Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Най -изгодни ипотечни кредити

Публикувано от Cveti Manolova 
Анонимен потребител
Re: Най -изгодни ипотечни кредити
27-09-2005 - 16:42:44
Е то едно хубаво нещо имаше и вие го махнахте confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley

А "преференциална" лихвата при намаляващи вноски няма ли да има?
Re: Най -изгодни ипотечни кредити
27-09-2005 - 17:11:04
Както се пееше в една песен:
"Няма вече двуколка, няма шеметен бяг
Само черната болка върху белия сняг.."
На мен пак не ми е ясно, по-точно не вярвам че опрощавате лихвата. Предполагаме, че тегля 10к лв. и ползвам опцията "6 месеца без лихва". След изтичането на 6-те месеца се появям в банката с 10к да погасявам предсрочно.

Какво още, освен 10-те ка, ще трябва да платя?

... ако таксата за предсрочно погасяване е примерно 3%, това прави 300 лв, или по друг начин казано съм ползвал кредит при 1,5% годишна лихва ( + 1% в началото = 2,5% ).

Отговорете ми, моля, на въпроса за да разберем къде е уловката!
Re: Най -изгодни ипотечни кредити
28-09-2005 - 08:56:02
Е и ти като Тинкиsmiling smiley Ама недейте да питате така - питай само колко е пълната сума, която трябва да платиш след 6 месеца. Като намериш пукнатинка в системата не е нужно да предупреждаваш банката.
Аз ако бях на мястото на арменеца на теб и Тинки щях да предложа солидни хонорари само да пишете какво мислите за кредиттите на Булбанк.
Анонимен потребител
сметката ти е грешна
28-09-2005 - 09:23:17
Quote

... ако таксата за предсрочно погасяване е примерно 3%, това прави 300 лв, или по друг начин казано съм ползвал кредит при 1,5% годишна лихва ( + 1% в началото = 2,5% ).

Ако за 6 месеца плащаш лихва 3%, то това са 6% на годишна база, а не 1.5 winking smiley

Сега да направим точната сметка. Ако ползваш 6 месеца гратис имаш:
1) 1% за управление първата година - плаща се в началото на периода така че щеш не щеш го плащаш в пълен размер, нищо че ще ползваш само 6 месеца
2) 4% за предсрочно погасяване

Общо стават 1% + 4% = 5% за 6 месеца, което прави 10% годишно.
Re: сметката ти е грешна
28-09-2005 - 09:37:04
Направо ме е срам, че се подведох вместо да умножа да разделяsmiling smiley ПЪлен резил.
Ама на теб наистина трябва хонорар да ти дават. Ако не щат шефовете - служителите трябва да ти дават по някой лев за да не би да ти хрумне да кандидатстваш за тяхната позицияsmiling smiley Я направо ходи да кандитатсваш в някоя банка - не ти ли писна това, с което се занимавашsmiling smiley Хем имат солидни бонуси към заплатите, хем ползват големи намаления при лихвите по кредититеsmiling smiley
Ник
Re: сметката ти е грешна
28-09-2005 - 11:20:12
Quote

Ако за 6 месеца плащаш лихва 3%, то това са 6% на годишна база, а не 1.5
....
Общо стават 1% + 4% = 5% за 6 месеца, което прави 10% годишно

Да, разбира се, че си прав и сметката е грешна. Осъзнах си грешката, малко след като излязох вчера и очаквах днес като се появя точно Ти да си ме поправил. clap: Така става като мисля едно, а в последния момент пиша друго. Схемата беше "Кредит за една година" и пише че освобождават от плащане на лихвата, но за главницата не пише такова нещо, т.е. след половин година грубо дължимата главница е около 5к. и плащайки 5.88% в/у остатъка през останалата половин година пак грубо е 5.88%/2 = 2.94% ( + единия процент в началото = 4% годишно ). Смених схемата в последния момент, заради много грубите сметки и да не стане "много сложно" за Цвети smiling smiley.

Както и да е, предпочитам въпроса в оригиналния му вид.

П.С.: Все пак, жалко за отличната ми диплома магистър по математика. cool smiley
Анонимен потребител
Re: сметката ти е грешна
28-09-2005 - 12:17:49
Въпроса е само дали ще ти го дадат за 1 година. Гледам примерно Пощенска и Райфайзен имат минимален срок 3 години.

Булбанк нищо не пишат по въпроса
Re: сметката ти е грешна
28-09-2005 - 12:34:08
Именно за това препочитам оригиналния въпрос, при който са изчистени такива детайли.
Знаете ли?Изнамерих един сайт www.moitepari.bg.Доста му се изкефих,защото най-сетне са се намерили хора който да съберат трудносмилаемата банкова информация и да я предложат на хората в разбираем вид,освен това предлагат и безплатно посредничество за ипотечни и потребителски кредити.Разгледайте го,аз му се изкефих.А вие?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход