Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
16-06-2007 - 18:48:05
За r_stoma
Не прави грешката да мислиш, че всички са като теб.
Андрешковци има и сред клиентите и сред продавачите.
Най-малкото защото всеки е продавач и клиент в различни сфери.
Време е пунди да смени форума, че тук нещо не му е комфортно!!!
16-06-2007 - 19:59:57
avatar
пунди Написал:
-------------------------------------------------------
> май на теб приятелю трябва да ти въведат такса
> "постинг" - по 10 лв на разумен , по 20 лв на
> постинг от "другите". Само по тази тема ще ти
> излезе.....
> няколко пъти съм ти подсказвал , че е по-добре да
> мислиш преди да говориш а не
> обратното.Квалификации,метафори и
> пр......словоблудства не помагат . Като брокер
> първо трябва да си психолог , т.е. да предполагаш
> какво мисли клиента,да затвърдиш предположението
> му .......
> с това необмислено поведение би успял само на
> околовръстното (ако си жена,ако си мъж-пак има
> подходящи места).
> Определям ти ЛИМИТ от 2 постинга дневно
> (независимо от темите)
>
> ..................................................
> ........
> мислете с Вашите глави
> с чуждите е 2 пъти по-лесно
> и 100 пъти по скъпо

Пунди май френд не се опитвай да ми даваш съвети много те моля, защото ставаш смешен и ми се иска да запазим добрия тон поне до някъде. Какъв трябва да бъда като брокер и дали наистина не съм завършил психология изглежда няма как да узнаеш. А кое наричаш "необмислено поведение" ще се радвам да се опиташ да анализираш, но виждам, че ако от нас двамата някой словоблудства то вижда се от всички, че това си ти с примерите си за околовръстното където май по-скоро е твоето място, а не моето. В тази връзка аз съм мъж аааа ти какво беше?

Колкото до това че се опитваш ти на мен да ми даваш лимит за каквото и да е...не ставай смешен отново моля те:crazy: Приеми сега ти един съвет от мен - когато не разбираш нещо - не се опитвай да даваш акъл на другите, защото за да даваш каквото и да било ти трябва да го имаш... winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-06-16 22:16 от Продавач.
ужас
16-06-2007 - 20:05:56
avatar
roki Написал:
-------------------------------------------------------
> и в двете гледни точки има голяма доза истина ,
> всеки има някакво основание да си държи на
> мнението , сега да ви разкажа за моя малък опит с
> АНИ , името няма да го съобщавам , преди години
> ,реших да си построя малко хотелче за селски
> туризъм ,речено несторено , харесвам си по обява
> парцел в едно родопско село, отивам в АНИ , дайте
> ми информация , а ми ние нищо не знаем не сме го
> виждали даже селото не знаем къде е ,след дълги
> увещания от моя страна се обадиха на
> собственичката да ми прати скица, обещах им ,че
> като го разгледам ще им се обадя да им разкажа а и
> снимки да им пратя , добър човек съм аз ,добра
> душа , какво да правя ,заредих колата , взех
> карта и парички за из пътя и хукнах , отидох в
> селото , намерих кмета , по скицата разбрах за кой
> имот става въпрос , намерих и роднина на
> собствениците , заведоха ме до парцела , видях ,ч
> е е напълно различен , не от това което ми трябва
> , а изобщо от това което бяха написали в обявата
> АНИ ,прескачам факта подвеждаща обява, разход на
> пари и време от моя страна ,поне пообиколих
> Родопите МНОГО КРАСИВО само да не беше тази
> жестока сеч , но това е друг въпрос ,
> Затова пред мен има дилема кой трябва да плаща и в
> кои случаи -АНИ на мен или аз на тях ?


В подобни случаи и да искам защитавам некъдърниците няма как да стане просто. Жалко е че има такива боклуци на пазара и те наричат себе си брокери. Не разбирам защо криете името им и от какво се притеснявате. Вие сте им свършил работата, а ги прикривате - напишете, че хората да се пазят от тях. Този модел на работа ме влудява, а и аз съм си патил от такива колеги и са ми отдавна в черния списък, но ако всички си мълчат ще си изпатят и други.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
sad smiley
16-06-2007 - 20:20:33
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам договор, как да не искам, но с неустойки за
> загубено време, когато ме пратят за зелен хайвер.
> И нямам нищо против да плащам за работа - всички
> които работят с мен казват, че съм идеалния
> работодател, защото за разлика от много други
> знам, че ако искаш някой да свърши добре нещо,
> трябва да му платиш добре. Изкривявате нещета,
> като твърдите, че клиентите са андрешковци. Просто
> искам да плащам за работа, а не да ме правят на
> маймуна. Върши си работата добре - давам даже
> премии , но ако не, то и аз не. Затова съм с две
> ръце за договор, но написан да защитава интересите
> на двете страни, не като строителите, дето имат
> само права, а клиента има право само да дава пари
> на зелено. И не мислете, че само вашата паничка
> гледат хората. Гледат и в други панички.


ОК тук сме на едно мнение. И аз пак казвам за мен само някои клиенти са турсити и андрешковци. В никакъв случай не твърдя, че всички са такива. Просто искам да ви покажа другата страна - тази на брокера когато го правят на маймуна. ОК знам има много АНИ с ужасяващи методи на работа и те повечето мисля вече са изтипосани в черния списък в раздел "ФИРМИ". Аз подхождам с уважение към всеки един клиент и си променям поведението само когато усетя елемент на туризъм или опит за измама.
Тук някои хора прочели два мои по-агресивни поста са тръгнали акъл да ми дават как да си върша работата и какво поведение трябвало видиш ли аз да имам...
Има клиенти и клиенти. И каквото почукало такова се обадило.

Класическия случай във форума е: "Тези брокери каква сган са - вчера стана еди какво си с една брокерка" Ама коя е тази брокерка, къде работи тя - дали всичко което се пише е вярно няма значение май. И когато попитам аджеба що за отношение и защо се слагат всички под един общ знаменател. Изведнъж ни в клин ни в ръкав се появява някой да ми опонира, че чак и съвети ми дава.

"Като се научите да слагате еди какви си снимки...", че да не се снимало двора пък да се снимало небето... Ама кои сме "НИЕ" и познава ли ме някой, че да ми казва какво и как трябва да снимам при положение, че имотите ми се продават с по 12 снимки всеки, а за да съм ги направил значи съм видял и имота... НО се дава акъл на ляво и на дясно - упреци - забележки - съвети. От хора, които никога не за заставали от другата страна на барикадата някак си не върви да дават съвети.

После пък другия най-често срещан сеир: "Ама те ми казаха, че собственичката вдигнала цената днес значи тази агенция са измамници!"

Ама защо да са измамници не става ясно на никой само на обвиняващия даже и за него самия не съм сигурен confused smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
сделка: продавач - брокер - купувач (общо три страни)
16-06-2007 - 20:25:03
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Най-чистият вариант е да подпишеш договор за
> възлагане в момента,в който се срещнеш с
> брокера.Там е отразен имота,офертната цена и
> работата,която агенцията ще извърши за теб,ако го
> харесаш и решиш да купиш.Както и комисиона,който
> ще платиш.Разбира се,отнася се само за този
> имот.Ако не го одобриш,нямаш повече ангажименти
> към АНИ. Лошото е,че повечето клиенти не желаят
> нищо да подписват.Така си оставят вратичка за
> измами.......от двете страни.

Така е и 99.9% от оплакващите се във форума са от хората, които не подписват и не се анагажират с нищо, но за тях всички трябва да са строени в три редици... и разбира се ние за тях сме "лешояди", "сган", "лакоми", "боклуци" и т.н. с те понеже са "клиенти" винаги ама при всякакви положения трябва да са номер едноsmiling smiley иначе следват съвети как трябвалo видиш ли да си вършим работата. Никой не включи, че за да се върши нормално нашата работа има три страни, а брокера е само една от тях...но уви май няма скоро да е.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-16 22:11 от Продавач.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
16-06-2007 - 22:40:09
avatar
Раозбирам,но защо мислиш,че в САЩ е постигнат венеца на търговията?Фактът,че в останалия свят не е така,би трябвало да ти говори нещо,освен ако не си се поддал на тоталното промиване ...........Не е нормално да купиш нещо,да го държиш/ползваш вкъщи/ и в един момент да заявиш,че не ти трябва и да го върнеш.А аз да ти възстановя парите.Това не е уважение към клиента,това е гавра с труда на производителя и търговеца.Що се отнася до включването на всички разходи,рискове,печалби и т.н. в цената,това търговците го правят-всеки по свой начин,но посредникът не е търговец.Не случайно той е визиран в отделен параграф на закона.Ти си недоволен,че той не те третира като малоумно същество,на което не намира за нужно да обясни за какво и колко плаща.Може така да е по-лесно смилаемо,но дали е по-коректно,с повече уважение към клиента?Въпросът за мен е ,дали предпочитам/и уважавам/ човека като такъв,или го третирам като стока с принадена стойност.На теб кое от двете ти харесва повече? confused smiley
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 08:10:21
А не е ли време вече брокерите да плащате комисионна на клиентите , когато ги превръщате в "туристи" , заради това , че ги размотавате и губите времето им по разни обекти , нямащи нищо общо с това, което предварително са обявили, че търсят , че използвате колите им за таксита ,защо си мислите че на някой му е приятно да обикаля и гледа имоти само за "спорта" така да се каже за да може брокерите да отчитат някаква дейност , та незнам кой на кой трябва да плаща за разходи и изгубено време и кой е туриста ..... :g:

Камелия ти с какво точно не си съгласна относно търговията с недвижими имоти в САЩ ?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-06-17 09:31 от minamila.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 10:25:07
Нивото повсеместно е ниско. В нормална държава едновременното въвеждане на платени огледи ще търпи ударите на Конкурентното право. В България-не, там и Комисия за защита на конкуренцията не е на ниво. Всичко, което става в България е нормално, като за България. Огромните дефекти в дейността на всички браншове са логична последица от ниското ниво.Нямам какво повече да добавя. Единственото, на което ще обърна внимание е, че явно , когато сте на различни мнения, сте прави, а грешите относно нещата, за които нямате спор. Например, всички хулите Андрешко и хората, които приличат на този герой. Андрешко е положителен герой. Не сте чели внимателно. Грешите вие.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-17 10:27 от vpetrishky.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 10:50:10
Do Prodava4
Prodava4,ne te razbiram!Nali ve4e podpisva6 dogovor s vsi4kite si klienti ,ne hodi6 na bezmislemi ogledi i tn.Nali si be6e re6il problemite 100%!?Kakvo stana?Da ne po4na pak da raboti6 po starija na4in???
Ina4e az sam za taksa ogledi!I za dogovor estestveno,v koito se kazva ,4e ako me zavedat da vidja imot ,koito se razli4ava ot tova koeto tarsja 6te me kompensirat za zagubenoto vreme(Naprimer tarsja jili6te nad 100 kvadrata,a me zavedat da gledam naprimer 85m2)
A za Andre6ko-razbira se 4e e polojitelen geroi.Az sam za tova da ima Andre6kovtsi!!!Ako ne moje6 da si organizira6 biznesa taka ,4e da se spravja6 bez da te preska4at i izpolzvat kato ekskurzovod-zna4i si nekadaren i ne stava6 za taja rabota!
Mislja da si smenja psevdonima na Andre6ko.
A ti Prodava4,za6to si Prodava4,kato ni6to ne prodava6???Nali si broker!A brokerite samo posredni4at?! smiling smiley
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 11:16:51
за vpetrishky
Андрешко е възможно най-порочния герои.
Привидно положителен, той е олицетворението на така нареченото ИЗКЛЮЧЕНИЕ.
Изключение от правилата - закона важи за всички, освен ако не направиш изключение с връзки или номер.
Така всички приемат, че има възможност да им се размине. А когато знаш, че може да ти се размине си по-склонен да нарушаваш правилата и респективно законите.

А основния основополагащ принцип на правото и живота сам по себе си е неизбежността.
Неизбежността, че ако направиш грешка или престъпление ща трябва да изтърпиш последиците.
И тъй, като в природата нищо не се губи, ако направиш изключение сега, ти или някой твой наследник ще плати сметката по-скъпо в последствие.

Практически пример, знаеш че ако караш с превишена скорост може да не те глобят ако подкупиш катаджията. Но когато БМВ-то кара с 240 и прескочи мантинелата и на всички катаджии да дадеш по 1 милион лева пак ще те събират от асфалта.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.