Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 11:01:42
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> acen1975 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > dival Написал:
>
> >>
> > > ами има хора тук във форума които
> наистина
> > се
> > > ганимават и ежедневно работят с имоти
> ..ами
> > някои
> > > от тези хора се съобрази с вашите
> лопаници
> > тук до
> > > сега да е фалирал.....еи грозна картина
>
> > > комплекси ли някакви избивате не мога
> да
> > разбера
> > > шматуроци
> >
>
> Да има хора които се занимават всеки ден с имоти,
> но мислиш ли, че им е удобно да казват истината
> или дори да си я признават пред себе си. Напълно
> ли им вярваш? Не подозираш ли, че имат интерес да
> манипулират масата (бъдещи техни клиенти), а и
> доколкото нещата се отнасят за бъдеще време,
> засега неможе да се определи победител. Лично аз
> мисля, че въпроса е не дали цените ще паднат, а
> кога.
>


Присъединявам се:
Кой търговец на каквато и да е било стока ще каже: цените ще падат -не купувай сега?!

Разберете, никой не би трябвало да има интерес да падат цените, да има фалити.... Това ще удари всички в Бг! Няма как, обаче, да го избегнем.
Интерес може да има някой който е извън Бг, но ние тук, в Бг си ровиме май главите в пясъка.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 11:13:26
ами нека да остане този депозит за спасението на банковата система,бих предложил аз......
една декапитализация от 50% в имотите и нали някой трябва да загуби.кой ли ще е тва?кой финансира качването?
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 11:15:10
Асене,
Гложди ме, може би, нездраво любопитство.
Как парира sss в инвестора в л.с? smiling smiley
Прозвуча ми като: ела да се оправим навън.... :}
Сега пак пише, но по-рядко и по-умерено smiling smiley
Ако искаш не отговаряй.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 11:19:52
Така е - не искам срив и криза , но заравянето на главата в пясъка не помага. Какво искаме и какво става са две различни неща.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 11:34:16
четеш ми дразгите с българономистите-имаш л.п.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 11:58:56
Брутният външен дълг в края на май 2004 г. възлиза на 11 322.8 млн. евро
Брутният външен дълг в края на август 2005 г. възлиза на 13 159.7 млн. евро
Брутният външен дълг в края на октомври 2007 г. възлиза на 25 548.5 млн. евро
Брутният външен дълг в края на февруари 2008 г. възлиза на 27 790.8 млн. евро

Колко затъва България и с какви темпове - изводите си правете сами.

Е как няма да нарастват цените на жилищата. Целият растеж на цените е готовността на баламурниците да се поробят за 20+ години. Какво правим когато спрем да вземаме и почнем да връщаме. А ето какво клиентите ще плащат толкова колкото имат а не толкова колкото предполагат, че ще имат. Даже нещо повече, пазарът ще замръзне за известно време, всеки ще си казва защо да не изчакам още малко и да купя по-евтино.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 12:06:37
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Разберете, никой не би трябвало да има интерес да
> падат цените, да има фалити.... Това ще удари
> всички в Бг! Няма как, обаче, да го избегнем.
> Интерес може да има някой който е извън Бг, но ние
> тук, в Бг си ровиме май главите в пясъка.


Фалити винаги е имало и ще има- в цял свят е така. И тук трябва да се случи,за да се очисти пазара от пишман инвеститорите,които се навъдиха. Които продават на дупка и финансират строежа с получените пари. Трябва да останат стабилните фирми,които да се борят за клиенти,като по този начин изравнят продукта си с този,в останалия бял свят. Това е начина да се спре безконтролното застрояване и мамене на клиентите. Не виждам нищо лош,не виждам и защо трябва да се представя като настъпващ крах.
Извън България,поне в ЕС,нямат интерес да фалираме,защото сме част от тях и без това заделят субсидии по различни програми. Колкото по-бързо си стъпим на краката и ги понастигнем,толкова по-добре.
Заравянето на главата в пясъка не бива да има,но и вещаенето на апокалипсис е пресилено и ненужно.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 12:56:21
Ето ви едно абсолютно манипулативно твърдение:

"Българската икономика се развива много добре, това е една от най-екпортно ориентираните икономики. С екпорт в размер над 46% от БВП бием почти всички развити държави. Повечето страни генерират износ, който е мното по-малък спрямо техния БВП"

Какво е характерното, че колкото и да не ви се вярва, чисто статистически твърдението е вярно, просто това показват числата. Но всички знаем, че не е така, че е лъжа и че се опитват да ни метнат.

Горе-долу същото правят тук КУКУ, АСЕН и още един двама. Асене, не знам каква ви е целта, но истината е, че сте добри, много добри и ги въртите тези числа както ви е изгодно.

Относно дефицита - единственото, което със сигурност може да се каже е, че съотношението износ/внос е 2:3 , и че статистиката за размера на износа и вноса е горе-долу вярна. За отношението на дефицита спрямо реалния БВП могат да се правят само догатки, защото при огромния процент сива икономика никой не знае всъшност колко е реалния БВП. Лично аз си признавам, че не знам и нямам ни най-малка представа. (Във всеки случай не мога да приема, че износът ни е чак толкова голям - над 46% от БВП.)

Относно външния дълг - тук също опираме до съотношението му спрямо реалния БВП. Но, дори да приемем, че реалния БВП=БВП отчетен от статистиката, то съотношение от 100% съвсем не е страшно. Едно от изискванията на ЕЦБ за влизане в еврозоната е ПУБЛИЧНИЯ (само) дълг да не надвишава 60% от БВП. Твърдението на Асен, че няма друга държава с дълг от 100% от БВП е меко казано невярно и доста далеч от истината.

Относно това, че в БГ се инвестира само в имоти - Асен КУКУ и компания, които иначе вярват на статистиката 100% (за дефицита), тук не и обръщат никакво внимание, тук числата не важат, това им твърдение се основава само на ВЯРА и УБЕЖДЕНИЕ. Асене, за всичко друго ми е ясно, на какво се позоваваш, какво гледаш и т.н., само за това твърдение не мога да разбера от къде изкарваш доказателства? Или може би за теб това е просто аксиома и не е нужно да се доказва?

И накрая, понеже знам какво ще последва, да уточня:
- не намирам, че БГ е рай
- не отричам, че дефицитът е голям и проблемът трябва да се реши.
- изобщо не мисля, че в БГ всичко е цъфнало и вързало.
- не защитавам правителството, напротив мисля, че трябва предсрочно да си ходят.







Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-05-26 13:28 от Селяк.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 13:36:23
Селяк,имотите честно вече отдавна не ме интересуват.нито искам да те убеждавам,че ще се сринат.просто нарочно се заядох,за да предизвикам форумно присъствие на такива като теб-от отбора на добрите.
и явно имам успех.напоследък форумите почнаха да замират.
да-прав си- не сме най задлъжнялата страна в света.от статистика от 107 държави сме втори-първенците по задлъжняване са латвия.
така че имаме сребърен медал.
все пак -може да е пагубно,но поне за утешение-латвия са по зле от нас-има на кой да се присмиваме.
сравнение-задлъжнялостта на сащ,дето всички за тва говорят е 65%,но голяма част от тези пари се използват от света,тъй като долара е световна валута.
за борсата да говориме ли?ми че и грийнбул преди мене е говорил,ама никой не му е вярвал-смеели са му се.бил и той апокалиптик.....ами я сега ги питай генийте на борсовото инвестиране как се чувстват,след като от лакумия са залагали имоти и са теглили кредити,за да "спечелят" от бурното развитие на бг икономиката.....
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 13:45:34
Асене,
Известно е, че още от древността, при обучението на учениците, са им давали да защитават теза и антитеза. Правилата са прости - забранено е да се лъже, но имаш право да премълчаваш истина, която не е в твоя полза. Известно е, че тези които за защитавали тезата си в някой двубой, почти винаги в друг двубой за защитавали успешно и съответната антитеза. Т.е - истината винаги има най-малко две лица и зависи изключително от гледната точка.

Пак те питам, колко според теб е реалния БВП?
А относно дълга, дай този линк, където я гледаш тази статистика, защото явно гледаме съвсем различни неща.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-05-26 13:55 от Селяк.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход