Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 02:38:55
и някак си не отива на живеещи в информационната мъгла в Бг да дават оценка за други държави и медии - неща от който нямат и хабер.

Разбирам ви основната идея - да изкарате всички маскари че да си опрадаете тезата колко е грейт да живееш в Бг и да плащаш баснословни суми за всичко - от олио до имоти. Като плащаш си велик, патриот и прочее, като окажеш да си простак веднага ставаш предател.

Като сте толкова родолюбци айде марш да живеете в древна България - сега се нарича Авганистан, там са ни живели прародителите ни преди 2000 години.

Другата идея е да се изкарат българите много богати и готови да плащат. Компас какво стана с ИТ въпросите ми, нещо се скатаваш...

Другото което интесено е че веднага изкривиха темата в удобна посока (всички са маскари) и забравиха да отговорят на въпроса доколо са богати наистина българите.

Иначе и в манипулираните български медии напоследъка започнаха да се прокрадват новини за това какво се случва:

-----------------------------------
[www.standartnews.com]

Не купувайте дом на зелено

Не купувайте дом на зелено
Банките отказват кредити на строители, чакат бум на фалити


Не купувайте дом на зелено, може да останете с празни ръце. Строителните предприемачи са най-застрашени от фалити през тази година. За това предупредиха от "Кофас България", която от 4 години прави проучване за кредитния риск у нас. Банкрутите на строители ще се увеличат с 50% през 2008 г. Една от причините за това е отказът на банките да финансират строежи "на зелено". Кредитните институции се страхуват, че имотите няма да се продадат и парите им ще пропаднат. Новите строежи са с много лошо качество, кварталите никнат без план и терените се презастрояват. Това важи особено за Черноморието и планинските курорти. Затова и хиляди нови жилища стоят празни. След като не получат кредит от банките, строителните предприемачи ще разчитат главно на парите на гражданите, събрани предварително за строежите.


Тъй като не е сигурно дали те ще могат да ги довършат, има реална опасност спестяванията за собствен апартамент да потънат в джобовете на предприемачите, предупреждават спецове от бранша. Финансовите проблеми ще влошат още повече качеството на строителството, което пък ще го направи още по-непродаваемо. На първо място в черната класация на фалитите от години стои селското и горското стопанство - 22,5%, сочи проучването на "Кофас" за 2007 г. Втори са търговците на дребно - 16%, а трети - дюлгерите с 6,25%. Според проучването на "Кофас" като цяло фалитите през 2007-а са се увеличили с 31% спрямо предходната година. В същото време общият брой закрити предприятия у нас са едва 0,1 на сто, или 240, въпреки че междуфирмената задлъжнялост към края на годината е вече 50 млрд. лв. Причината за малкото на брой фалити е все още в тромавата съдебна процедура

---------------------------------------

И честит ви нов данък здраве:

[www.standartnews.com]
Данък здраве скача с 9%

компас, хайде за тебе да е 12, ти нали си много богат, може и 15 процента да плащаш че си патриот...



---------------------------------------
Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 02:43:37
Язък за нормалните хорица (колкото и да са малко) който са принудени по стечение на обстоятелствата да живеят в Бг.

Не мога да си обясня откъде се пръкнаха толкова много утрепки в Бг, преди 20-на години хората бяха много по-нормални
Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 03:47:09
kuku clap:
Ти си истински Дон Кихот!
Продължаваш да се бориш с вятърните мелници!
И май остана съвсем сам!

Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 03:53:26
kuku Написал:
-------------------------------------------------------
> Язък за нормалните хорица (колкото и да са малко)
> който са принудени по стечение на обстоятелствата
> да живеят в Бг.
>
> Не мога да си обясня откъде се пръкнаха толкова
> много утрепки в Бг, преди 20-на години хората бяха
> много по-нормални

БЪЛГАРИ, разбрахте ли сега, почти всички сте отрепки (по думите на Куку) 74ydur, чудя се към коя категория те причислява Куку.


Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 04:00:31
Lyubopitna Написал:
-------------------------------------------------------
> kuku
> Ти си истински Дон Кихот!
> Продължаваш да се бориш с вятърните мелници!
> И май остана съвсем сам!
>

Любопитна, Дон Кихот е символ на рицарство и благородност на характера, качества, които Куку дълбоко се съмнявам че притежава.


Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 04:42:50
Куку, страшно съм доволен, че не живееш в БГ, и дай боже крака ти никога да не стъпва повече там. Така както изливаш словесна помия тук във форумите, по същия начин ще се държиш ако си в БГ, но тогава помията ще изливаш ще бъде съвсем реална. Хора като тебе смятат за съвсем нормално да храчат по улиците, що пък не, това е аборигенска България. СЛАВА БОГУ, ЧЕ СИ СЕ МАХНАЛ ОТ БГ!!!!!!
na
Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 05:16:39
яворе, по принцип имаш попътен вятър със златото заради политиката на Фед и очакване за ново понижение на лихвите, което се очаква да допринесе за допълнителна инфлация и затова се купува злато, обаче ако си направил 20% е добре да продадеш поне 25% ; аз вчера и днес продадох 50% от злато и сребро, понеже за 3-4 дни ми скочиха с около 15%
Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 05:33:20
Lyubopitna Написал:
-------------------------------------------------------
> Асен го няма (а и други като него), защото сигурно
> му е писнало от глупостите на Компас.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

що толко не го обичате кампаса?аз съм му фен.само дето напоследък не ще да спори с мен.жалко.

нема ме по форумите,защото немам пари да си платя интернета.

ако все още някой не е разбрал-в америката сме в рецесия smoking smiley
Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 16:12:50
не съм казал че почти всички българи са утрепки а че утрепките са много и постоянно се увеличават. Наблюдател, камелия и компас са отличен пример за това (без извинения).

един мой познат, приятел на баща ми, стар банкер (беше един от шефовете на една от най-големите банки в Бг след 1990, една от малкото банки дето оцеляха след 1997) ми каза като се видяхме миналото лято: не знам каза окъде се напълни София с толкова много октровени простаци, само виж аграрните физиономии на хората по улиците. Сподели и човекът че доста е изпростял народа, ами то за слушане на Азис нобелова награда по физика надали ще ти дадат.

Който смята че казвайки горното съм национален предател и го обиждам по някакъв начин си е негов проблем. Нямам абсолютно никакво намерение да се извинявам на докачливи примадони дето си въобразяват че са върха на еволюцията.

А иначе като се чух през седмицата с един приятел от София сподели че хората в Бг са нещо луднали от лесните кредити. Избиха се ми каза да купуват таралясници и таратайки на по 15 години (естествено на кредит) че сега бил момента, далаверата (и държавата естествено ги принуждава да го правят като си измисля правила за вноса на стари коли, всичко естествено се оправдава с европата) че утре стари коли и таралясници няма да има, просто ще свършат.

И се скъсаха ми каза да прехвърлят, продават, купуват, теглят кредити (при 12 процента лихва която постоянно расте). Проблема е че българите в момента с тези кредити се оказват в доста по-лоша ситуация с американците (дълга на Бг и гражданите спрямо брутния продукт е по-голям от този в УС пак спрямо брутния продукт), преимството на американците е обаче че повечето хора там знаят кога да спрат да теглят кредити докато хората в Бг (зарибени от банките, строителите и брокерите) не знаят кога да спрат. Затова и краха като се разтури борда и спрат инвестициите ще е жесток.

Жалко че хората се оказаха будали, при наличие на поне 1.5 -2 жилища на семейство при тази демографска картина и при изобилие от жилища се юрнаха да теглят кредити че да забогатеят от нищоправене ама то алчността какво ли не прави с хората...

А съмнителното качество на новото строителство и измамите с продажбите са върха на сладоледа.





Re: Na kade s 20000Evro
28-02-2008 - 16:45:36
Какво става в Унгария?

[money.ibox.bg]

Идва ли това и при нас?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход