Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Най -изгодни ипотечни кредити

Публикувано от Cveti Manolova 
А за това кога ще се актуализира сайта нищо не мога да ти кажа истина е че там информацията си и доста старичка но ако искаш мога да ти пусна по имейл новата презинтация
Анонимен потребител
Re: Най -изгодни ипотечни кредити
19-09-2005 - 13:33:02
Нищо де кажи го
Анонимен потребител
Re: Най -изгодни ипотечни кредити
19-09-2005 - 13:50:00
Re: Най -изгодни ипотечни кредити
19-09-2005 - 13:56:17
Не разбра ли, че е по-сложно и затова банката препоръчва да си вземеш кредит при по-неизгодни условия за тебsmiling smiley Защо и ти да се мъчиш и тях да ги мъчиш, а накрая и да спечелят по-малко smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Най -изгодни ипотечни кредити
19-09-2005 - 15:00:52
Мене сложното не ме плаши. Пък и как да ти кажа преди две години като обикалях за кредит само в Булбанк имаше един кредитен инспектор (в къщи имам визитката му) в дъното на първия етаж имаше 3 бюра - той беше на средното (тогава нямаше още онзи кредитен център ли как му викат дето е отвъкна) дето знаеше какво предлага. Затова си ги тача оттогава Булбанк. Пък и сметките ми са там. Та затова ми е интересно какво предлагат.
Re: Най -изгодни ипотечни кредити
19-09-2005 - 15:13:21
НА мен ми стана смешно, че могат д ати кажат - абе то има и по-изгодни варианти, но е сложно. Разбирам да ставаше въпрос за семки - иди-дойди, ама за дългосрочен кредит дето трябва десетки години да го връщаш и всеки спестен лев от вноските може да се окаже от значение...
Да не говорим, че си представям ако вземеш кредит и после разбереш, че за по-просто са ти спестили информация и плащаш повечеsmiling smiley
Re: Най -изгодни ипотечни кредити
19-09-2005 - 18:05:19
avatar
Уаууsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-17 17:17 от Продавач.
Анонимен потребител
Е сетиха се да обновят сайта
20-09-2005 - 09:18:14
Имам няколко въпроса:

1) Какво значи:
"Булбанк дава възможност за 6-месечен гратисен период по лихвените плащания, в рамките на който клиентът може да не плаща лихви на банката. По този начин Банката улеснява клиентите след направените от тях разходи по получава"
Това може ли малко да ни го обясните. Тези лихви дето не се плащат какво става с тях - отиват към главницата ли?

2) Това дето беше по-рано
"намаляващи вноски - лихвата е 6,67% към датата на подписване на договора и се променя при промяна на БЛП"
остава ли си и занапред?

3) Колко е в момента БЛП-то на Булбанк? На сайта е 2.80. И остатъчния период излиза на 5.55 + 2.80 = 8.35, пък ти каза 8.33.
Анонимен потребител
Re: Най -изгодни ипотечни кредити
20-09-2005 - 09:53:38
1) Калкулатора на сайта не им е обновен и смята и двата плана на 8.99 - предполагам това си избрал
2) Чудно ми е защо намаляващите вноски ги смята и тях на 8.99 при половение че пишат:
Quote

намаляващи вноски - лихвата е 6,67% към датата на подписване на договора и се променя при промяна на БЛП

Това като за начало.

Сега предполагам че теб те притеснява това, че при двата плана лихвата е различна, пък % е еднакъв.

В стария форум ти бях обяснявал надълго и нашироко за лихвите, вноските и как се погасява кредит.
Сега ще припомня само най-важното. Вноската ти преставлява сума от дължимата към момента лихва и част, която отива за погасяване на главницата.

Значи при равни месечни вноски винаги плащаш една и съща вноска(както си е и името), само че в началото по-голямата част от тази вноска отива за лихвата, т.к. ти е много по-голяма главницата, накрая главницата ти е малка и съответно лихватата ти е малка и вноската отива в по-голяма степен за погасяване на главницата.

При втория случай всеки месец ти си плащаш дължимата лихвата + равна вноска от главницата. Значи ако вземеш както е в твоя случай 80 000 за 300 месеца - всеки месец ще си плащаш лихвата + вноска по главницата равна на 80 000 / 300.

В първия случай лихвата е равна на:

((N * L - 1) * X + 1) * S / ( X - 1)
Където X е равно на (1 + L/12) повдигнато на степен (N * 12)
N са годините, S - сумата по заема, L - годишната лихва.
Ако те интересува как се получава виж тука:
[db.uwaterloo.ca]


Във втория случай лихвата е равна на:
(12 * N + 1) * S * L / 24
Сметката е лесна. Просто събираш ((12 * N)/(12 * N)) * S * L / 12 С ((12 * N - 1)/(12 * N)) * S * L / 12 с ((12 * N - 2)/(12 * N)) * S * L / 12 с (1/(12 * N)) * S * L / 12 - Това е сума на аритметична прогресия. Припомняш си от училище как се смята и извеждаш резултата.
Където N са годините, S - сумата по заема, L - годишната лихва.

Това е грешка няма. Просто винаги при намаляващи вноски лихвата е по-малка, но пък в началото вноските са големи.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2005-09-20 13:40 от Тинки Уинки.
Petar(Peter)
Re: Е сетиха се да обновят сайта
21-09-2005 - 16:02:07
Булбанк дава възможност за 6-месечен гратисен период по лихвените плащания, в рамките на който клиентът може да не плаща лихви на банката. По този начин Банката улеснява клиентите след направените от тях разходи по получава"

Това може ли малко да ни го обясните. Тези лихви дето не се плащат какво става с тях - отиват към главницата ли?

Тинки, според мен отиват към главницата иначе няма идея. 6 месеца плащаш само по главницата и едва след това се започва с лихвите по вече намалялата главница.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход