Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Депозит?

Публикувано от arokh 
Re: Депозит?
18-05-2006 - 17:24:28
Към Тинки
Включването ти не беше само по този повод ама айде да не издребняваме.
И за информация вече има гаранционен фонд, за тази година са гарантирани 12 000лв. Статистиката е хубава наука и полезна.
Re: Депозит?
18-05-2006 - 17:37:23
Ако го направиш ти, ще делим и от сторителството. Пимерно, излиза ни 400 евро накв.м. обекта в Ботунец, продаваме на АДСИЦ на 600 евро (задължително бакърен покрив, парапети дето изглеждат скъпи), делим тези 200 евро по равно. Начев го отсвирваме, че нещо си трае. Май е добре Стефан да включим, че е банкер, като почне втората къща ще му я направим безплатно - не може изманици без бартери, които още повече да замажат следитеsmiling smiley
След това ти предлагам чуждестранното дружество, на което АДСИЦ ще продава на 700 евро на кв.м. да е регистрирано и да се предствлява от циганин със златен зъб - златния зъб ще му го направим вместо авансsmiling smiley Обявяваме в пресата, че сделката с чужденците е на 1000 евро на кв.м. (а всъщност ще е платено 700, а 300 по договор след време ще трябва да се платят), ще изработим и макети на същото това дружество за комплекс Супер Ботунец в проект. Ако циганина има късмет ще се появят купувачи на 800, за да продават на чужденци за 1000 - продаваме им на тях (в смисъл чуждото ни дружество го продава) и циганина отървава затвора, защото няма да гърми нищо, а може и втори зъб да му направим, че и 15 годишен мерцедес да му купим за да се хвали по махалатаsmiling smiley
Re: Депозит?
18-05-2006 - 17:48:16
Към arokh,
погледни депозит активни пари на Пощенка, може да се върже по-добре от 4% но не съм го смятала
Stefan
Re: Депозит?
18-05-2006 - 18:04:42
Дани, ако постингите ми са прозвучали така - че не си струва да се занимава човек с 1000 лева, значи или аз не мога да се изразя или ти, а може би и други не са ме разбрали правилно.
Дали управляваш 1000 или 1000000 лева - разликата е само в транзакционните разходи и по-големите възможности, които дава по-голямата сума, в смисъл лотовете за инвестиция са обикновено кратни на кръгли числа - някои по-големи, други по-малки, в единия случаи можеш да диверсифицираш, ж другия не толкова... В този смисъл, естествено е един мениджър на големи суми да е по-облагодетелстван от този на по-малки, да не говорим за дребния инвеститор. Разходите за системи са едни, за да го правиш професионално, независимо колко пари въртиш. Затова по-малките разчитат на Блумбърг ТВ, иначе само един терминал ти е 2000 евро месечно...
За 80-те години не съм догледал - сори, но пак ще ти кажа че средните стойности подвеждат. Какво говори на чичо Гошо средната стойност - той би разбрал, че и догодина ще вземе 12... Я си помисли чисто статистически колко милиони комбинации на различни стойности през различните години са възможни и средната ще е все тази, като при това вероятността дали ти ще влезеш в момента, когато доходността е супер добра за чичо Гошо е точно толкова голяма, колкото да е хванал последната такава година и на следващата да падне рязко, но все пак да остане положителна или дори да стане отрицателна...
By the way, какво се случи с доходността след изненадващото за всички решение през януари за покачване на лихвите и в еврозоната... 40 баз.т-ки по цялата крива падане... Е, ако вашите хора са били къси тогава са били гении, не знам, знам само че цял свят близа рани после. Говоря за институционалните инвеститори в добри кредити, виж акциите са друга песен, но и индексите не бяха свят...

Виж, Дани, пак казвам - всеки е свободен да търси място под слънцето. Яд ме само, че масово се използват трикове, не че по света не е така, но не е така агресивно, някак си би следвало тук да има милост към хорицата, които в желанието си да изкарат нещо повече от банковата лихва дават кътаните си пари за управление. В това лошо няма, не, лошото е, че информацията, която получават е манипулирана, не е редно според мен тези обикновени хора, преживели хиперинфлацията, повярвали в стабилността на финансовата система да бъдат подвеждани. Ето срещу това имам против. Иначе изборът е техен, но нека този избор да е честен, а не недоизказан...
Виж акулите, - онази част от политиците, депутатите, полицаите, митничарите, общинарите и т.н. - безброи боици на тихиа фронт на лапането - хак да им е, не ги жаля. Но там от където дошло - там отишло, гък не казват, че смеят ли....
Но не можеш ги различи и покрай сухото гори и мокрото.
И не съветвам никого да си държи парите в къщи - никога тук или където и да било не съм казвал такова нещо, напротив. В интерес на истината не си позволявам и да съветвам - не смятам, че имам право, притежавайки доста повече информация за доста неща в тази област да се ангажирам, но именно затова, като видя нещо, което може да подвежда си позволявам да дам мнение, без да се стремя да го налагам и да претендирам, че то е наи-истинското - нека хората преценят.
А колкото до Постбанк - благодаря, въпрос на вкус...
Стефан
Re: Депозит?
18-05-2006 - 18:18:38
Пропуснах да уточня за цитираните суми в постинга си имах предвид посочената от теб сума 70 милиона.

За добър портфеил по принцип се приема такъв със сума мин. 50-100 мио евро или долари.
Re: Депозит?
18-05-2006 - 18:33:44
Хубаво е че се изяснихме, защото наистина така прозвуча или поне аз така го разбрах. Колкото до манипулираната информация, винаги ще се намерят хора които да изкривяват информацията, в която и да е сфера. Аз лично не правя такива неща защото държа на клиентите си, но вероятно има колеги които премълчават някои неща. По-често това се случва там където хората не са мотивирани, някой път и не умишлено, просто не желаят на дълго и широко да обясняват нещата с подробности. Все пак смятам че е полезно човек да е информиран за алтернативите дори и да не харесва някои от тях. Много е неприятно че често по форумите /не визирам тук/ се пишат и смятат едни проценти от хора дето не само не разбират смисъла на продукта ами и математиката им куца.
Всеки сам преценява за себе си дали нещо е удачно или не, въпроса е да се информира добре и от надежни източници, доколкото това е възможно, най - добре от извора smiling smiley.
Колкото до Пощенска не знам ти как си избираш банките, аз лично по това което предлагат, а те определено имат попадения.
Stefan
Re: Депозит?
18-05-2006 - 18:50:04
И по това, което предлагат, но най-вече по това как го вършат, защото често сме свидетели на пълно неразбиране на оперативния персонал на услугата, та се налага да им обяснъавам какво да правят (в ДСК напр. ми се е случвало) или на мудност и лоша организация (Постбанк) или на пренебрейително отношение (Сити) и т.н.
Най-вече ходя там, където имам приятели и ако нещо ми трябва мога да се пресегна през каката и да званна по телефона за да и обяснят как да го направи, щото на мен не ми вярва...
Така ги избирам.
Но в краина сметка, то особен избор няма, горе-долу еднакво скъпи са, нивото на сервиза обаче е различно лош...
Re: Депозит?
18-05-2006 - 18:56:31
Аз затова съм фен на елктронното банкиране, минимизираш комуникацията с банкови служители. Но за кредитите няма как, там универсалния съвет е иди в централата макар че и там се случват издънки.
За това че са еднакво скъпи не съм съгласна, правила съм си труда да сравнявам тарифи за корпоративни клиенти има огромни разлики особено във вноските и тегленията и разните такси броене, да не говорим за валутните преводи, там съм намирала разлики в пъти.
Анонимен потребител
Re: Депозит?
18-05-2006 - 19:46:22
Quote

Аз лично не правя такива неща защото държа на клиентите си, но вероятно има колеги които премълчават някои неща

Добре де защо това дето го написах в предния си пост:
[forum.imoti.net]
с червени букви стой най-отдолу едва четящо се в страница дето започва с твойто име.



a
Re: Депозит?
19-05-2006 - 04:24:23



към Тинки:
Обикнобено "хубавите новини" са винаги най-отдолу със ситен шрифт.



Подкрепям Стефан - абсолютно прав е -според мен- за различните възможности,които са пред всеки.Да не се споменава обслужването от служители.Не ти ли е идвало да и "извиеш" врата на "каката" smiling smiley ,защото на мен да ,най-малкото да защитя "българския" маниер на справяне с проблемите.



към Дани:
Как ще се убеди чичо Крум,дето носи името на велик хан и само това изтъква,че всичко ще е наред като инвестира парите си при "теб"?Той не разбира от цени,доходност,проценти и пунктове и т.н.Той иска да знае - сега ти дава пр.1000 лева и след година ще вземе колко?И пак уточнявам той е велик човек с велико име,работи като велик майстор хлебар - пък на тебе ще ти направи такава питка за детето-но не ги разбира тия работи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход