Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 18:37:34
Айде, разбирачо, кажи в Унгария, Централната банка има ли функцията на кредитор от последна истанция, сама ли определя паричната си политика и парично предлагане, има ли право на интервенции, има ли практика на рефинансиране на търговските банки?

И след това ще си отговориш на въпроса..
Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 19:17:31
Румъния, Полша и България - по-ниски заплати, по-високи цени спрямо средните в ЕС
Profit.BG - 28 Февруари 2008, 12:54

Тоест един румънец печели средно 39 на сто от това, което печели средно европейският гражданин. В по-лошо положение от румънците са българите, които печелят 38 на сто от средните европейски доходи

[banks.dir.bg]

Добре дошли в Рая



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-28 19:36 от javor.
Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 19:34:19
Nа,аз съм в Евро и затова по-малко,но доволно.Мойто го чакам към 970,980$ и нагоре за корекция и също смятам да одвържа 30-50%.За никела,четох ,че има много резерви,но за последните 2 дни направо невероятно.Сте опитам също на рядките и малко на никел,за да завърша букета.Мерси и поздрави.

Куку,не им се връзвай много.
Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 19:48:07
Яворе, българинът няма 38 процента от доходите на европееца.
Това е статистика за стандарта на живот която също не е за вярване защото сравнява несравними неща (apples and oranges), например образованието в Бг и Гермaния да речем не са равни като качество. Нито пък храните дето се продават в Бг са равни по качество на френските.
Последната бг статистика беше че от 800 лева средномесечен доход на домакинство почти 700 отиват за храна, статистика достойна за Танзания и Зимбабве а не за европейска държава.
-----------------------------------------

Глобал не виждам как глупостите който си изредил имат връзка с това което се дискутира.

Факт е че форинта е бил обвързан в опрелени граници с еврото и факт е че централната им банка е определяла този курс или е предприемала определени действия за да поддържа курса в тези граници. Същата банка сега отменя това обвързване. Това обвързане е възможно само ако имаш определен валутен резерв който в момента става невъзможен да се подържа поради дупката във външната им търговия.

Това е същественото в случая. И другото което е съшествено е че хората поддържаха не фиксиран курс а range и че тяхната дупка във външната търговия е много по-малка спрямо брутния им продукт в сравнение с Бг.

Туй че си представете какво го чака лева.
1:4 минимум при разпадането на борда.

Другото което се случи в Бг е че фиксирания курс унищожи много местни произдовста които станаха супер скъпи и нерентабилни.
Ако лева се беше обвързал с долара съвсем друг щеше да бъде ефекта.
щеше да има постепенна инфлация и да се запази някакво производство. А сега ще има нещо от рода на еднократна 200 процента (поне) инфлация с разпадането на борда.


Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 20:50:40
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> не съм казал че почти всички българи са утрепки а
> че утрепките са много и постоянно се увеличават.
> Наблюдател, камелия и компас са отличен пример за
> това (без извинения).


Мдаа, отново сме свидетели как Мр Куку се изказва, за хора, които не познава, и отново сме свидетели как глупостта се проявява, а също и простащината. Простаците никога не се извиняват, това е в природата им. За мен- никога не съм се хвалил с професията ми, но сега специално за Мр Куку ще кажа, че направих доста успешна кариера. Спирам до тук, за да не се приеме като хвалене. Казвам го единствено за да подчертая, че от всеки спечелен от мен долар, аз получих петкратна възвращаемост чрез покупки на НИ в БГ. Факт, който за Мр Куку и хора като него може да бъде приет само с яд, че те самите не са го направили когато е трябвало.

Мр Куку, аз разбирам, че глупостта която показваш е човешко качество, но все пак се постарай да не я експонираш в такава степен, ставаш смешен за околните!!

А също, както ти казваш че ставаме все повече и повече- това означава, че все повече хора започват да мислят като мен, и все по-малко като тебе!!!

Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 20:53:33
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> наблюдател как върви наблюдаването на рецесията в
> щатите? Ти още ли работиш там при този слаб долар?
> Нали в България според компас хората печелят много
> (и в Евро), що си губиш времето със загнилия
> западен капитализъм?
>

Въпроса ми харесва, затова ще ти отговоря Мр Куку. В момента оглеждам кое от багажа ми заминава за БГ, и кое остава тук. Time to go home!!!
Re: Na kade s 20000Evro
29-02-2008 - 00:14:46
[www.spiegel.de]

Bernanke sagt Banken Bankrott voraus

Бернанке предрича Банкови банкрути,особено за малки Банки.
Скоро някои писа,че това няма да стане,но всичко с времето си! Аз с Любопитство Наблюдавам нещата през моите очи,друг Наблюдава през неговоте очи а истинския Любопитен Наблюдател си затваря очите.Филма ще е безплатен ,така че Наблюдавайте Любопитните събитията.А за по-Любопитните,нямащи Наблюдения върху Любопитните събитията,сте излъчваме Любопитни Наблюдения и факти от странични Любопитни Наблюдатали,които разчитайки на вътрешния си Компас,пренебрегват външния.
И така приятно. winking smiley
Re: Na kade s 20000Evro
29-02-2008 - 00:57:44
За по-Наблюдателните,Kомпаса на инфлацията надмина 970$.
[rohstoffe.onvista.de]

Потребителското доверие във Франция през февруари е спаднало до най-ниското си равнище от над две десетилетия, след като ускорената инфлация принуди домакинствата да купуват по-малко луксозни стоки.

[banks.dir.bg]

Бернанке: Не предвиждам стагфлация
[banks.dir.bg]

Преди няколко месеца,подобни думички не се и споменаваха дори,но крайно време беше да ги споменът пред сраничните Наблюдатели поне.
Re: Na kade s 20000Evro
29-02-2008 - 01:13:44
Лихвите по потребителските кредити са се повишили
[pazari.dnevnik.bg]

Двоен скок на бензин и олио
Запасите от пшеница най-малки от 30 години насам
[www.standartnews.com] spinning smiley sticking its tongue out
Re: Na kade s 20000Evro
29-02-2008 - 01:43:26
Яворе, благодаря, виждам, че ми харесваш ника!! Обаче не разбирам защо ги пускаш тия линкове точно на мен. Например линка за инфлацията го пусни на Асен, дето иска да си слага парите в сейф. При тая инфлация в световен мащаб това не ми се вижда най-удачното решение, но в края на краищата всеки има право да прави каквото си иска с парите си. Линковете за Бернанке ги пусни на тези, които твърдят, че да си в САЩ е супер. Наистина не ми е ясно, може би се бъркаш с някой друг?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход