Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Най -изгодни ипотечни кредити

Публикувано от Cveti Manolova 
Анонимен потребител
Re: Е сетиха се да обновят сайта
21-09-2005 - 17:46:55
агати намалялата главница към която са добавени лихви за 6 месеца smiling smiley))
Уважаема,Цвети всичко до тук е чудесно.
А сега бъди така добра да обясниш на всички в този форум,до колко Булбанк е гъвкава що се отнася до доходите на кредитоискателя?Булбанк са доста консервативни от гледна точка на бездокументалното доказване на доходи.Променило ли се е нещо в тази насока или не?Аз мисля,че не.Вече много банки отпускат кредити,без документално доказване на доходите.Разбира се при по-високи лихвени проценти,но за хора койтореално могат да си плащат месечните вноски и се нуждаят спешно от парите това не е проблем.Булбанк,предлага ли такава програма?Не.
Анонимен потребител
Re: Най -изгодни ипотечни кредити
21-09-2005 - 19:00:09
да ти кажа аз точно затова харесвам Булбанк - защото изискванията им са големи. Това поне на мен ми вдъхва доверие в тази банка и както казах си държа всички сметки без една там - лихвите са ниски в сравнение с другите банки, но пък смятам че парите са ми на сигурно място.

Това което мен ме дразни, че и те почнаха със зарибявките - плоски и тъпи реклами от сорта - "Най-изгодни ипотечни кредити", "Големи промоции" и т.н.. Не би трябвало според мен тази банка да пада до нивото на разни лизингови къщи. Тези нови условия можеха да се обявят като - "Булбанк предлага нови условия по ипотечните си кредите" и толкова.
Напълно съм съгласен с теб.Просто Цвети така гръмко е стартирала темата по форума,че ми звучи сякаш куцо кьораво и сакато могат да изтеглят кредит от Булбанк,а дефакто не е точно така. НАЛИ ЦВЕТИ???????
Petar(Peter)
Re: Поразмислих малко
26-09-2005 - 13:36:16
Поразмислих малко.

Тинки, относно:

Какво значи:
"Булбанк дава възможност за 6-месечен гратисен период по лихвените плащания, в рамките на който клиентът може да не плаща лихви на банката. По този начин Банката улеснява клиентите след направените от тях разходи по получава"

"Това може ли малко да ни го обясните. Тези лихви дето не се плащат какво става с тях - отиват към главницата ли?"

Не мога да ти разбера въпроса. От една страна хората дават възможност да не се плащат лихви първите 6 месеца, а от друга питаш какво било ставало с тези лихви.
Става въпрос за една опция. Ако се съгласиш с нея, трябва да се съгласиш и с нейната цел, а тя е - да се даде възможност на клиентите да стъпят на крака след направените от тях огромни разходи. (Естествено, че ще се съглася, на кой му се плащат лихви)
От въпроса ти следва, че ти хем искаш да се ползваш от опцията, хем искаш да плащаш лихви, ама това да не се счита за лихва, т.к. отивало към главницата.
С две искаш "колкот' хляб, толкоз и сирене".
Анонимен потребител
Re: Поразмислих малко
26-09-2005 - 13:52:38
Много сложно стана.

Това което питах е: наистина ли ме "освобождават" от лихви 6 месеца (не ги плащам и толкова. Край. Забравяме за тях) или ги добавят към главницата?

В момента много банки предлагат ниски лихви за първата година. Като алтернатива на това някой може да каже - вместо половин лихва първата година, ние ви предлагаме половин година да не плащате лихва. Така че, не бих се учудил ако за дългосрочен кредит някоя банка ти предложи такова нещо. В този смисъл двете хипотези - "наистина не плащаш нищо" и "прехвърляме ти лихвите към главницата" са възможни. Та затова питах - какво искат да кажат.

Re: Поразмислих малко
26-09-2005 - 14:09:11
Тинки е прав да иска колкото хляб толкова сирене. Друг е въпросът, че трудно някой ще ти даде, ама не си ли поискаш - шансът ти е нула.
Сега сериозно - подвеждат клиентите и не им прилича на имиджа специално на Булбанк. Особено след като се готви сливането (може би вече е станало) и ще станат част от мегабанка (не че сега са малки). Щото има голяма вероятност да размажат другите и да останат само те на нашия пазар, а другите банки с някакъв мижав пазарен дял. Тогава пък как ли ще се подиграватsmiling smiley
Petar(Peter)
Re: Поразмислих малко
26-09-2005 - 14:16:26

Аз само си казах мнението относно това, защо не се плаща нищо.
При "прехвърляме ти лихвите към главницата" предимствата се проявяват по-късно, т.е. този вариант би следвало да отпадне поради това, че не несъответства със самата цел поради която ти дават гратисния период.
Отново ще наблегна на това, че става въпрос само за едно мнение. Така бих разсъждавал аз, ако бях банкер.
Re: Поразмислих малко
26-09-2005 - 14:26:33
Тинки, на мен хич не ми прилича да те "освободят" от лихвите за тия 6 месеца - предполагам, че просто се "отлагат във времето" и се трупат върху главницата - с цел тежестта на плащането да се измести във времето. Лично на мен и двете "промоции" - период само с плащане на лихви и период само с плащане на главница, не ми харесват като опции. В крайна сметка това е положението - дължиш определена сума (главница+лихви) на банката и тя зависи от 1) заетата сума и 2) от лихвения процент - "истинския" усреднен такъв, който се получава, като теглиш чертата, а не "за първата година...". От там нататък всичко е "танто за кукуригу", според мен.

Цвети нещо си замълча...... Мисля, че ако те освобождаваха от тази лихва, досега да го е написала с големи букви smiling smiley.

И ми се струва, че всички сложни начини за изчисляване на това, което в крайна сметка дължиш по заема всеки месец, са измислени именно с цел "да стане много сложно" - да не могат хората (повечето, де) да хванат края колко и за какво дължат, преди да са "влези в схемата". Иначе после на всички се изяснява кое как е, ама малко късно.....
Petar(Peter)
Re: Поразмислих малко
26-09-2005 - 14:52:39
Joan,
Тинки изведе заключението си на базата на промоциите, които правят банките за първата година. Т.е. струва ми се малко вероятно "лихвите.... да се отлагат във времето".
Да вземем пример с банка, която предлага за първата година 5,5% лихва, а за останалия 8,8% г.лихва. Да не би и тук тези 3,3% да се отлагат във времето ?!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход