Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
20-05-2008 - 12:49:19
Имам си бизнес и хората, назначени в моята фирма са с трудов договор, на 8 часа. Аналогични работни места при колегите -в най-добрия случай на 4часа. Това означава 1/2 трудов стаж. Аз, лично, смятам че е неморално да работи 8 часа, а накрая стажа наполвина. И така ме "цакат", защото знаят, че като отидат на борсата, ще вземат пълните помощи, а не наполвина. Излиза, че ако ги осигурявам на 4 часа, няма да имам такива проблеми.
Re: Моят сценарии
20-05-2008 - 13:04:17
avatar
Muza,
При това положение,решението да се плаща само до 18м. на "професионалните безработни" и държавата да поеме 12% от социалноосигурителната тежест,ще помогне ли?
Re: Моят сценарии
20-05-2008 - 13:16:13
Мисля, че не. Не може да напускаш по собствено желание, още повече при дисциплинарно уволнение и да получаваш помощи. На всичкото отгоре се навиват един друг безработни и работещите:"Много ми е хубаво в къщи..." Може би от тази гледна точка "заробването" с кредити е добре, защото трябва да работят.
Re: Моят сценарии
20-05-2008 - 13:28:54
tsekata Написал:
-------------------------------------------------------
> от каде знаеш бе момко какви са данните, ти ли им
> светиш в бнб, ти ли събираш информацията!? от каде
> си изпаднал, нещастнико заблуден, толкова ли не ти
> побира главата, че в България всичко е манипулации
> от една група от хора, а другите пасат трева и
> после ги стрижат! айде отивай и ти на паша!!


Брей, само споменах "оптимистична прогноза", без дори да я правя и помията се заизлива.

Струва ми се, че явно една част от пишещите в този форум, включително Цеката, нямат никаква конкретна информация, доверяват се на слухове и черни прокоби, та чак не могат да си представят, че някой може да има конкретни данни, да работи с тях и т.н.

По отношение дали е добре, че цените на имотите се качват(по-точно приближават някакви ЮИЕ нива), защото хората не могат да си ги позволят, ми се струва, че в момента българските граждани си купуват доста по-вече имоти от преди 10 г., когато бяха наистина евтини. По-добре е след време да купуваме имоти на (почти) европейски цени с (почти) европейски заплати, отколкото да си мечтаем за цени от преди десет години. За целта трябва да се бачка и мисли. Противното значи старите европейци да ни купят наистина евтино (което също не е чак толова фатално май).

Още едно предизвикателство към апокалиптиците:
Не съм сигурен дали Бъфет беше казал, каква е разликата между хазарта и борсата (пазарите, като цяло), а тя е че когато на пазарите всички заложат на червено то задължително се пада. Което идва да докаже, че апокалиптиците или изглеждат много само във форумите или не участват съгласно прогнозите си на истинските пазари.

И не ми давайте за пример борсата, защото синусоидата е навсякъде, но със възходящ тредн.
Re: Моят сценарии
20-05-2008 - 16:00:54
"оптимистична прогноза" - само плямпаш, един аргумент с цифри не си казал, не само ти, но и другите "оптимисти" сте същите. за това никой не ви взима на сериозно. общи приказки, коментиране на коментари и други такива глупости свалят нивото на форума изобщо.
по-лошото е, че реално няма как да има "оптимистична прогноза" защото данните и фактите сочат към обратното. след като тези червени рендета ни мачкат толкова години, как да видиш хубаво бъдеще напред..? че се развиват някак си нещата - да, но това е измамно.
Re: Моят сценарии
20-05-2008 - 17:51:57
ами бъди позитивен, купувай ябълки по 3 лева килограма, олио по 3.50 литъра, вземай поне 10 пъти по-малко от европейците (и то във време когато заплатите са достигнали абсолютния си максимум в Бг благодарение на наливането на пари отвън което сега спира, по точно сега парите изтичат навън), плащай европейски че и по-високи цени за некачествено и под-стандартно строителство, мини през измамите с реалните и идеалните части, тръпни всеки месец в очакване да ти вдигнат лихвата по заема и се чувствай европеец.

И вярвай като те лъжат че в Бг цените били 35 процента от западните докато в действителност са 135 процента.

И гледай позитивно, утре цените ще са тройни...

Все едно като скочиш от 2-рия етаж и си счупиш крака да скочиш после от 12-тия и да очакваш да се отървеш без драскотина.

Доста от хората в Бг са с толкова промито съзнание от постоянното облъчване на медиите че просто не могат да разсъждават логично. Бг остана под 7 милиона, до 10 години ще останат 5, има жилища за 10,. те продължават да строят... при ясната перспектива че в Бг чужденец няма да дойде да купува от сега нататъка.

Ако си нормален млад човек без жилище какво ще направиш, ще се сбръчкаш от бачкане и налягаш в коптора (без да може да си позволиш да имаш деца) плащайки цял живот двойно по-високи лихви от където и да е по света или ще си вдигнеш шапката, ще им теглиш една майна и ще ги оставиш да тарикатеят докато се изпоизядат един друг и циганите поемат каквото е останало от Бг?

Не знам дали знаете как протича рака, група клетки (тарикати) заграждат кръвоностните съдове и изолират останалите клетки в органа оставяйки ги без достъп до хранителните вещества в кръвта. в резултат нормалните клетки (тези благодарение на който органите и организъма функционират) умират. А раковите клетки получили неограничен достъп до кръвоносните съдове се роят с бясни темове докато в един момент органа/организма не може повече да функционира.
Проблема е че раковите клетки не извършват полезна за органа и огранизма дейност, те просто се роят и консумират всичко докато само не загинат заедно с организма.

Да ви навява някаква асоцияция с това дето се случва в момента в Бг?




Re: Моят сценарии
20-05-2008 - 21:06:16
гениално казано Куку.браво clap:
Re: Моят сценарии
20-05-2008 - 21:35:05
куку за много от нещата може би си прав
ами тоз народ като мен които не са на заплати-в каква графа попадаме ние
между другото за 4уждите инвестиции може и да си прав, може би аз фледам много новини и сега преговарям с гърци
за всичко си прав не отричам, но има изключения нали?
Re: Моят сценарии
20-05-2008 - 21:42:46
клетката незасегната (до момента) от рака си въобразява че организма и останалите клетки ще умрат а тя ще оцелее. Блажени са верующите...
Re: Моят сценарии
20-05-2008 - 21:49:15
не бой се.нали знаеш,че българските лекари са най-добрите.
ще намерят лекарство.
бг пластичните хирурзи са намерили начин да подобряват гласовите възможност на певачките с опериране на гръдния кош.колкото повече силикон,толкова повече певчески дарби.
тва е измислено само в бг и за тва бг хирурзите са най добрите в света.съответно и фолк певиците.
къв им е проблема да се справят с един тумор?
а нали и гриинбул каза да не се притесняваме,защото бг хирурзите(политиците) са гласували(оперирали) единодушно, криза в бг да няма.вече е взето решение на поредния пленум и кадровиците са на страната на бг.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход