Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добро утро БЪЛГАРИЯ

Публикувано от acen1975 
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 09:24:25
kuku Написал:
-------------------------------------------------------
> Изнасяме по-малко и внасяме повече от миналата
> година
> [14-03-2008] Новинар [16 прочитания]Размер на
> шрифта: a |a |a| Вносът отново изпреварва износа,
> сочат данните от януарската статистика на БНБ.
> Тази година изнасяме по-малко стоки от миналата
> година, като за сметка на това внасяме повече.
> Експортът възлиза на 1,11 млрд. евро при 1,45
> млрд. евро за същия период на 2007 г. Вносът е
> 1,71 млрд. евро при 1,45 млрд. евро за миналата
> година. Заради изпреварващия растеж на вноса пред
> износа продължава да се формира висок дефицит по
> текущата сметка, който достига 725,6 млн. евро.
> Годишно темпът на растеж на износа достига 28 на
> сто, изпреварвайки този на вноса, който към края
> на януари е близо 18 на сто, показва още
> статистиката. Преките чуждестранни инвестиции в
> страната за януари нарастват до 242 млн. евро.
>

лошото е, че некадърността продължава да управлява тази държава...
няма адекватна статистика, цифрите и анализите се манипулират, защото обслужват политически интереси, а крадците ще натрупат и имоти и злато и стабилни активи, за да преживеят задаващата се криза.
дори и да има един месец, в който вносът да е по-малък от износът, държавните лъжеикономисти няма да знаят каква е причината. но ще ти излязат с 200 тези, че това е заради засиления интерес на:
1. марсианци са решили да инвестират в небостъргачи!
2. Президентът на Венера е решил да развива ловен туризъм за политици около Симитли
3. българското производство надминава по качество американското, европейското и косовското! - ерго, изнасяме като за световно
4. социалистическият интернационал е подкрепил българския бизнес

и други глупости и щуротии... smoking smiley
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 10:11:19
това е пос на съфорумник от друг форум в който пиша



Поборников написа:
Ето ви нещо за (българското мляко) за това което е в големите супер маркети:внася се концентрат от Германия и основно Холандия тука се разрежда с българска вода минава УХТ обработка на 134 градуса след което се охлажда на 5-6 гр.и се пакетира на машина Комбиблок,малко са фирмите които ползват мляко от наще родни крави защото такива няма и са почти на изчезване,защото няма земеделие и някой да го финансира а парите от САПАРД ги прибират депутатските фиктивни фирми.Интересно ми е от къде германците взимат този млечен концентрат като съм пребродил Германия на длъж и на шир и всичко на всичко видях 4 крави, може и статуи да са били щот не пасяха.

наскоро по телевизията гледах предаване с прецедатля на млекопроизводителите
който обеснявше че за една година едрият рогат добитък в бт се е стопил с 40%

на последък взех да се чудя всъщност ние квакво произвеждаме

Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 10:55:24
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
>
> на последък взех да се чудя всъщност ние квакво
> произвеждаме
>
>

Ние произвеждаме корупция и некадърни чиновници.
Който не е съгласен нека пообиколи общинските центрове да види как се назначават секретари, зам кметове, директори и т.н.


Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 13:52:13
Изпратено от: Huba-Buba (IP съхранено)
Дата: March 16, 2008 10:55AM


igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
>
> на последък взех да се чудя всъщност ние квакво
> произвеждаме
>
>

Ние произвеждаме корупция и некадърни чиновници.
Който не е съгласен нека пообиколи общинските центрове да види как се назначават секретари, зам кметове, директори и т.н.

През 1991г в Австрия имаше малко Балгари,но много Балгарски стоки в магазините,като напр.домати ,краставитзи,сирене,вино и.т.н.
Преди 10 години изчезнаха Бг. стоките,като последно изчезна виното,преди 3-4г,Сега Бг стоки ваобще няма а Балгаро говорящите са все повече,но и те офитзялно не са Балгари вече.
Знам за лошия превод от латинитза!!!
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 14:18:28
Яворе,
В т.нар. ЕКО Магазини в Австрия и Германия можеш да видиш българска стока (независимо какво пише на етикета), но там цените с в пъти по-високи и тези стоки не са за масова употреба!
Всчико това е в резултат от ГЛОБАЛИЗАЦИЯТА!
Всеки иска да отиде в най-блиския магазин и да си купи качествена храна, но това става достъпно само за богатите - другите или трябва да си я произведат за собствена консумация, или ще консумират ХИМИЯТА! Това е! А колко останаха от тези, които знаят, могат и си произвеждат??
Спомни си за филма "Крилце или кълка" с Луи Дьо Фюнес!
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 14:34:39
partzalev,навремето се продаваха масово в всеки 2ри магазин а сега сигорно само в 1 спетзялизиран в Виена,което само по себе си говори,че спада е катастрофален.
Както и да е.Наи-вайното е да следиш посоката на $ и Боянския водопат,както и каманите около него,докато ражойдаш овчарката.Поздрави.
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 14:51:55
ето ви друг примир момчета

преди един месец влизам в магазина точно под блока и си купувам картофи на 1,80лв.


вчера влизам и пак си купувам картофи на 0,80 eye popping smiley

викам на продавача

кво става бееее? за един месец един лев на долу

а той ми вика ,че онези били внос от египет и за тва така

е гати и малумната работа

внасяме от египет компири а в същото време стотици тонове картофи около раьона на Доспат загниват щото няма кой да ги купи

в тая държава някой е за трепане
ама кой ли ?


:g: :g:
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 15:22:23
много интересна статия, игра4.

[money.ibox.bg]

добро обяснение че причината за бюджетния излишък всъщност е да се охлажда потреблението като се цели да се понамали външнотърговския дефицит.

Защото външнотърговския дефицит е килъра на валутния борд.

Както пише автора в условията на валутен борд централната банка е много ограничена в десийствията си. Едно от ограниченията е че не може да печата пари.
Което е и добро и зло, зависи много от компетентността на банкерите.

Факт е че БНБ тотално се проваля и външнотърговският дефицит расте ли расте и именно това ще срути борда.

Иначе автора общо взето пише в подробности абослютно същите неща за който аз пиша от доста време (може пък и да чете интернет форуми човека...)

И той пише за курс 3 или 4 лева за евро но според мен това е валидно като номинал за настоящия момент. Като започне да се търкаля топката с инфлацията на лева и се разтури борда според мен курса като начало ще е поне 1: 4 или 1:5 на еврото спрямо лева и причината ще е паниката. Когато народа разбере че го пързалят и че валутния борд го няма ще се юрне да обръща левчета в евро и това ще задвижи курса на еврото нагоре.

Проблемът е че веднъж да се затъркаля топката на инфлацията спиране няма освен ако не се намали консумацията в пъти и се стимулира някакъв износ което не е много вероятно защото България освен строителството в момента и услугите за местна консумация не произвежда нищо нито пък има потенциала и кадрите да започне да произвежда нещо значително за износ.
И като се има в предив колко пари трябват за инфраструктура, атомна центраал и прочее моята прогноза е за дълга и продължителна инфлация което пък ще направи приемането на еврото като официална парична система невъзможно.

Моето заключение е че наливането на пари в грешни отрасли на икономиката на България както и бясното развиване на кредитирането всъщност осраха бъдещето на България и най-вероятно колкото и да е тъжно ще се стигне до нова емиграционна вълна и минимизиране на българската икономика.

Абсолютна бесперспективност както писа един от участниците във форума преди време.









Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-16 15:23 от kuku.
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 15:29:39
Куку, Куку - България отдавна е умряла за теб! Защо ги четеш тези статии, да не би да искаш пак да вземеш властта!
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
16-03-2008 - 15:39:36
куку сестра ми от 10 год работи в банковота система в една от най големите банки

споделяйки си с нея разбирам че имат проблем с ликвидноста но още всичко се пази в тайна

вчера си говорехме че тяхен голям клиент е превел всичките си пари в Америка за купуване на имоти, поради ниския долар и поевтиняването на имотите в америка са станали по привлекателни от бг имотите

аз мисля че доста хора ще последват примера на този човек

а мисля че и доста дълго време намя да видим долара силен

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход