Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 15:21:37
avatar
minamila Написал:
-------------------------------------------------------
> "....огледите,а те "губят" както твоето,така и
> времето на брокера"- от кога воденето на огледи
> е губене на време за брокерите- това не е ли
> основна част от задълженията му , заради което
> получава заплата
>
>

Не случайно "губят" е сложено в кавички,но щом не можеш да разбереш,ще поясня.Заплата се получава за свършена работа,нали? Ако ти не си преценила какво искаш и дали имаш възможност да го купиш,но въпреки това заявяваш огледи-губиш времето на брокера,принуждавайки го да полага напразен труд,без да свърши работа и на йота. Ако ти си свикнала да получаваш заплата само за присъствие,при работата с недвижими имоти не е така.Сега изясни ли ти се,или има още нещо за обяснение?
spinning smiley sticking its tongue out
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 15:40:41
Твоята "заплата" я плаща продавача за това че му ртекламираш имота. Твоята работа е да водиш хора да гледат имота му.

В твоя случай ти се опитваш да вземаш 2 пъти пари - веднъж като заплата (от продавача) и веднъж от купувача на който уж вършиш услуга да го водиш до имота.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 15:51:05
avatar
Че кой те спира да го разглеждаш??????? Като тръгнеш да кандидастваш в 7 банки за ипотечен кредит и те ти искат по 20лв за разглеждане на документите (а на тях 5 минути зяпане по листовете не им коства съществени разходи и отделено време) ти какво ще им кажеш? Може би: "Ами аз като незнам кой кредит ще си избера и като не съм сигурен дали ще ми го отпуснете защо да ви плащам по 20 лв а?"

Тинки,интересно защо не коментираш горния пример? Може би,защото всички банки са го въвели и ако искаш да свършиш работа,първо плащаш,после получаваш.
Непрекъснато сравняваш посредничеството с работата в магазини и заведения,което е меко казано,несъпоставимо.Но щом по друг начин не можеш,ще се опитам така: Обявата,която четеш е витрината/щанда/менюто.Информацията,която получаваш по телефона съответства на тази,която получаваш от продавача в магазина/сервитьора в кръчмата.Когато "опиташ" стоката,разбираш дали ти харесва......но не може да не си платиш,дори и да не я изядеш.А отдолу на сметката виждаш и % за обслужване.При НИ ходиш,гледаш,опитваш и тогава купуваш............ smiling smiley
Re: част е
17-06-2007 - 16:01:01
"Брокерите обикновено не получават заплата"- тези които познавам (а те не са малко)са на заплата + % от продажбите (сделките)но допускам , че има и такива ,които бачкат за слава .
"когато ходиш на огледи с някой който не знае какво иска да купи "- ами в това е част от проблема, когато знаеш как да си вършиш работата няма да превръщаш клиента ,който не знае за какво е тръгнал в "турист" .Но повечето са доста наясно какво искат и какво правим с тях , пак същото - оглед след оглед на каквото ни попадне и на място се почват едни локуми...., примерно : нищо че изложението е на север(при изискване за южно) , като другото отговаря горе- долу на изискванията сега за едно изложение .... , пък ако се излъже някой добре дошло.....е така не се работи , после друг ви виновен . :ami:
Анонимен потребител
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 16:12:17
Ако забелязваш тенденцията е тази такси при банките да отпадат - засега го маскират като "Промоция" smiling smiley

% за Обслужване обикновено го пише в менюто. Аз досега обява от агенция с вписано изрично "комисиона ххх%" не съм видял.

Неправилно сравняваш "опитването" с "огледите". Нека ти дам следния пример. Искаш да си купиш кола. Четеш реклами също като с НИ, Обаждаш се също като при НИ. Отиваш в автосалона. Искаш да седнеш в колата. За това някой пари иска ли ти? На всичко отгоре в последно време и "кръгче" ти дават да си направиш smiling smiley Е за това че си видял, седял и т.н. в една кола някой пари иска ли ти. "Опитването" в този случай е покупката на колата, а не сядането в нея.

Включи си комисионата в цената, снимай си филмчета с имотите и хем разходите ти ще са малки, хем няма да спорим по форумите
Анонимен потребител
Re: част е
17-06-2007 - 16:25:47
Добре де като дойде при тебе един купувач ти правиш ли нещо за да разбереш той какво иска всъщност. Много пъти съм предлагал агенциите да имат по едно въпросниче от 50-60 въпроса което да изясни каква всъшност е целта на търсенето. Ти такова въпросниче имаш ли? Има ли практика във вашата АНИ след "неуспешен" оглед да се проведе разговор с купувача за да се изясни какво не му е харесало за да бъдат коригирани параметрите на търсенето?

С всички тези въпроси се опитвам да разбера какво се прави в насока на това да се изясни търсенето, а не да се "налучква".

При подхода, които ти предлагам с един час разговор може да спестиш сигурно 60-70% от огледите.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 16:30:30
"Сега изясни ли ти се,или има още нещо за обяснение?"- Не не ми се е изясни ти хората за будали ли ги имаш, и "посмали" малко тона разбрах, че си посредик не е нужно да ми го доказваш.
"Ако ти си свикнала да получаваш заплата само за присъствие......"Аз съм свикнала да давам заплати, а не да получавам такава , пожелавам ти успех !
:} :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-17 16:36 от minamila.
Re: част е
17-06-2007 - 17:53:11
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре де като дойде при тебе един купувач ти
> правиш ли нещо за да разбереш той какво иска
> всъщност. Много пъти съм предлагал агенциите да
> имат по едно въпросниче от 50-60 въпроса което да
> изясни каква всъшност е целта на търсенето. Ти
> такова въпросниче имаш ли? Има ли практика във
> вашата АНИ след "неуспешен" оглед да се проведе
> разговор с купувача за да се изясни какво не му е
> харесало за да бъдат коригирани параметрите на
> търсенето?
>
> С всички тези въпроси се опитвам да разбера какво
> се прави в насока на това да се изясни търсенето,
> а не да се "налучква".
>
> При подхода, които ти предлагам с един час
> разговор може да спестиш сигурно 60-70% от
> огледите.

На всичките ти въпроси отговорът е ДА. Правя опит,но рядко получавам точен резултат,защото:
-клиентът се обажда,иска оглед,но отказва да дойде в офиса,защото нямал време за губене.С много зор си дава мобилния телефон,като заявява че няма стационарен.
-след огледа,след изясняване на вижданията му за имота,на въпроса до каква цена може да си позволи да купи,почва да овърта-ми,вие предложете,пък ще видим. /Предварително е решил,че ако каже колко може да даде,няма да му предложиш нещо "хем тънко,хем хубаво",което криеш за приятели/.
-когато се убеди,че това което иска,за сумата която дава,го няма,не приема че просто не съществува на пазара, а решава да пробва фирмите по азбучен ред.Вече е ядосан, че губи време и навърта телефони,и че го водели по няколко пъти на един и същ адрес....въпреки че съм отделила много време да обясня,че офертите се публикуват на едно място,че много по-добре за него е да работи един човек,който да прерови цялата информация и да отсее това,което се приближава най-много до неговото търсене.Че фирмите,поддържайки ежедневни контакти много бързо засичат тези, които звънят наред и само най-закъсалите ще се съгласят да се завъртят в същия кръг.

Ако не е турист,а наистина трябва да купи-набрал нужния безплатен опит,решава че може да е брокер.Изменя параметрите,като прави какви ли не компромиси,за да се вмести във възможностите си, и се обажда на стотната агенция.Убеден е че брокерът не заслужава комисион,защото само го е завел.И понатие си няма тоя нахал,кой по ред оглед е за купувача.........та, такива ми ти работи.


smiling smiley
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 17:59:48
avatar
minamila Написал:
-------------------------------------------------------
Не не ми се е изясни ти хората за
> будали ли ги имаш, и "посмали" малко тона
> разбрах, че си посредик не е нужно да ми го
> доказваш.

Съжалявам,но по ясно и по-просто,няма как да обясня.Това беше на ниво "детска градина".................
>
Аз съм свикнала да давам заплати,
> а не да получавам такава , пожелавам ти успех !
>
Явно си касиерка на доброволни начала! Похвално!!!!!


clap: clap: clap:
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
17-06-2007 - 19:01:39
avatar
> Включи си комисионата в цената, снимай си филмчета
> с имотите и хем разходите ти ще са малки, хем няма
> да спорим по форумите

Тинки,
Пак се въртим в кръг.И пак не искаш да разбереш елементарното нещо.Продава продавачът,който си е определил цена.Купува купувачът на обявената от продавача цена.Но двамата осъществяват сделката благодарение на посредника.За което последният получава комисион.Така е разписано в закона.

Чл. 51. Търговският посредник има право на възнаграждение, което се дължи от едната или от двете страни съобразно уговорката им. Ако няма уговорка, дължи се обичайното възнаграждение за този вид дейност според случая и от двете страни.

За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.