Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще паднат ли цените на имотите

Публикувано от pepo 
Re: Ще паднат ли цените на имотите
14-09-2007 - 11:42:29
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Проблемът ти е , че не можеш да излезеш много от
> субективния си поглед към живота.
> Ти даже не знаеш какъв приход носиш във фирмата в
> която работиш и колко взимаш от тях.
> Определено в България е мръсно, не защото
> държавния чиновник краде, а защото чистотата не е
> основен приоритет на населението.Толкова години
> съм се занимавал със сторителство, че ми е смешно
> като слушам как всички се надпреварват да
> обясняват какви Обществени защитници са. Злостър -
> ама изобщо не ви пука за Обществения интерес -
> купувате си от най-скъпите плочки, хвърляте
> десетки хиляди левове за мебели и държите
> отпадъците от ремонти по дворовете и тротоарите с
> месеци, остъклявате балкони, защото ви е по-удобно
> и не ви дреме, че е супер грозно, пари за ремонт
> вкъщи намирате, а за общите части на сградата с
> години не могат да се съберат....
> За да не се излагаш друг път вникни в това, което
> ти пиша.
>
>


Не виждам защо ме отъждествяваш с целокупния български народ и казваш "вие", все едно, че ти не си българин. В общи линии Хуба-буба ти е обяснил как стоят нещата, ще добавя само, че нито аз, нито родителите ми сме си остъклявали тераса, а за изхвърляне на боклуци на улицата и дума не може да става. Това, че на българина му е ниска културата е ясно, само че както ти е обяснено по-горе за всичко си има закони и санкции, които никой не прилага.

Между другото - строителството е един от най-големите източници на мръсотия в София. С тия повсеместни строежи навсякъде има прах и всякакви боклуци, улиците са разбити от големите машини, които работят по строежите и от това че постоянно копаят за тръби, кабели и прочие за новите сгради. Тях също няма кой да ги санкционира.

И като говирш за излагане - не обясни къде плащат 75-80% данъци (или какво си имал предвид с тези проценти).

Работя във фирма от 40 000 служителя и не елесно да се разбере какъв е точния приход на всеки от тях. Иначе знам прекрасно колко вземам и какви данъци се плащат от моята заплата и колко плаща работодателя ми отделно. Обаче не виждам никаква връзка между това и "кочината".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-14 11:45 от zlostyr.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
14-09-2007 - 11:53:45
А ти като толкова те дразни обаждаш ли се на органите за да сигнализираш за нарушение?
В Германия се спазват законите, защото там всеки е полицай и ще се обади в полицията веднага щом те види да извършваш и минимално нарушение.
НА други страни сме защото ти искаш невъзможни неща - всички да живеят по твоите правила. Решаваш, че нямаш проблем да спазваш определени правила и значи всички трябва да спазват точно тях. И ще скочиш ако някой предложи да се спазват правила, които теб не те устройват.
Примерно искаш чистота - ами аз предлагам тези, които искат чистота да чистят улиците по два часа на ден ангария. Съгласен ли си?
Re: Ще паднат ли цените на имотите
14-09-2007 - 12:06:16
Пример -за да ти дадат 1000 лева чисто ти трябва да си изработил 2000 (не ми се рови по таблиците за да видя колко точно беше и е приблизително) ако ме наемеш мен да ти свърша работа и работим на светло трябва да ми платиш 1000 за да взема аз чисто 500. Та реално погледнато ти си изработил 2000, а накрая получаваш продукт за 500лв. В Държавата са отишли 1500.
Има ДДС, има акцизи, мита и т.н. - ако имаш познат икономист му дай задача за данъчното бреме на немец и няма да се учудя, ако се получат 10% за него чисто и 90% за Държавата.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
14-09-2007 - 13:09:32
avatar
Обаждал съм се няколко пъти - полза - никаква. В най-добрия случай - благодаря за информацията. А е имало и случаи като - не ме занимавай с глупости...
Това за ангарията няма никакъв смисъл.
В момента данъците в БГ не са много по-ниски в сравнение с нормалните страни, но разликата със тях е огромна. Съгласен съм да взимам по-малко само че както вече беше споменато няколко пъти - повечето данъци отиват директно в джобовете на чиновниците по един или друг начин. Дори и да ни повишат данъците полза няма да има.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
14-09-2007 - 13:29:29
avatar
И още нещо. От 75-80% го докара до 90%. Това означава, че в държави с висок стандарт на живот, където вземат 2-3000 евро на месец чисто тия хора изработват по 20 - 30 000 евро...
Re: Ще паднат ли цените на имотите
14-09-2007 - 16:35:09
[bgcolor=yellow]Такааааа...... и след всичките тези глупости които си написахте да бяхте драснали и нещо по въпроса за цените а?
[/bgcolor]
Re: Ще паднат ли цените на имотите
14-09-2007 - 16:44:40
pepo Написал:
-------------------------------------------------------
> Такааааа...... и след всичките тези глупости които
> си написахте да бяхте драснали и нещо по въпроса
> за цените а?
>

голяма му еболката на Човек че плаща 2000 на зидари, пък нее продал нито един апартамент последните месеци, щото всички надушват спада на цените

банките взеха да вдигат лихвите по вече взети кредити официално с 1%, реално с по 2% .... справка Булбанк


Re: Ще паднат ли цените на имотите
14-09-2007 - 16:58:06
Болка ми е, че плащам по 2000лв. на хора, които мрънкат, че в Германия взимали по повече без да си направят сметката, че ефективн аработа ми се връза не повече от 4 часа на ден и реално все едно взимат по 2000 евро, а и качеството на продукта им е нисък.
А апартаменти за пордажба нямам вече - всичко е продадено.
Та въпроса с цените - естествено, че цените ще са нагоре. За да паднат цените трябав да има начин да се изкарва евтин продукт - нито някой ще продаде земя на по-ниска цена, нито някой ще работи за 500лв. на месец.
Re: Ще паднат ли цените на имотите
14-09-2007 - 19:01:00
Човече, човече...

Quote

В Германия се спазват законите, защото там всеки е полицай и ще се обади в полицията веднага щом те види да извършваш и минимално нарушение.


За да ти просветне отговора, ще ти разкажа едни случки от първо лице.

Случка 1
Преди години отивам на една ЖП гара да си купя билети за следващия ден.
И докато купувам един мургав гражданин минава зад мен и в следващия момент се оказва, че портфейла ми е липсващ.

Отивам до полицията и там ми казват - това е станало на ЖП гарата, за това се обърни към транспортната полиция. Отивам обратно на гарата и разказвам така и така....., там един цевилен полицай ми разправя - ходи напиши на листче какво се е случило и пак ела. Как да е - отивам и пиша. Пак нося, и тоя като ме видя и като се развика - ти, защо лъжеш, аз имам свидетел който може да каже че нищо такова не се е случило....
Отказа да ми приеме написаното.

Случка 2
След месец отивам да си подавам молба за личната карта. Денят е четвъртък сутринта. Трябва да тръгна към София до обяд.
Отивам в паспортното, което е лепнато за МВР-то. Дават ми документи, аз ги попълвам. ОБАЧЕ! Трябва бележка от МВР-то за причината за президаване на личната карта. Няма проблем - 10 метра са. Да ама НЕ! На входа чака някакъв чичка с червена лента на ръкава - сякаш дотник от 9-то септемврийска манифестация. Той ме гледа гледа и вика. Абе момче, то днес четвъртък и полицаите са навън, утре петък.... Я ела в понеделник, че ще има хора да ти извадят бележката.
УЖАС!
Добре, че се обадиха близки и след 10 минути минавам свободно покрай дотника. Горе полицай ще ми пише бележка.

Ко стана пита - разправям му случката, той вика ми сега за открадната ли ще я пишем. Ама ако я пишем ще трябва да чакаш. Аз му викам - пиши я загубена..... Ок, няма проблеми. Ще ти издадем Акт (20лева) ама (забележете) ти МОЖЕ и ДА НЕ ГО ПЛАЩАШ!!!!
Щях да падна......


Та за това не виждам смисъл да казвам на някой полицай, че някой нещо си направил.

Човече, в следващия пост ще дам отговора на моя въпрос - защо говорим за едни и съще неща но сме на диаметрални позиции.


na
Re: Ще паднат ли цените на имотите
14-09-2007 - 23:23:12
4овек,
в момента в Бг всеки втори селянин барабар с брат си мислят, че могат забогатеят бързо чрез строителство ; никакво понятие от бизнес;
за всички, които си мислят , че цените ще скачат до безкрай - "wake up and smell the coffee"; в САЩ има градове където цените на имотите са подобни на тези в София и Варна; наемите са малко по-високи (по-добра доходност) и има наематели; отделно хората на entry-level position имат около 10 пъти по- голям доход; а цените в магазините на някои стоки са по-евтини
Имам един въпрос- ако мислите, че цените ще скачат още (според някои ще се удвоят и утроят) би трябвало и наемите да скачат и цените на нощувките? моят въпрос е кой ще ги плаща тези цени?
също и лихвите започват да растат; на всички заети в бранша препоръчвам да си направят проучване на ситуацията в САЩ и колко десетки хиляди хора остават без работа
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход