Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Депозит?

Публикувано от arokh 
nihonjin
Re: Депозит?
19-05-2006 - 05:46:56
Аз предпочитам сам да си вземам решенията и затова се заигравам с купуване и продаване на валута, дългосрочно.
Например, видях че Новозеландския долар паднал, а лихвата му висока. Купих си, и ги сложих на срочен депозит (едномесечен, автоматично подновяване). Мога да чакам година и половина. Като минат 8-9 месеца събиране на лихва ще почна да мисля за затваряне на позицията, разбира се ако е изгодно.
Ако съм късметлия мога да очаквам 8%-9% доходност на година, може пък и да загубя да кажем 1000 Евро, общо взето за мен това е като хазарт и много не се връзвам.
Иначе, поддържам мнението че в този нестабилен свят си е най-добре да си харчиш паричките своевременно, понеже не си ли опитен играч (аз не съм), системата ще намери начин да ти ги ликвидира. Начини много, инфлация, фалити и "фалити", откровени измами или наивни издънки на желаещи да тренират с твоите пари инвеститори и др.
nihonjin
Re: Депозит?
19-05-2006 - 06:44:38
В продължение на горното ми съобщение.

Много готин начин системата да ти ликвидира парите е балона с НИ (и др. балони)
През Юли 2003 си купих четиристаен. 110кв.м., 1987 г., тухлен в центъра на София за 45 хил. евро.
Сега напрягам мускули да спестя 30хил. евро до края на 2007, за да купя за инвестиция, обаче все повече се колебая, като гледам какви кутийки излизат за тази сума.
Re: Депозит?
19-05-2006 - 08:11:13
Вероятно кутийките които сега са по 30 000 ЕUR след няколко години отново ще са много поскъпнали значително, така че и аз май ще взема да купя една кутийка, вместо да оставя пари на депозит.
Re: Депозит?
19-05-2006 - 09:46:42
Купувайте кутийки winking smiley
Малко инфо за "Спестовна програма" на ПКБ. На сайта им беше мъгляво обяснено и им пратих мейл. Ето го отговора .. който дойде след 3 дена. By the way имах проблеми с една транзакция на моята банка, пратих им мейл .. и ме се обади една кака на мобилния след 5 мин.

Здравейте,
ето отговорите на поставените от вас въпроси:
1. Спестовната програма се олихвява веднъж годишно на датата на която е открита сметката,
ако я нарушите преди тази дата или преди срока за който е открита ви се начислява лихва като по
разплащателна сметка във валутата на програмата;
2. Бонуса Застраховка живот се сключва за срока на програмата, като застрахователната сума по
Спестовната програма се промена през срока на инидивидуалното застрахователно покритие
и се определя в размер на наличността на сметката, включваща и начислената лихва до датата
на плащане на застрахователната сума от застрахователя , с максимум 50 000 лв.;
3. Условието за до 10% необлагаеми доходи неважи, тъй като застраховката се прави по генерална полица,
тоест вие не сключвате индивидуален договор със застрахователно дружество и не правите вноски по
застраховката, а по Спестовната програма.
Надявам се да сме Ви били полезни.
Re: Депозит?
19-05-2006 - 09:58:50
nihonjin Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз предпочитам сам да си вземам решенията и затова
> се заигравам с купуване и продаване на валута,
> дългосрочно.
> Например, видях че Новозеландския долар паднал, а
> лихвата му висока. Купих си, и ги сложих на срочен
> депозит (едномесечен, автоматично подновяване).
> Мога да чакам година и половина. Като минат 8-9
> месеца събиране на лихва ще почна да мисля за
> затваряне на позицията, разбира се ако е изгодно.
>
> Ако съм късметлия мога да очаквам 8%-9% доходност
> на година, може пък и да загубя да кажем 1000
> Евро, общо взето за мен това е като хазарт и много
> не се връзвам.
> Иначе, поддържам мнението че в този нестабилен
> свят си е най-добре да си харчиш паричките
> своевременно, понеже не си ли опитен играч (аз не
> съм), системата ще намери начин да ти ги
> ликвидира. Начини много, инфлация, фалити и
> "фалити", откровени измами или наивни издънки на
> желаещи да тренират с твоите пари инвеститори и
> др.


Що не се пробваш на форекса. Няма да ходиш до банки, имаш левъридж от 30 до 200 (което не винаги е добре), "лихвата" ти върви всеки ден (суап), можеш да избираш от много валути.

Според мен сега е най-неподходящия момент за депозит в банка с цел улавяне на движения. Това че NZD е паднал не означава, че следващите 3 месеца няма да падне още толкова. В момента долара го разиграват както си искат. Започнаха глобални размествания на валутните резерви на държавите. Наливат се луди пари в цветните метали (от началото на годината златото е +50%, среброто е +100%).
Така че по-добре стой настрана засега.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-05-19 10:24 от arokh.
Stefan P.
Re: Депозит?
21-05-2006 - 14:25:28
Би ли казал, коя банка олихвява с 4% картова-разплащателна сметка? Аз също съм горе/долу в положение като твоето, но към Прокредит Банк.
Re: Депозит?
21-05-2006 - 16:59:49
spestownik
Re: Депозит?
21-05-2006 - 18:51:05
Вижте преференциален безсрочен депозит на Корпоративна търговска банка тук

[www.corpbank.bg]


Re: Депозит?
21-05-2006 - 19:30:12
Този е интересен обаче:

Банката олихвява и изплаща лихва еднократно в края на всяка календарна година по текущ годишен лихвен процент в зависимост от размера на депозираната сума, както следва:
Тук в зависимост от сумата нараства процента.

Мен ме интересува ако реша примерно след 24 дена да си изтегля парите колко ще е лихвата?
Stefan P.
Re: Депозит?
21-05-2006 - 20:14:42
Aми при минимална внесена сума 1500лв. при 5.5% год. лихвен процент. Мисля, че някъде около 6 лв. ще вземеш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход