Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
Re: Na kade s 20000Evro
16-03-2008 - 22:16:45
Soryy Дон,но не ми превейда както трябва,знам,не ми го намекваи.Аз разрейдам фастатзите,че след грам идвало и бурята.

Асене,няма да изчезне нещо за парви пат в Бг,но сега не им е толкова лесно ,като преди,но дори и оглозгания кокал нама да изпуснат.
Re: Na kade s 20000Evro
16-03-2008 - 22:20:03
javor Написал:
-------------------------------------------------------
> Soryy Дон,но не ми превейда както трябва,знам,не
> ми го намекваи.Аз разрейдам фастатзите,че след
> грам идвало и бурята.
>
>
Аааа, при мене бурята идва след 200-300 грама!!!

smiling smiley
Re: Na kade s 20000Evro
16-03-2008 - 22:25:04
По дяволите,имах на предвид"когато гръм удари ",но не ми превейда нормално.
Re: Na kade s 20000Evro
16-03-2008 - 22:33:52
Ооо...така ли??? smiling smiley
Re: Na kade s 20000Evro
17-03-2008 - 03:00:03
Бордът че ще падне е ясно, единственото което още го държи е липсата на напреднали капиталови пазари и умишлено поставените спънки пред свободен финансов арбитраж. Ако само можеше масивно да се шорт-не BGN/EUR или Sofix futures, до сега Сорос щеше да е персона нон грата както в Малайзия.
Все пак има начини да се шорт-не БГ: sovereign дълга ни доста падна вече по същите причини защото пазара му не е затворена система и риска на страната стана особено голям, особено след понижаването на рейтинга ни.

За тези които още се чудят какво се опитвам да кажа, ще ви го поставя по-просто -- няма евра, няма долари, няма инвестиции! Има много, много левове които скоро ще тръгнат да си търсят конвертиране. Чака ни черен пазар за валута (едно евро за 4 до 7 лева)! Ей така ще падне борда.

Измисленият фискален резерв на правителството е просто смешен, да не говорим че е в левове. Валутния резерв е напълно неадекватен да покрие всичките раздадени кредити; сигурен съм че M3 money supply или money multiplier ефект в България не се взима на сериозно. Какво ще стане ако всички се уплашат и решат да се застраховат обръщайки левчетата си в евра? Даже и 100% покритие няма да ни спаси -- става си чист old fashioned bank run. Или, още по-вероятно, ако всички решат да вземат заеми в левове и да ги обръшат в конвертируеми активи предусещайки краха? Но то вече май горното се случва -- затова лихвата в левове отдавна е по-висока от тази в евро.
Може да говорим всякакви негативни неща за българската народопсихология, но в крайна сметка все пак сме си тарикати и 'интуитивно' усещаме ако има далавера. Скоро ще се юрнат всички да вътрят правителството като надушат мършата и това ще е механизма на свалянето на борда...

Интересно ще ми е ако някой има мнения и догадки относно това. Все пак трябва да се опитаме да направим и някой лев (още по-добре, евро) от цялата история...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-17 03:02 от quincunx.
Re: Na kade s 20000Evro
17-03-2008 - 03:33:07
изтриха ми куукито на куку акаунта и сега съм обратно с куку987...
---------------------------------
бъджетния излишък е опит да се намали спендинг-а/консумацията и като ефект е наистина смешен.

Какво ли не е написано освен истината в следната статия:
Нобелова награда за номера с излишъка
[www.monitor.bg]
-----------------------------
а тука пък е поредната смехотворна статистика:
С 45% на сто поскъпнаха панелките в северните комплекси на София
[www.monitor.bg]

вестниците са пълни с разни повдигащи духа статии: германците и руснаците са вече по морето, купуват като бесни...

quincunx, прав си, разпада на борда е вече в ход и големите тарикати вече вземат съответните мерки. Всичките простотии дето ги пишат за имотите по вестниците имат една единствена цел: Да се забаламоса населението като се създаде у него впечатление за просперитет (колко сме богати на хартия).
За да не може то да вземе съответните мерки. (обръщане левчетата във валута) на време. че кораба потъва е ясно, а в спасителните лодки не могат да се поберат всички.







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-17 03:35 от kuku987.
Re: Na kade s 20000Evro
17-03-2008 - 03:37:32
Искам да отдам заслуженото и да благодаря на всички пишещи истината и мъчещи се да разсеят донякъде информационната мъгла в Бг - Асен, Явор, Знаещ (къде се загуби бе човек...), етс. да ме извинява някой ако съм го пропуснал.

Re: Na kade s 20000Evro
17-03-2008 - 03:40:22
за лихвата евро-лев-винаги е била с един марж.тва трябваше да е само временно,за да се повиши вярата в левчето след въвеждане на борда.и още 1999 трябваше да се изравни.просто нямаше кой да се сети.
ако падне борда-кой има кеш валута е цар.казвах и преди-кеша в бг ще е цар,независимо дали ще падне борда или не.
Куинкънкс-според мен ще има недостиг на кеш поради неликвидност и при фалити на фондове на НИ ще се продава всякаква земя на безценица.
както и недовършени строежи-строителите и инвеститорите ще са готови на всичко само и само да си довършат обектите.или ако са конфискувани от банките-ще се продават на безценица.
също и друг тип малки бизнеси,изнемогващи за капитал.
въпроса е има ли смисъл да се купува каквото и да е ,на каквато и да е цена,след като в бг се задава десетилетие на анархия?
може би единствено селскостопанска земя на безценица ще е с някъкъв смисъл.
що се отнася до спекулиране-мисля че няма как,а и падне ли борда-следва европейския вариант на зимбабве.
Re: Na kade s 20000Evro
17-03-2008 - 04:00:48
Започнаха да манипулират и данните за чуждите инвестиции.

В момента върви акция за 'преоценяване' на преките чужди инвестиции в Бг като за 2006 и 2007 цифрите се завишават значително и манипулативно с цел продължаване на баламосването.

Променят хората динамично методиката с цел да успокоят електората.
Докога ще лъжете хората? Ами защо не отчитате печалбите на чуждите компании от който 90 процента изтичат в чужбина и са милиарди евра на година и не ги изваждате от т.нар инвестиции?

все си мисля че на България и трябва една независима медия от рода на ББС дето в Българяи толкова я плюят да внася някаква доза яснота в информационната мъгла.
Re: Na kade s 20000Evro
17-03-2008 - 04:09:41
до БГкоуд-
май идеята ти за разпостранението на постинга ми за добро утро българия,дето писах за данните от БНБ и ква е реалната ситуация в бг има ефект.
нещо от тогава почнаха да се пишат статии по вестниците за реалната ситуация в бг.
преди тва никой нищо не пишеше.
в инвестор.бг кат го пуснах почнаха да ме контрират с бюджетния излишък и им казах,че тва няма нищо общо с дефицита по търговската сметка.
явно медиите са се посъбудили и журналистите са почнали да търсят и да се интересуват....
междудругото засекох си някои от постингите като коментари под статии на вестници
благодаря ти бгкоуд,или който и друг да ги е поствял.

най накрая се вижда кво реално става в бг и вестниците веднъж гръмнат ли,станишката и гергов няма да могат да ги удържат.

ако има журналисти по форумите-следете презсъобщенията,които излизат в официалния сайт на БНБ-от евросъюза са задължени да дават статистика всеки месец.
там единствено ще намерите истината.
не го слушайте финансовото ви министърче-толко се е олял от страх,че вече бърбори абсолютни безмислици.
и преди казвах-колкото по се смрачава-толкова по ще са добри новините.
докато не се стигне дотам,че хитърпетъровците да заприличат на бай ганьовци от безмислици,с които сами ще се осмиват.
вече с такива статии по медиите всеки българин ще знае,а не само хора по форуми като този.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход