Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПИБ - 0% първата година 7,5% за останалия период

Публикувано от arokh 
Анонимен потребител
Кредитните посредници
16-02-2006 - 10:10:33
Quote

ако ще строите блок и искате 1 милион нещата са други, тогава смело при тях

Не мисля че ще ти свършат работа и в този случай.

Банките за такива кредити предполагам имат "специална тарифа" и едва ли не всичко е въпрос на договорка. Т.е. надали априори посредника може да ти каже някаква информация без да се "занесе" до банката и да пита за оферта. След това работата защочва да става малко като "аз на посредника, той препредава на банката, тя пак на него, той на мене и т.н."

Въпроса е защо трябва всичко да минава през посредника?

Не ги знам дали са на % посредниците ама нали се сещаш ако са как ще се изръсиш за това някой да ти препредава в двете посоки.

Не знам но лично моето мнение за кредитните посредници е негативно - смятам че са хора, който не са се занимавали с кредитиране, а са да ги наречем "Power Point" в човешки вид обурудван с някаква програмка дето по-определени критерии вади "най-доброто".
Re: Кредитните посредници
16-02-2006 - 10:16:43
Не можеш д смяташ, че щом можеш да свършиш работат на друг, той не заслужава париsmiling smiley Освен това не е ясно дали ти имаш цялата информация, нямаш рутината и т.н.
Предполагам, че можеш да заметеш офиса, ама не питаш защо има чистачкаsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Кредитните посредници
16-02-2006 - 10:29:42
Всичко опира до това за колко пари става дума
Вижте, аз нямам нищо против посредниците, опасявам се обаче, че като всичко българско и родно са вопиющо некомпетентни като правило, не искам никого да обидя. Ето четох някъде във форума едно момче, от Кредитекс ли беше, не си спомням, той не пише лошо, спомена все по-пълното задоволяване на потребностите на клиента (как звучи, а като преди 20 години), но не съм чул някой да е казал - ей, добре че попаднах на тия посредници, ако не бяха те да ми намерят най-доброто, направо нямаше да успея...
Може наистина да са в час, определено ако само това правиш ще можеш да си от полза на клиентите си и да им спестиш доста, вече всеки ще си прецени дали иска и може да си плати гяволъка и да отърве тичането по тъпите лели в банките, които за всеки по-нестандартен въпрос в най-добрия случай питат шефа по телефона, в най-лошия убедено ти заявяват пълни глупости... И си е за твоя сметка.
Пусто сме недоверчиви българите, защо ли?.... Дано пък съм абсолютно неправ! По принцип това е истината, всеки да бъде тясно специализиран, не както сме сега всичкознаещи.... И нищо като хората.
Тинки, може пък наистина да могат и в по-сериозните суми да помогнат, иначе за дребните неща пазарът е помогенен разликите са пренебрежими.
И оферти от сорта - аз ти давам за 30 год, другите за 20 са сериозни, въпросът е как ги гледаш - дали като какво плащаш месечно или какво плащаш въобще, примерно, тоест в един аспект са абсолютно несъпоставими, в друг наистина изгодни.
Това, че има избор е добре, това е всъщност пазара, да има услуги на висока цена е все пак по-добре ( конкуренцията после води до оптимизация на цената) от това да няма въобще услуги - няма какво да оптимизираш...
Анонимен потребител
Re: ПИБ - 0% първата година 7,5% за останалия период
16-02-2006 - 11:56:30
За "лелките" в банките и особено в ДСК и ОББ си абсолютно прав.

Аз затова предпочитам като ходя в банка за нещо преди това добре да се "подкова". Ако попадна на свестен служител добре, ако попадна на "лелка" - задавам два бързи въпроса дето лелката провежда два телефонни разговора и на третия въпрос директно ме препраща при когото трябва. Иначе какво да ти кажа - няколко пъти ми се е налагало да разяснявам на служители на банка какво всъщност предлага банката в която работят - абе мъка ако попаднеш на "лелка".

Ако тези кредитни посредници бяха примерно хора с по 10 години стаж като кредитни инспектори, дето са навътре в нещата - ОК. Дето се казва отиваш за консултация при специалист.
Но ми се струва, че набирането на тези кредитни консултанти е малко като това на застрахователните агенти. Преди време ме "тормозеше" една от AIG. Ами то момичето какво да ти кажа - 20 заучени фрази + една книжка с разни чисълца като "Четиризначни математически таблици". А я питаш нещо по специфично и замлъква.

Иначе няма лошо да има да ги има стига да не стане като с АНИ - да не можеш да вземеш кредит от банка без да ползваш услугите им.

Quote

иначе за дребните неща пазарът е помогенен разликите са пренебрежими
Абе не е така. Аз имам две оферти от банки дето доста се различават от официално обявените - под доста разбирам повече от 3% разлика(и то надолу за кредити. Всичко зависи дали си в "таргет" групата на банката.
Re: Кредитните посредници
16-02-2006 - 12:32:20
Мисля, че Стефан има предвид, че с ползването на тази услуга можеш да спестиш пари. В такъв случай парите са повече от заслужениsmiling smiley
Тинки, ти нещо взе да се повреждаш - по-рано тичаше да плащаш за щяло и нещяло сега режеш всякакви разходи, мислиш как да прекараш брокеритеsmiling smiley Почваш да разсъждаваш като собственик на фирма - да не бе да си минал от наемен работник към собственик на фирмаsmiling smiley
Re: ПИБ - 0% първата година 7,5% за останалия период
16-02-2006 - 12:35:43
Има по-лош вариант - да попаднеш на кака. Лелките пак някаква работа ще свършатsmiling smiley
Re: ПИБ - 0% първата година 7,5% за останалия период
16-02-2006 - 12:50:25
Що пък да е лош, вярно какичката няма да свърши нищо, ама поне оставя едно приятно впечатление winking smiley
Аз и сега си спомням с едно приятно чувство за Биохим, офиса на Раковски, не че нещо научих ама пак ще намина, пък като стане дума за по-сериозен разговор все ще извика някой cool smiley
Анонимен потребител
Re: Кредитните посредници
16-02-2006 - 13:02:32
Няма такова нещо. Аз винаги съм застъпвал тезата, че човек трябва да си плаща за това което е поръчал или възложил.
Re: Кредитните посредници
16-02-2006 - 13:08:20
Ама мислиш как да ги прекарашsmiling smiley Това ти е разликата - има напредък в тебsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход