Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите

Публикувано от uravnovesen 
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
18-12-2007 - 01:57:56
и тия от този сайт са само с40-50 000$,познавам бг-та,които ги завлякоха със стотици хиляди.и още са си тук в чикаго,и още си карат мерцедесите,и още си живеят в къщите(който ги плащат разбира се).
ако не ми вярваш за това което ти разправям,не е нужно да си плащаш и на специалист,да те светне.само поразпитай по тези твои форуми на бгта в чужбина и ще видиш.но търси хора от чикаго .тук е най голямото ни общество и хората знаят най-много за тези далаверки......



АСЕНЕ!! Тук разби мечтите на милиони хора от БГ желаещи да емигрират в държава без тарикатщини!! Ама аз ти го казах и преди. Ако можеш да се уредиш, ще се уредиш. Иначе ще духаш супата. Важи и за Америка, и за БГ. Затова съм прав, като казвам, че БГ се е освободила от много боклуци в последните няколко години.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
18-12-2007 - 02:07:19
"Наблюдател,и аз чувствах,че фиулог не ми изглеждаше много правилно,ама важно беше да бъда разбран.все пак мерси,но дано да не се наложи да използвам тази думичка пак.
що се отнася до форсмажорните обстоятелства,думате е съставена от 2 англииски думички,и само звучи сложно,поне на мен.
и щом като казваш,че се използва в анализи,първо напиши един анализ и я вкарай накъде там,да звучиш по убедително.
а ти я използваш,без да правиш никакъв анализ-няма смисъл.

а и нещо повече от мен.истинския разбирач в тукашните финансови среди,се опитва за се изразява максимално просто и без излишни форсмажорни обстоятелста.
такъв тип изрази са безмислени и само допълнително натоварват анализа ненужно.
сложнотиите са демагогия,като такава в БГ-използват чуждици,за да си мислиме колко са интелигентни.целта в случая е да не бъдат разбрани,защото не казват нищо съществено,а само да си мислиме колко са умни.
а всъщност побългаряват англииски думички,повечето от които имат свой аналог на български????защо го правят????отговори си сам.
гледай CNBC-mad money or fast money.ще видиш как просто се изразяват истинските гении в тази сфера.просто и ясно.
или гледай някое интервю с уорън бъфет-гуруто в тази област и втория по богатство човек в света.
и тогава ще ме разбереш.
и остави флуктуациите и форсмажорните обстоятелства на хората,които не разбират,но се правят че разбират по този начин.
на мене много бързо ми ставате ясни.
в този форум разбирачите са малко и всички от тях не говорят сложно.
а филолозите с лопата да ги ринеш и всички сте от сложни,по сложни. "

Думичката флуктуация си я има в българския тълковен речник, и всеки който има малко понятие знае какво означава. Както виждаш старая се да говоря на чист български език и не използвам mortgage вместо ипотека, insurance вместо затраховка, bankruptsy вместо банкрут и т.н. Ако не си разбрал какво имам предвид с употребата на тези термини това си остава за твоя сметка. Аз нямам тази възможност да обяснявам надълго и нашироко.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
18-12-2007 - 02:14:56
"Наблюдател:
форсмажорен-
не ми обяснявай на мен кво значи,обясни го на Компас.ако момчето се интересува от
англииска филология....
и ти ако си го чул,недочул от някой от бг професорите по икономика-ето ти го откъде идва.......
форсмажорен-FORCE+MAJOR. "

Явно много ти харесва тази думичка - ФОРСМАЖОРЕН. Ето ти един пример:

"Страните не отговарят в случай, че неизпълнението на задълженията по договора се дължи на ФОРСМАЖОРНИ ОБСТОЯТЕЛСТВА. ФОРСМАЖОРНО ОБСТОЯТЕЛСТВО означава събитие извън контрола на страните. Подобни събития могат да включват, без да се ограничават до война, пожар, наводнения, карантинни ограничения, ембарго и други подобни.

Ако думичката ФОРСМАЖОРЕН не ти харесва, може да я замениш с "НЕПРЕОДОЛИМА СИЛА", въпрос на вкус.

Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
18-12-2007 - 02:24:35
Асене, дай и малко почивка на твоята клавиатура, че и аз да мога да свърша нещо друго. Току виж си и изтрил буквите и трябва да купуваш нова...... smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-18 03:24 от Наблюдател.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
18-12-2007 - 03:42:20
Наблюдател,как да си почина ,не ме оствяш намира.
що се отнася до споразумение между сащ и европейскя съюз-да има за криминално проявени.
обаче колко пъти трябва да ти обяснявам на ограничения ти интелект,че фалита не е криминално престъпление??????????????????????????
правиш ли разлика между криминална проява и изпадане в несъстоятелност????
толкова ли си кух.
ако откраднеш кредит карта на друг-това е криминално престъпление
ако не плащаш твойта не е престъпление.тук кредитора е отговорен за раздаваните кредити,които не са обезпечени с ипотека ,лека лола и т.н.
защо ти ги писах тези неща преди 2 седмици????????????
защо ми губиш времето???????????????????
и преди те питах-как ги излъга на летището имиграционните да те пуснат??????????

флуктуация-FLUCTUATION-нестабилност,колебливост
кво ми се правиш на интелегентен??????захлопен си от всякъде.гукай си с Начев и не ме занимавай повече.той е точно на твойто ниво на интелектуално развитие.

не си само прост,а си и ограничен,махай се по бързо в бг,да не си мислят тук ,че всички бг-та са като теб!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
кухи селяндури ,случайно спечелили зелени карти.
за какво ти е.не е за такива като теб тук.всички го разбрахме.




Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
18-12-2007 - 04:08:40
Мдаааа, дотук бяхме с добрия тон... най-добре е фактите да говорят, аз съм до тук...
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
18-12-2007 - 06:37:28
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> Дракула,а колко от зелените апартаменти,които са
> ужким продадени,ще излезнат на маркета в близките
> 2 години?
> ще стане като в Банско-
> не само нулеви продажби,ами и отрицателни,с
> отказаните апартаменти,които в момента англичаните
> връщат и дори не си търсят 10%.
> питай колегите си там как стоят нещата.ама им
> кажи,че си брокер,иначе ще ти кажат,че руснаците
> са изкупили почти всичко....
> защо не броите и тези апартаменти?
> няма да са 250 000 обяви,ами ще станат над
> милион с лъже обявите.
> май пак мисля различно от всички други???
> явно в мен е грешката,след като никой друг не ги
> вижда тези ужким продажби...
> ама да влезе и психологическия ефект и
> тогава да видиме.


В Банско никой не работи за разлика от София. В София има хора, които и работят.
Едно е да се откажеш от инвестиция, която се е оказала неизгодна. Друго е да тръгнеш да продаваш единствения си имот, защото цената му ще падне. Аз поне още за такъв случай не съм чул. Така че предложението ми важи и за теб. На теб 10000 канадски долара ще ти ги преведа в $ по курса за деня, за да ти е по-удобно.
Ако си харесам апартамент в Лозенец, да ти дам координатите на собственика да му се обадиш и да свалиш цената с 20%. Веднага получаваш 10% от офертната цена възнаграждение. Всички брокери в София ще ти завидят.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
18-12-2007 - 13:10:56
К'ъв балон , к'ви пет лева , аре юруш на маслините
[www.investor.bg]
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
19-12-2007 - 00:09:37
We have an average of 3,000 buyers on our books at any given time and around 240 listed properties. This deficit between supply and demand has meant prices have risen considerably throughout the year, with average offers up 24% on 2006.
Това е за Челси, Лондон.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
19-12-2007 - 00:22:31
Clearly, demand for property in this area is high ­ we have approximately 3,500 buyers registered with us at any given time compared with around 225 properties on our books ­ and while we have taken on more and more instructions over the year, this obvious deficit between supply and demand has pushed prices up considerably.
А това е за Уимбълдън, ако тук закъсаме ще се местим в Лондон winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход