Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите

Публикувано от uravnovesen 
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
17-12-2007 - 21:28:17
Наблюдател,прав си,че в сащ в различните щати има различни закони.
но ти бъркаш между щтатски и федерални закони.
има разлика между двете-федералните закони са за всички щати.
малко по различно е от българия.
законът за банкрута е федерален,ако си спомняш буш го предложи.
буш е президент,той може да одобри или предложи за разглеждане нещо за леджислейтърите,но няма нищо общо и нито може да промени нещо в щатските закони.

пример:
за това е и дърпането им в момента с арнолд шварценегер-гавърнър на калифорния
там арни прие много строги изисквания за емисии на колите,както и за замърсяващите предприятия.буш се опита да го притисне,но не успя,и сега законите в калифорния са по различни от федералните.

що се отнася до кредит картите:
можеш да ги изстискаш до дупка и нищо не могат да ти направят,за това и много хора го правят.
нито могат да те съдят,нито да те притесняват лично.единствено име разрешено да ти пращат писма по пощата и да ти звънят не повече от 3 пъти на ден.
ако ти звънят повече,взимаш телефонната сметка и право при адвокат.
такива са законите тук Наблюдател.
и за това много хора се възползват и си удрят картите.
а разбира се,че ще те репортват на кълекшън агенция и ще ти сринат кредит историята.но до там.
както и не е верно,че не можеш да си отвориш банкова сметка.
разбира се,че можеш,но не и такава с лайн оф кредит.

и това е преди да подпишеш банкрут.след като влезеш в банкрут,си чист и никой не може дори и писма да ти праща.
само в кредит историята ти пише банкрут и нищо друго.старите дългове ги няма вече.
системата е толкова либерална,че и аз по някога се чудя.....

и тия от този сайт са само с40-50 000$,познавам бг-та,които ги завлякоха със стотици хиляди.и още са си тук в чикаго,и още си карат мерцедесите,и още си живеят в къщите(който ги плащат разбира се).
ако не ми вярваш за това което ти разправям,не е нужно да си плащаш и на специалист,да те светне.само поразпитай по тези твои форуми на бгта в чужбина и ще видиш.но търси хора от чикаго .тук е най голямото ни общество и хората знаят най-много за тези далаверки......


Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
17-12-2007 - 22:25:49
Наблюдател,и аз чувствах,че фиулог не ми изглеждаше много правилно,ама важно беше да бъда разбран.все пак мерси,но дано да не се наложи да използвам тази думичка пак.
що се отнася до форсмажорните обстоятелства,думате е съставена от 2 англииски думички,и само звучи сложно,поне на мен.
и щом като казваш,че се използва в анализи,първо напиши един анализ и я вкарай накъде там,да звучиш по убедително.
а ти я използваш,без да правиш никакъв анализ-няма смисъл.

а и нещо повече от мен.истинския разбирач в тукашните финансови среди,се опитва за се изразява максимално просто и без излишни форсмажорни обстоятелста.
такъв тип изрази са безмислени и само допълнително натоварват анализа ненужно.
сложнотиите са демагогия,като такава в БГ-използват чуждици,за да си мислиме колко са интелигентни.целта в случая е да не бъдат разбрани,защото не казват нищо съществено,а само да си мислиме колко са умни.
а всъщност побългаряват англииски думички,повечето от които имат свой аналог на български????защо го правят????отговори си сам.
гледай CNBC-mad money or fast money.ще видиш как просто се изразяват истинските гении в тази сфера.просто и ясно.
или гледай някое интервю с уорън бъфет-гуруто в тази област и втория по богатство човек в света.
и тогава ще ме разбереш.
и остави флуктуациите и форсмажорните обстоятелства на хората,които не разбират,но се правят че разбират по този начин.
на мене много бързо ми ставате ясни.
в този форум разбирачите са малко и всички от тях не говорят сложно.
а филолозите с лопата да ги ринеш и всички сте от сложни,по сложни.


Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
17-12-2007 - 22:35:57
Наблюдател:
форсмажорен-
не ми обяснявай на мен кво значи,обясни го на Компас.ако момчето се интересува от
англииска филология....
и ти ако си го чул,недочул от някой от бг професорите по икономика-ето ти го откъде идва.......
форсмажорен-FORCE+MAJOR.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
17-12-2007 - 23:05:11
Наблюдател,
имам предложение към теб.
провери си в речника,ако не знаеш на англииски какво значи флуктуация.
и тя си има бг-думичка с ясно значение.
и престани да ми сложнееш,защото няма да престана да те контрирам.
и сам си се осмиваш.
така и няма да се дразниме и други да ми казват,че те нападам лично.
и ако споделяш нещо за сащ-гледай да е истина или да ги разбираш флуктуациите си.
пак ти казвам-симпатяга си,но не се осмивай сам
това ти го казах още преди месец.дай да не повдигаме пак темата.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
17-12-2007 - 23:11:53
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
Изпратено от: kuku987 (IP съхранено)
Дата: December 17, 2007 08:25PM


dragula писал:
Кой ще си продаде единствения имот, който му е дом на семейството, защото цените падат?

254 000 имота продава само на този сайт...


254 000 оферти не означават, че на пазара има 254 000 имота.
Ако изнамериш 10 имота, които са продавани от собствениците, макар че имат само един имот, защото цената скоро ще падне, ще ти дам 10000 долара, канадски.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
17-12-2007 - 23:25:51
Дракула,а колко от зелените апартаменти,които са ужким продадени,ще излезнат на маркета в близките 2 години?
ще стане като в Банско-
не само нулеви продажби,ами и отрицателни,с отказаните апартаменти,които в момента англичаните връщат и дори не си търсят 10%.
питай колегите си там как стоят нещата.ама им кажи,че си брокер,иначе ще ти кажат,че руснаците са изкупили почти всичко....
защо не броите и тези апартаменти?
няма да са 250 000 обяви,ами ще станат над милион с лъже обявите.
май пак мисля различно от всички други???
явно в мен е грешката,след като никой друг не ги вижда тези ужким продажби...
ама да влезе и психологическия ефект и тогава да видиме.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
18-12-2007 - 00:21:44
До Асен

Да ти призная под секрет. И аз тайничко си мечтая имотите в България да скочат с още стотина процента - направо ще спра да работя - ех, че живот smiling smiley

Сега сериозно.
Ако не ти е трудно, дай ми малко повече информация за земеделската земя в щатите - по възможност конкретни оферти. Предварително благодаря.
Мисля, че като цяло си прав, като изключим филологията - езикознанието (макар да може да се преведе и другояче). Понякога е трудно да се изразиш просто - Христос затова е ползвал... притчи.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
18-12-2007 - 00:34:14
Goro,Христос се е изказвал с притчи,както и много други гении през средновековието,не за друго,а с цел-
думите им да стигнат само до просветените-хората,които са узрели за знанието,което им се дава.защото не узрелите не само не могат да го разберат,но и могат да го изтълкуват неправилно и погрешно.
за това и много от тогавашните мъдростти са засекретени за непросветените.
за това и хора като нострадамус са говорили само с на пръв вид незначещти нищо неща.

а за другото незнам,но ще се разтърся.има по евтини земи и от по бг селата.
за сега трябва да бягам,ще се върна след 4 часа,ако имам време-ще се разтърся,ако не-през уикенда
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
18-12-2007 - 01:48:30
Наблюдател,прав си,че в сащ в различните щати има различни закони.
но ти бъркаш между щтатски и федерални закони.
има разлика между двете-федералните закони са за всички щати.
малко по различно е от българия.
законът за банкрута е федерален,ако си спомняш буш го предложи.
буш е президент,той може да одобри или предложи за разглеждане нещо за леджислейтърите,но няма нищо общо и нито може да промени нещо в щатските закони.

While bankruptcy cases are always filed in United States bankruptcy court (which are units of the United States district courts) and federal law procedurally governs bankruptcy cases, state laws are often applied when determining property rights. For example, law governing the validity of liens or rules protecting certain property from creditors (known as exemptions), derive from state law. State law therefore plays a major role in many bankruptcy cases and it is often unwise to generalize some bankruptcy issues across state lines.

link:

[en.wikipedia.org]
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
18-12-2007 - 01:52:10
що се отнася до кредит картите:
можеш да ги изстискаш до дупка и нищо не могат да ти направят,за това и много хора го правят.

Ако си прочел линка към форума, който ти пратих, ще видиш, че там пишат за споразумение между САЩ и БГ за преследване на длъжниците дори и в БГ. Не мога да кажа дали е вярно. Който иска да пробва
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход