Америка и ЕС. На ЕС никак не им е изгодно скъпото евро. В самолета за УСА пътувах с един мениджър на завода за промишлени батерии в Търговище, та и той се оплакваше от евтиния долар. Много бизнеси губят продажби то силното евро.
Слабия долар е един вид стероид за УСА икономиката.

Аз гледам няколко фактора за растежа и силата на УСА икономиката.
Леснота за взимане на кредит.
Ниска лихва. Трябва още да падне и по мое мнение ще пада. Вдигането на лихвите породи тази ипотечна криза - или поне 80% вината е в по високите лихви с които натовариха собствениците на имоти с недостатъчно високи доходи.
Малката снежна топка (сигурно около 2% неплатежоспособни длъжници) се превърна на лавина за УСА икономиката.

Безработицата. Леко се е увеличила в момента, което и допринесе за спадане на $.
Цена на суровини и материали. Поскъпнаха в последните години, което забави икономиката.
Излизането от Ирак ще има силен психологически стимул. Обаче няма да е скоро.
Най-късно края на тази година ще има подем, освен ако нещо необичайно се случи.
Предполагам има и много други фактори оказващи влияние на УСА икономиката.
Изказвма Само моето мнение. Не съм професионалист по тези въпроси.
Re: Долара е изкуствено занижен по мое мнение поне 25-35% съвета ми е ...
19-03-2008 - 11:19:20
Тези големи колебания са пагубни за много индустрии. Американците оплескаха всичко ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход