Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Депозит?

Публикувано от arokh 
Re: Депозит?
18-05-2006 - 15:17:02
"Да ти кажа честно по - отрицателно настроен човек не бях срещала. "
Не виждам нищо отрицателно в написаното от Стефан. Значи казваш - щом сме успели, значи пак ще успеем или поне няма да загубим. Това не е изобщо никаква гаранция и не е коректно да прикриваш риска , който съществува.
АЗ лично съм много по-негативно настроен към това от Стефан. Няма да ти дам и стотинка ако съществува опцията аз да загубя, а ти не.Ти ми казваш - дай ми парите си - ако спечелим печелим и двамата, ако губим - губиш само ти.
Надявам е да си се пошегувала, че по-отрицателно настроен човек не си виждала, защото в противен случай ще затвърдиш мнението ми, че в момента сме така самонадеяни, че най-вероятно в близко бъдеще да изгърмим.
Stefan
Re: Депозит?
18-05-2006 - 15:19:21
Arokh не се обвинявай, скоро си говорихмве с титаните на форекса от HSBC и там един трейдер ми разправяше, че от форекс ако за 10 год период си на 0 си щастлив човек...
Номера е ако вземеш нещо да си кажеш че е случайно и да се откажеш навреме. Чист хазарт. Цял свят гледа едни графики и едни техники. Печелят само посредниците, това е факт.... Е, и големите,естествено.
Re: Депозит?
18-05-2006 - 15:21:27
Как така те отказах. НАли щяхме да правим заедно. Сега като чета Дани си мисля,че е точно момента - "няма начин щом първата година докараха 25% доходност да не го направят и втората година". Да види тя къде се намира с жалките с 13%smiling smiley Отивай да регистрираш и една фирма в Англия, на която АДСИЦ ще продава та да обясняваме, че нашето АДСИЦ печели толкова, защото продава на англичаниsmiling smiley
Re: Депозит?
18-05-2006 - 15:28:51
Като гледам историята на всичките фондове, първата година изкарват голям % доходност и след това замират. Примерно на Карол единия фонд първата година 30% последните 5-6 месеца 4%.
Анонимен потребител
Re: Депозит?
18-05-2006 - 15:56:31
Ами смятах го за СГ - 5.9%
За 40000 евро за 15 години в ДЗИ ми искат:
134.67 за Живот - покрива ми отстатък аот кредита
116 за Имущество - това е на база 50000 (25% отгоре) за природни бедствия и 42500 за земетресение. Т.к. има минимални застрахователни суми го смятам застраховката на макс за целия период без да отчитам намаляването на главницата

Има 1% първоначално такса.

Като ги въведа в калкулатора на Мойте пари и излиза
"ГОДИШЕН ПРОЦЕНТЕН РАЗХОД: 7.1677%"
Това като го обърнеш на лихва и идва - 6.9424% лихва
Анонимен потребител
Re: Депозит?
18-05-2006 - 16:03:15
Специално за Булбанк - имат и фиксация 6.88 за целия период.
Ама те под фиксация разбират ОЛП да не мърда с повече от 2%. Да поясня има се предвид примерно от 2.57 да стане 3.57 това е промяна с 1%, а не с 39%.
Образно казано за да мръдне това 6.88 сключен договор към днешна дата трябва ОЛП-то да стане под 0.57 или над 4.57.

същото е и положението в СГ (ще ме извинява Кредитор ама ме мързи да го пиша цялото име)
Re: Депозит?
18-05-2006 - 16:19:59
Към Стефан,
да разбираме от това което си написал, че след като управляваш 10-ки пъти по - големи суми от цитираните от теб, не от мен 1000лв в буркана, за тази сума не си заслужава човек да полага усилия. В крайна сметка така излезе от всичко което написа по-горе. Ето там ние разликата в разбиранията, аз смятам че дори за малките суми трябва да се полагат усилия, а това че на теб ти се вижда незначителна защото си свикнал да работиш с повече нули, това не значи че за друг е така. Изглежда и не четеш много какво съм написала, примера беше за 80-годишната история на фонда, а не за лихвата през 80-те години, но да не издребняваме явно нямаш много време. Колкото за доходността на Ти Би Ай Евробонд за предходните години не е падала под 7%. Учудваме, че човек който работи това съветва хората да си държат парите в къщи парадокс нали?
Към Тинки,
ако нямаш какво да кажеш по темата защо изобщо се включваш или просто не може да минем без теб? Не мисля че съм тръгнала да уча някого на нещо, просто дадох различна гледна точка и смятам че Стефан я прие точно така. И какво значение има от кога си във форума? За твое сведение от доста отдавна, но нямам много време да пиша.
Към arokh,
можеше просто да пуснеш линка към темата в Investor, в която също се написаха доста смешни неща, едва ли ще имам възможност да коментирам всичко но поне някои неща ще опитам.
1,78% на годишна база прави 4,7%, пак е по - добре от 4% по депозит, пък и това състояние както сам виждаш се променя много динамично, например към 05.05. беше 6,18% на год. база, при избора на фонд е редно да изхождаш от профила му, а не от моментното или от миналото му състояние. За това не съм написала по-горе доходност 13% каквато е била през първата година а до 9%, какъвто е профила на фонда. Разбира се трябва да се вземе предвид и времето за което са свободни средствата както и твоята склонност да рискуваш. Погрешно е да вадиш цената за емитиране и обрато изкупуване от доходността, ако парите престоят повече от година сметката ще е друга, особено ако се върнем на примера с изтеглянето на част от сумата, съвсем не е така просто. По-въпроса за портфейла на Евробонд той е изграден съобразно с проспекта с който всеки инвеститор се запознава преди да вложи парите си. Колокто до това коя банка ще фалира, коя не мисля че едва ли някой може да каже но пак в форума на инвестор някой си беше направил труда да сравнява банките и мисля че Сибанк се оказа с едни от най-добрите позиции. Евробонд няма месец с отрицателна доходност до момента.
Хайде да споменем и доходността на другите като сме почнали:
Комфорт: 6,7% от началото на предлагане /27.12.2005/ или на год. база 17,22%
Хармония: 6,37% от началото на предлагане /27.12.2005/ или на год. база 16,37%
Динамик: 6,86% от началото на предлагане /07.09.2005/ или на год. база 9,73%
Другото което забелязвам за обсъжданията в Investor е че всяка тема завършва с извода колко е добре сам да се включиш на борсата без оглед на това каква е конкретната ситуация и без да се отчита факта че не за всеки човек е подходящо.
Едва ли сме изчерпали темата но няма време за повече
Анонимен потребител
Re: Депозит?
18-05-2006 - 16:36:16
[tbi-bg.com]

Какво пише най-отдолу с "блед", подчеравам "блед" щрифт:
Quote

Ти Би Ай Асет Мениджмънт уведомява всички настоящи и потенциални инвеститори, че стойността на акциите/дяловете и доходът от тях могат да се понижат, че не се гарантират печалби, и че съществува риск за инвеститорите да не си възстановят пълния размер на вложените средства. Инвестициите в акции на инвестиционни дружества и дялове на взаимни фондове не са гарантирани от гаранционен фонд, създаден от държавата или с друг вид гаранция. Предишните резултати от дейността нямат по необходимост връзка с бъдещите резултати.

Stefan ти предложи нещо от сорта - гарантирана доходност пък ако падне нещо отгоре - добре дошло. ама аз поне такова нещо не виждам.

Значи банката дава примерно 4% ама гарантирани, даже и да "гръмне" има гаранционен фонд поне ще си прибереш парите. Ти каква алтернатива предлагаш - 9% ама с уточнението отгоре написано с блед щрифт най-накрая. Ако ми кажеш примерно 4.5% гарантирано пък ако падне нещо отгоре добре и има гарационен фонд съм "вътре". Ама ти какво предлагаш - статистика за минали периоди.

А вклчването ми беше по-повод
Quote

Хората се стремят да диверсифицират спестяванията си, което бих посъветвали е теб да направиш. По-добре в банка на ниска лихва, а не под дюшека, поне няма да ги откраднат. Ако събереш малко смелост раздели ги 50 на 50: в банка и фонд.
Re: Депозит?
18-05-2006 - 16:46:14
Много задълбахте и усложнихте нещата. Става въпрос за малка сума и за малък период. Просто тая лихва 4% по картовата сметка я имам от около 4 години и си мислех, че има някакъв депозит с МАЛКО по-изгодни условия (бях писал примерно 5%).
Иначе за собствени пари ако ще има някакъв риск предпочитам сам да се занимавам.
За 1 година ако имах повечко пари бих си купил злато. НИ евентуално след 5-6 години, като изсветлее пазара. Не мисля, че точно сега е момента за инвестиция в НИ (и няма смисъл да се отваря тук нов спор за това накъде са цените).
@Дани - за всеки влак си има пътници.
Обаче е най-добре да си при машинистите (4ovek свиркай ако решиш да правиш АДСИЦ winking smiley ).
Re: Депозит?
18-05-2006 - 17:07:09
Quote

Хората се стремят да диверсифицират спестяванията си, което бих посъветвали е теб да направиш.

Като гледам инфлацията последно време, няма голям смисъл от спестявания. По-добре е май да изхарчиш каквото имаш, че даже и еретични мисли като кредит ми се въртят в главата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход