Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да спесявам и чакам или да тегля и купувам

Публикувано от А4ka 
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
19-11-2007 - 13:52:38
Здравейте отново,
Благодаря за отговорите и милото отношение-наистина не го очаквах-в моите представи това е един доста канибалски бранш в момента.
:g:
Аз лично също смятам, че ще има корекция в цените в посока надолу, а лихвите не са претърпели толкова драстичен ръст и няма и как да претърпят. Според мен много скоро банките ще станат важен играч на пазара с недвижими имоти.
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
19-11-2007 - 14:10:39
Не се заблуждавай,купувай ако можеш.Корекции скоро няма да има.
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
19-11-2007 - 17:17:53
Здравей A4ka,
Е нека и аз изсипя едно мнение smiling smiley Прави са хората дето наблягат на варианта с наема, особено ако си далеч от семейство деца и т.н. но не трябва да забравяме, че плащайки наем то изплащаме апартамента на някой "Инвеститор", а ти след 5 год. когато тръгнеш да създаваш семейсто ще си с един пръст в устата и разбити мебели от чергарския живот. Дедо, вечна му памет, ме учеше имам ли свободен лев да го сложа в недвижимо имущество, е това и правя.

Успех!
na
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
19-11-2007 - 18:59:16
едно си дедо знае едно си бае
ще ме прощаваш ама дедо ти най вероятно си е нямал представа от други алтернативи; не искам нещо да прозвучи зле, обаче си е вярно; обърнете внимание, че българите, които са били или пребивават в чужбина предупреждават и очакват корекция, а тези "дедовци" дето са в БГ очакват цените да надминат тези в Манхатън; "гладен брокер купувачи сънува" :}
аз те съветвам преди да тръгнеш да купуваш да се запознаеш какво става на макро ниво ; иначе ако не ти дреме краткосрочно 20-30% корекция, най- вероятно след 10 години цената която си платил ще е по-висока; обаче от друга гледна точка с парите, които ще платиш сега за "куц" квартал , може да си купиш по-добър имот в по-хубав квартал; моето мнение е , че сме много по-близо до върха, от колкото до дъното
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
19-11-2007 - 19:51:37
А моя дедо ми казваше:"....ееее дете, като имаш свободен лев не го слгай у кАща, от трудно се вади от там....!!!"
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
19-11-2007 - 22:47:38
Na, дедо ми беше мъдър човек, както казват "от стара коза яре". Човека е имал шанса да прекара съзнателният си живот по царско време, видял е възхода и падението на комунизама, видя и "демокрацията". Алтернативи е имал също толкова колкото имаме и ние сега. Нали не мислиш, че сега откриваме топлата вода? Тук където живея се строи лудо, продажбите вървят само на горе, ако се говори за американската криза. Ето, преди няколко дни гледах по новините как около 1000 човека се редят 3 денонощия на студа за да си купят АПАРТАМЕНТ (кондо) директно от строителя winking smiley Или мислиш, че като я има тази криза в Щатите хората там не копуват, само защото цените падат или трудно ще си "развържат" паричките? И стига с тези наивни легенди, че западняците живеят под наем, а видиш ли ние будалите в България купуваме. Ако човека има постоянен доход, търси стабилен и уседнал живот няма защо да се беспокои от това ще падат или ще се качват цените. Преди 5 год. си купих къща, продадох я и в банката ми останаха 150000 Лева, както казваше дедо "суха пара", докато ако бях живял под наем 70% от тази сума щях да я дам за наеми в някой апартамент. Сега с тези пари ще си вдигна една малка къщичка в България, ако че съм имал и други алтернативи.
Компютъра който си купих миналата Коледа сега е на половин цена, май трябваше да изчакам?

Хайде съз здраве, а на милия ми дедо вечна му памет!
и моето скромно мнение
19-11-2007 - 22:57:28
avatar
А4ka Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте отново,
> Благодаря за отговорите и милото
> отношение-наистина не го очаквах-в моите представи
> това е един доста канибалски бранш в момента.
>
> Аз лично също смятам, че ще има корекция в цените
> в посока надолу, а лихвите не са претърпели
> толкова драстичен ръст и няма и как да претърпят.
> Според мен много скоро банките ще станат важен
> играч на пазара с недвижими имоти.


Канибалски ли е незнамsmiling smiley брокерите хора не ядем! Ако се надяваш обаче, че цените в София ще падат (особено ако говорим за ЕПК или тухла) значи си мега оптимистsmiling smiley
А колкото до банките те отдавна са най-важния играч на пазара на недвижими имоти.

Поздрави!




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
na
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
19-11-2007 - 23:21:31
Geto, ако говориш, че хората се редят на опашка в САЩ - защо да не се редят след като цените се коригираха с 20-30% ; като в БГ цените се коригират и аз ще се редя на опашки; а между другото тази опашка с очи да я видя няма да повярвам; освен ако не е част от някаква луда промоция; както някои строители обявиха 20% отстъпки само и само да се отърват от натрупан инвентар, от който иначе не могат да отърват; то си има данни които излизат всеки месец и продажбите падат постоянно; а може би ти имаш някакви данни, с които никой не разполага; може би хората купуват тайно и нарочно не казват на никого, а ти имаш вътрешни хора и научаваш първи; а може би посягаш към чашката прекалено често :}
на всеки средно образован брокер, който се включва със солиден съвет от типа: "Ако се надяваш обаче, че цените в София ще падат значи си мега оптимист" ili "купувай, че ще скачат" препоръчвам да проверят колко брокери в САЩ станаха сервитъори и продавачи и да мислят за нова кариера
Поне ако някой дава някакъв съвет, да се подкрепи със някакъв аргумент
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
19-11-2007 - 23:39:45
kupuwaj che utre shte satanat po 10 000 euro kcadrata panelka v mladost.. che e blizo do centyra na evropejskata Sofia
ехо мечтателяsmiling smiley
19-11-2007 - 23:47:57
avatar
na Написал:
-------------------------------------------------------
> Geto, ако говориш, че хората се редят на опашка в
> САЩ - защо да не се редят след като цените се
> коригираха с 20-30% ; като в БГ цените се
> коригират и аз ще се редя на опашки; а между
> другото тази опашка с очи да я видя няма да
> повярвам; освен ако не е част от някаква луда
> промоция; както някои строители обявиха 20%
> отстъпки само и само да се отърват от натрупан
> инвентар, от който иначе не могат да отърват; то
> си има данни които излизат всеки месец и
> продажбите падат постоянно;
а може би ти имаш
> някакви данни, с които никой не разполага; може би
> хората купуват тайно и нарочно не казват на
> никого, а ти имаш вътрешни хора и научаваш първи;
> а може би посягаш към чашката прекалено често
> на всеки средно образован брокер, който се
> включва със солиден съвет от типа: "Ако се надяваш
> обаче, че цените в София ще падат значи си мега
> оптимист" ili "купувай, че ще скачат" препоръчвам
> да проверят колко брокери в САЩ станаха сервитъори
> и продавачи и да мислят за нова кариера
> Поне ако някой дава някакъв съвет, да се подкрепи
> със някакъв аргумент

Все пак добре де са знае, че тук е България, а не е САЩ!
А ти ако искаш да си купиш тухлен апартамент в София и чакаш цените им да паднат за да го направиш ще те помоля когато си купиш по-евтин апартамент от цените на които се предлагат към този момент да ме викнеш и мен да си купя (че нали съм средно образован брокер няма да откажа някой изключително интелигентен емигрант да ме светне къде в София е далаверата). В случай, че не ме извикаш и "изпусна" промоцията поне се похвали във форума ама без да лъжеш, че си се оказал прав. Аз ще те поздравя първи!
А ти щом искаш някой да подкрепи думите си с нещо - ок но първо подкрепи своите ще ми бъде интересно да понауча и аз нещоeye popping smiley confused smiley :ami: :!:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-20 00:23 от Продавач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход