Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да спесявам и чакам или да тегля и купувам

Публикувано от А4ka 
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
22-11-2007 - 18:15:16
Petyr Написал:
-------------------------------------------------------
купуваш НИ, който
> най-вероятно няма да поскъпва повече.

има още поне 3-4 години преди да намалеят да растат. За сравнение погледни Унгария примерно..

Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
22-11-2007 - 18:25:37
Калоянчев Написал:
-------------------------------------------------------
> xfctr,
> Много са ти елементарни сметките , за да не
> повтарям , погледни какво е написал Petyr на 1-ва
> страница .


Може да са елементарни, но са близко до реалния свят, за разлика от по-сложните.
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
23-11-2007 - 05:38:28
А4ка, защо не си направиш партия с някой приятел да купите стара къща на село, да я стегнете и да я продадете на някой англичанин. Мисля , че с тези парите може добра инвестиция да направите.
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
23-11-2007 - 06:10:32
Dragula ,
Сметката е винаги една / а не близки,далечни,прости и сложни/и колкото по точно си я направиш , когато парите излизат от джоба ти , толкова по-малка е вероятността след това да надуваш кавала .
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
23-11-2007 - 11:28:43
Имаше една приказка по въпроса "Нероден Петко"smiling smiley
По въпроса за образованието - доброто образование не значи непременно скъпо образование - навсякъде по света има стипендии за най-добритеsmiling smiley Тъй като аз съм от поколение, което е учило за да знае, а не е учило , защото ще има тапия никой не може да ме убеди, че знанието се купува. Знанието се придобива ако човекът има желание и влечение. Тогава не зубри , а запомня, защото му е интересно, тогава не получава диплома, а получава знание.
Имам познати, които отгледаха две деца в гарсониера , учат в държавно безплатно училище- растат прекрасни, умни и щастливи деца, имам познати, които отгледаха деца в голяма къща и плащат умопомрачителни пари за частно училище - прекрасни , умни и щастливи деца. И в двата случая децата са умни и щастливи, защото родителите им обръщат внимание и ги обичат, няма скандали вкъщи. Та като почнете да мислите за имоти и пари не намесвайте децата - щастието им не се определя главно от парите. Не е лошо да ги има, ама просто не е основното.
И си признайте, че не искаме по пет деца, защото егоистично гледаме на живота и децата ни отнемат независимостта и са икономическо бреме, а и шансовете да ги моделираме както на нас ни е кеф намаляват. Т.е. ние сме общество от лоши хораsmiling smiley
И сега право по темата - в твоя случай съветите ми са били неправилни. Купувай веднага, защото едва ли ще успееш да управляваш парите по добър начин.
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
23-11-2007 - 12:07:26
Много точно казано 4ovek . Що се отнася до A4ka , то тя трябвя да си степенува приоритетите , след което , както беше писал Partzalev , сядаш с калкулатор , молив и лист и решаваш какво правиш . Що се отнася до управлението на парите - ако не можеш сам отиваш при този , който може /писах й къде може да отиде/.
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
23-11-2007 - 12:59:20
Калоянчев, па като си по сложните сметки вземи стани един финансов министър за да ни избавиш от кризата, а?
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
23-11-2007 - 14:15:29
Ха така Elorka.....смело напред! Дано А4ka да е разбрала, че и препоръчваш първо сериозен мъж, а после и жилището ще дойде и децата!
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
23-11-2007 - 14:32:02
putsov ,
Първо -нямам желание , а и не съм все още толкова богат за да влизам в политиката .
Второ - не смятам , че трябва да "избавям , спасявам и т.н." някого . Ние българите все чакаме някой да ни " спаси , освободи , оправи , избави и т.н" и за това сме в това положение . Докато не ни "уврът тиквите" , че всичко ние трябва да си направим , ще продължаваме да чакаме от умрял писмо .
Re: Да спесявам и чакам или да тегля и купувам
23-11-2007 - 15:41:34
Ми не ми се вярва да е и по сложните сметки ,виж го колко не е в час .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-23 18:46 от kompas.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход