Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 11:49:39
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам договор, как да не искам, но с неустойки за
> загубено време, когато ме пратят за зелен хайвер.
> И нямам нищо против да плащам за работа - всички
> които работят с мен казват, че съм идеалния
> работодател, защото за разлика от много други
> знам, че ако искаш някой да свърши добре нещо,
> трябва да му платиш добре. Изкривявате нещета,
> като твърдите, че клиентите са андрешковци. Просто
> искам да плащам за работа, а не да ме правят на
> маймуна. Върши си работата добре - давам даже
> премии , но ако не, то и аз не. Затова съм с две
> ръце за договор, но написан да защитава интересите
> на двете страни, не като строителите, дето имат
> само права, а клиента има право само да дава пари
> на зелено. И не мислете, че само вашата паничка
> гледат хората. Гледат и в други панички.


Когато иде реч за търговия,колкото и добре да е изпипан един договор,няма начин всичко да е фиксирано.Нали все пак "харесването" е нещо субективно и зависи от отделния човек.Ако те заведа на имот,отговарящ на параметрите,които предварително си задал,означава ли това,че обезателно ще ти хареса? Затова са огледите,а те "губят" както твоето,така и времето на брокера.Хубаво обърна внимание на договорите на строителите.Интересно,колко много хора изсипват огромни суми на зелено,подписват договори,които не им дават никакви права,ако бъдат "завлечени".Но не роптаят.Не си и помислят,че няма да платят,независимо от качеството и вида на това,което ще получат.Има и друго.Много рядко се появява клиент,който наистина да е решил за себе си какво точно иска и да го е съобразил с възможностите си.Обикновено яснотата е около броя на стаите и етажа,или квадратурата на имота.Често идеята се променя в движение и ако днес е искал нещо с едни параметри-утре обявява други.Така се е стигало до покупка,коренно различна от първоначално заявената.Затова има брокери,които се стремят да водят клиента навсякъде-та дано се улови за нещо.Не го одобрявам,за мен е непрофесионално,но и брокери,и клиенти всякакви........да се обвинява цялата гилдия,все едно че е внесена отвън,а не е част от българското общество,каквито са и клиентите,е най-лесно,но и непродуктивно.Етиката ражда етика-трябва да я има и от двете страни.
smiling smiley
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 12:43:50
"....огледите,а те "губят" както твоето,така и времето на брокера"- от кога воденето на огледи е губене на време за брокерите- това не е ли основна част от задълженията му , заради което получава заплата :}

Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 13:51:05
С всичко съм съгласен с изключние на това
Quote

Ако има сделка приспадаме от комисиона всички такси за огледи!

Ако ще ти давам 5 лева (на колкото си си оценил труда) за да ме заведеш до някъде, после защо да ти давам и комисиона?

Това все едно на входа на магазина да ти искат по едно левче за да влезеш и да ти обясняват, че като си купиш сирене ще ти приспаднат едното левче от цената.

Продавач, това да водиш клиенти по огледи ти е задължение към продавача. Ако има много "туристи" това значи че са направени много огледи, което пък значи че някой имот много е гледан пък не е купуван. Я се замисли дали пък проблема не е в имота или в рекламата, която му се прави.

Ако искаш да си оптимизираш разходите, по-добре вземи и заснеми имотите с камера. Тогава вместо да ходиш по огледи ще "прожектираш" филми в офиса smiling smiley. Само че трябва да имаш офис, а не някой задимен "лисичарник".

За Тинки
17-06-2007 - 14:19:59
avatar
Тинки отговора ми за сравнението с магазина и сиренето е тук:

[forum.imoti.net]

"Продавач, това да водиш клиенти по огледи ти е задължение към продавача. Ако има много "туристи" това значи че са направени много огледи, което пък значи че някой имот много е гледан пък не е купуван. Я се замисли дали пък проблема не е в имота или в рекламата, която му се прави."

А ти замислял ли си се дали проблема в тези случаи не е в цената искана от собственика на имотаsmiling smiley? Не си защото не си работил като брокер - това е разкочниветоwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
точно в целта Камелия
17-06-2007 - 14:22:09
avatar
Браво clap: clap: clap: много точно казано!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-17 14:45 от Продавач.
част е
17-06-2007 - 14:26:46
avatar
minamila Написал:
-------------------------------------------------------
> "....огледите,а те "губят" както твоето,така и
> времето на брокера"- от кога воденето на огледи
> е губене на време за брокерите- това не е ли
> основна част от задълженията му , заради което
> получава заплата
>

Брокерите обикновено не получават заплата! А наистина това е част от работата на брокера - но времето е загубено тогава когато ходиш на огледи с някой който не знае какво иска да купи, не знае дали изобщо иска да купи и не знае ако реши да купува кога изобщо ще стане това. За тези хора трябва да се въведе туристическа такса за огледи пък да ти си избират с години никой няма да им пречи. Ако някои твърдо е ршил да купи и знае какво то тогава това вече е друг въпрос. А темата умишлено съм я поставил да звучи толкова дразнещо - тя е за туристите (не за клиентите) и много от тях веднага се обадиха и то с неподозирана от мен злоба:}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Хитър Петър също не е отрицателен геройsmiling smiley
17-06-2007 - 14:29:47
avatar
Но в днешни времена би изглеждал почти толкова нелепо колкото и Бай Ганьоsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
почти на 100% бях казал
17-06-2007 - 14:44:17
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Do Prodava4
> Prodava4,ne te razbiram!Nali ve4e podpisva6
> dogovor s vsi4kite si klienti ,ne hodi6 na
> bezmislemi ogledi i tn.Nali si be6e re6il
> problemite 100%!?Kakvo stana?Da ne po4na pak da
> raboti6 po starija na4in???

Ще ме улесниш ако пишеш на кирилица, а не на шльокавицаsmiling smiley Иначе не съм казал, че на 100% съм си решил проблемите! Може да съм казал на 95 или почти на 100%, но не съм монополист, че всичко да ми е пей сърце. [forum.imoti.net]

> Ina4e az sam za taksa ogledi!I za dogovor
> estestveno,v koito se kazva ,4e ako me zavedat da
> vidja imot ,koito se razli4ava ot tova koeto
> tarsja 6te me kompensirat za zagubenoto
> vreme(Naprimer tarsja jili6te nad 100 kvadrata,a
> me zavedat da gledam naprimer 85m2)

ОК нямаш грижи - хубаво е да знаеш обаче, че в 95% от случаите хората като си наумят да търсят нещо се оказва, че няма такова нещо ама точно по техния вкус. Първо, защото всеки иска най-хубавото и най-евтиното в най-хубавия район. Оказва се обаче, че за да е толкова хубаво то не им е по джоба. ОК сменят търсенето за нещо по-евтинко - тогава пък изложението не е това, което искат - а това, което те търсят (южно разбира се) е продадено още на зелено. А те пък не искат да рискуват и търсят нещо на груб строеж или направо а акт 16 и т.н и т.н. Неща, които брокерите много добре знаят и неща, които клиентите не искат да разберат поне докато не се стигне до: "Добре заведи ме да ги видя тези трите блокчета пък аз ще си преценя дали няма да сменя етажа и квадратурата!"


> A za Andre6ko-razbira se 4e e polojitelen geroi.Az
> sam za tova da ima Andre6kovtsi!!!Ako ne moje6 da
> si organizira6 biznesa taka ,4e da se spravja6 bez
> da te preska4at i izpolzvat kato ekskurzovod-zna4i
> si nekadaren i ne stava6 za taja rabota!

ОК виждам, че имаш богат опит като брокер и че много добре разбираш, че да се работи с ясни правила в този бранш една сделка с имоти има три страни - продавач - брокер - купувач. И сигурно също така много добре схващаш, че брокера е само една от тези трси страни. Ако птк не го схващаш и нямаш никакъв опит като брокер то моля спести ни опитите за професионални съвети ок?

> Mislja da si smenja psevdonima na Andre6ko.
> A ti Prodava4,za6to si Prodava4,kato ni6to ne
> prodava6???Nali si broker!A brokerite samo
> posredni4at?!

Ами защо съм продавач знаят "старите кокали" във форума. Освен това до преди месец продавах свои имотиsmiling smiley Сега разбра ли "де да знам"?




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-17 14:57 от Продавач.
Анонимен потребител
Re: За Тинки
17-06-2007 - 14:55:10
Бъркаш се Продавач.
Ако аз дойда при тебе и ти кажа търси ми еди какво си (в твоя случай си поръчвам пица) естествено че ще си платя. Ама общия случай е ти предлагаш нещо (разбирай изложил си пици на парче на една сергия) и ми искаш пари за да видя какво предлагаш. Представяш ли си я ситуацията - голяма реклама "Продавам Пици" и ти искат по левче за да видиш какви са пиците.

Като сме отворили дума - ти като идеш в пицария и вземеш менюто - вътре пише - такава и такава пица, това и това съдържа. Някъде и снимка има. Я ми кажи ти ако си поръчаш Калцоне, пък ти дойда "тВегитариана" ще си я платиш ли?

А относно цената на имота. Аз да те карам насила да рекламираш имоти за които ти е ясно че никой няма да им плати цената.

П.С. сетих се за Пропадане. Та там имаше една сцена в едно заведение за бързо хранене дето хамбургерите не бяха като на картинката.

Re: За Тинки
17-06-2007 - 15:16:50
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Бъркаш се Продавач.
> Ако аз дойда при тебе и ти кажа търси ми еди какво
> си (в твоя случай си поръчвам пица) естествено че
> ще си платя. Ама общия случай е ти предлагаш нещо
> (разбирай изложил си пици на парче на една сергия)
> и ми искаш пари за да видя какво предлагаш.
> Представяш ли си я ситуацията - голяма реклама
> "Продавам Пици" и ти искат по левче за да видиш
> какви са пиците.
>
> Като сме отворили дума - ти като идеш в пицария и
> вземеш менюто - вътре пише - такава и такава пица,
> това и това съдържа. Някъде и снимка има. Я ми
> кажи ти ако си поръчаш Калцоне, пък ти дойда
> "тВегитариана" ще си я платиш ли?
>
> А относно цената на имота. Аз да те карам насила
> да рекламираш имоти за които ти е ясно че никой
> няма да им плати цената.
>
> П.С. сетих се за Пропадане. Та там имаше една
> сцена в едно заведение за бързо хранене дето
> хамбургерите не бяха като на картинката.
>
>

Ами сега ще ти кажа съвсем пресен случай в заведение. Бъфало се казва и се намира на "топ място" в най-големия квартал в София. Разглеждаме добре нарисуваното меню на иначе много приличното като обстановка заведение тип мексикански ресторант. Поръчвам си една пържола с картофки по мексикански, но беше с някакво завъртяно име. На картинката беше нарисувана пържола с гаритура картофки и цена мисля 6.50лв. Но бях сигурен, че картофките ще са ми малко и си поръчах още едни картофки и гарнитура доматиsmiling smiley И познай?
Пристига пържолата наистина много голяма и си заслужаваше парите, но с нея идват и шепичка картофки, които трябваше да са двойна порция... Разочарован бях и от доматите, които всъщност бяха почти цял малък домат (малко по-голям от яйце) нарязан естествено на тънки филийкиsmiling smiley
Пристига сметката, но не е разделена да може да видим кое колко струва и дали няма разлика от цените в менюто. Оказа се (след като изрично поискахме нова сметка) че допълнителните картофки за 2.50лв са били включени в сметката, но аз не помня да съм ял допълнитено. А доматчето пък беше с цена 2.99лв... Платихме си няма проблеми просто ни загубиха като клиенти.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.