Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Re: sad smiley
18-06-2007 - 11:14:29
Точно обратното - ако прочетеш по-внимателно ще видиш, че пиша, че работата ти в момента не ти е като за примат, но ако се регламентират, канализират нещата, тогава ще стане. И по естествените закони на паразната икономика Капиталът ще те изхвърли като ненужен и ще те замени с нееволюирало същество.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
18-06-2007 - 11:44:44
Съжалявам че късно се включвам във форума, но нямах тази възможност по-рано.

Продавач,
виждам, че си пуснал темата като нова във форума и вероятно това е нещо, което те вълнува.

Ако считаш, че плащането на огледи би допринесло за твоя просперитет и за този на фирмата, въвеждай си новото правило. (То "правилото" отдавна не е ново. Фирмата, която искаше 3 лв. за огледи, се казваше "Кроспойнт". И понеже искате имена, аз ги казвам. )

Вероятно си прав, че има андрешковци и туристи всякакви. Но аз не смятам, че професията "брокер" има възпитателни принципи. Освен това, не си човекът, който дори да се опита, ще успее да промени хората, съобразно твоята мярка или критерии. Затова хората са различни, а пък бизнеса с НИ има преди всичко за цел прехраната и печалбата.
А що се отнася до "Кроспойнт", трите лв. за оглед на имот не са проблем. Но е адски грозно, когато им се обадиш по телефона, веднага, още след задължителните поздрави, да ти заявяват, че си потенциално заподозрян като турист. Затова, лично аз, при тази огромна конкуренция от фирми, не заради 3-те лева, повече не им се обадих.
Освен това, от гледна точка на клиент на АНИ, веднага си мислиш - тези ти искат пари за огледи, явно много ги разкарват, никакви сделки не сключват, вероятно защото не предлагат добри условия; вероятно защото нямат имоти, които да отговарят на изискванията на клиента, те водят при подобни имоти и ти "натрисат" това, с което разполагат. Нямат пари, едва си покриват разходите за огледи. Веднага си ги представяш като " беден човек, жив дявол"... И ходиш при утвърдените АНИ.
Това е положението, Продавач. Това е моето мнение. И аз съм сигурна, че освен взаимно оплакване от останалите брокери във форума по отн. на клиентите, имате нужда от едно непремерено мнение.
По-горе ми направи впечатление, че ако предусетиш т.нар. "турист" пред теб, си променяш поведението. Това, дори и да си го мислиш, не би трябвало да го показваш пред клиента.
Скоро бях в един магазин, и касиерката обсъждаше с колежката си пред мен предишният клиент, който беше възрастен човек, как откакто въвели платените торбички, започнал да си носи покупките в ръка. Двете видяха по физиономията ми колко ми е неприятно това, което чувам. Но ако можеха да надникнат в главата ми, сигурно биха били потресени, от това, което аз си мисля за тях. Така, че Продавач, мисли си всичко най-жестоко, но не давай вид пред клиента.
Защото големият майсторлък е от един потенциален турист, утре да го превърнеш в свой клиент.
еееххх
18-06-2007 - 12:40:27
avatar
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Съжалявам че късно се включвам във форума, но
> нямах тази възможност по-рано.
>
> Продавач,
> виждам, че си пуснал темата като нова във форума и
> вероятно това е нещо, което те вълнува.
>
> Ако считаш, че плащането на огледи би допринесло
> за твоя просперитет и за този на фирмата, въвеждай
> си новото правило. (То "правилото" отдавна не е
> ново. Фирмата, която искаше 3 лв. за огледи, се
> казваше "Кроспойнт". И понеже искате имена, аз ги
> казвам. )
>
> Вероятно си прав, че има андрешковци и туристи
> всякакви. Но аз не смятам, че професията "брокер"
> има възпитателни принципи. Освен това, не си
> човекът, който дори да се опита, ще успее да
> промени хората, съобразно твоята мярка или
> критерии. Затова хората са различни, а пък бизнеса
> с НИ има преди всичко за цел прехраната и
> печалбата.
> А що се отнася до "Кроспойнт", трите лв. за оглед
> на имот не са проблем. Но е адски грозно, когато
> им се обадиш по телефона, веднага, още след
> задължителните поздрави, да ти заявяват, че си
> потенциално заподозрян като турист. Затова, лично
> аз, при тази огромна конкуренция от фирми, не
> заради 3-те лева, повече не им се обадих.
> Освен това, от гледна точка на клиент на АНИ,
> веднага си мислиш - тези ти искат пари за огледи,
> явно много ги разкарват, никакви сделки не
> сключват, вероятно защото не предлагат добри
> условия; вероятно защото нямат имоти, които да
> отговарят на изискванията на клиента, те водят при
> подобни имоти и ти "натрисат" това, с което
> разполагат. Нямат пари, едва си покриват разходите
> за огледи. Веднага си ги представяш като " беден
> човек, жив дявол"... И ходиш при утвърдените АНИ.
> Това е положението, Продавач. Това е моето мнение.
> И аз съм сигурна, че освен взаимно оплакване от
> останалите брокери във форума по отн. на
> клиентите, имате нужда от едно непремерено мнение.
>
> По-горе ми направи впечатление, че ако предусетиш
> т.нар. "турист" пред теб, си променяш поведението.
> Това, дори и да си го мислиш, не би трябвало да го
> показваш пред клиента.
> Скоро бях в един магазин, и касиерката обсъждаше с
> колежката си пред мен предишният клиент, който
> беше възрастен човек, как откакто въвели платените
> торбички, започнал да си носи покупките в ръка.
> Двете видяха по физиономията ми колко ми е
> неприятно това, което чувам. Но ако можеха да
> надникнат в главата ми, сигурно биха били
> потресени, от това, което аз си мисля за тях.
> Така, че Продавач, мисли си всичко най-жестоко, но
> не давай вид пред клиента.
> Защото големият майсторлък е от един потенциален
> турист, утре да го превърнеш в свой клиент.
>

Темата съм я пуснал не толкова с предложение към колегите си да въведат такава такса колкото мааааалко ако е възможно ама поне мъничко някои хора да се замислят, че не сме екскурзоводи. Примера с възрастния човек и торбичката не ти прави чест да го даваш ама никак а още по-малко да правиш сравнения между човек, който иска да си купи имоти и такъв, който няма възможност да дава последните си стотинки за торбички. Колкото до това как аз работя с моите клиенти и да се опитвате да си извадите изводите от писанията ми във форума просто няма да можете - за това моля спестете си съветите.

И пак казвам МНОГО МОЛЯ хората, които никога не са работили като брокери да не се опитват да дават съвети кой и как трябва да си върши работатаwinking smiley Е ако е възможно разбира сеsmiling smiley))) Ако не правете сравненияте с магазините и касиерките, но правете и тези сравнения: [forum.imoti.net]
с банките!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: sad smiley
18-06-2007 - 12:41:08
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Точно обратното - ако прочетеш по-внимателно ще
> видиш, че пиша, че работата ти в момента не ти е
> като за примат, но ако се регламентират,
> канализират нещата, тогава ще стане. И по
> естествените закони на паразната икономика
> Капиталът ще те изхвърли като ненужен и ще те
> замени с нееволюирало същество.

Много точно те разбрах още от началотоsmiling smiley И не смятам, че си прав.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
18-06-2007 - 13:22:13
Темата съм я пуснал не толкова с предложение към колегите си да въведат такава такса колкото мааааалко ако е възможно ама поне мъничко някои хора да се замислят, че не сме екскурзоводи. Примера с възрастния човек и торбичката не ти прави чест да го даваш ама никак а още по-малко да правиш сравнения между човек, който иска да си купи имоти и такъв, който няма възможност да дава последните си стотинки за торбички. Колкото до това как аз работя с моите клиенти и да се опитвате да си извадите изводите от писанията ми във форума просто няма да можете - за това моля спестете си съветите.

И пак казвам МНОГО МОЛЯ хората, които никога не са работили като брокери да не се опитват да дават съвети кой и как трябва да си върши работата Е ако е възможно разбира се))) Ако не правете сравненияте с магазините и касиерките, но правете и тези сравнения: [forum.imoti.net]
с банките!

Така, Продавач,
Не искаш съвети, няма и да получиш. Затова трябваше да напишеш още в заглавието, че темата е само за брокери. И най-вече за оплакващи се от клиентите брокери. И никога нямаше да се намеся.
За възрастния човек, съвсем ми прави чест, защото не ставаше дума за продажба на имоти и торбички, а за това, че клиентът никога не трябва да разбира отношението ти към него. Защото благодарение на него си вадиш хляба.
не четеш внимателно
18-06-2007 - 13:33:30
avatar
"защото не ставаше дума за продажба на имоти и торбички, а за това, че клиентът никога не трябва да разбира отношението ти към него. Защото благодарение на него си вадиш хляба."

Не четеш внимателно май!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: не четеш внимателно
18-06-2007 - 13:46:24
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> "защото не ставаше дума за продажба на имоти и
> торбички, а за това, че клиентът никога не трябва
> да разбира отношението ти към него. Защото
> благодарение на него си вадиш хляба."
>
> Не четеш внимателно май!
>
> СВОБОДА ЗА БЪЛГАРСКИТЕ МЕДИЦИ В ЛИБИЯ!

Кое? Не че ме интересува, особено....

Re: не четеш внимателно
18-06-2007 - 13:52:10
avatar
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > "защото не ставаше дума за продажба на имоти
> и
> > торбички, а за това, че клиентът никога не
> трябва
> > да разбира отношението ти към него. Защото
> > благодарение на него си вадиш хляба."
> >
> > Не четеш внимателно май!
> >
> > СВОБОДА ЗА БЪЛГАРСКИТЕ МЕДИЦИ В ЛИБИЯ!
>
> Кое? Не че ме интересува, особено....
>

Оффф мързи ме да влизам в излишни полемики ми ето това да речем:

"Колкото до това как аз работя с моите клиенти и да се опитвате да си извадите изводите от писанията ми във форума просто няма да можете - за това моля спестете си съветите."





Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
18-06-2007 - 14:08:44
Оффф мързи ме да влизам в излишни полемики ми ето това да речем:

"Колкото до това как аз работя с моите клиенти и да се опитвате да си извадите изводите от писанията ми във форума просто няма да можете - за това моля спестете си съветите."

Мен тоже ме мързи...

Но, искаш или не, ние си вадим изводите от твоите писания, и те (изводите) са извън твоя контрол. Можем да си ги вадим, и още как.... Това логически, никак не върви към "спестяване на съветите". За да съм по-ясна, първото (т.е изводите)изобщо не води до второто (т.е.съветите).
Аз също не желая да влизам в излишни полемики, още повече, когато лично не ме касаят.
Определено си много емоционален, и обичаш последната реплика да е в теб. Ами аз ще ти я дам. И какво?... Спечели ли нещо? Почувства ли се по-добре?
И аз като теб, опитвам да променя хората, по своя аршин. Но ми се струва, че аз, за разлика от теб, съзнавам че това е кауза-пердута.




ок
18-06-2007 - 14:14:12
avatar
"И аз като теб, опитвам да променя хората, по своя аршин. Но ми се струва, че аз, за разлика от теб, съзнавам че това е кауза-пердута."

Аз съм го осъзнал отдавна просто се забавлявам с мнението на хората и начина им да гледат само през техните си очила spinning smiley sticking its tongue out Иначе за изводите - ок всеки може да си ги вади от каквато желае база. Аз умишлено предизвиквам спорове с една определена целsmiling smiley и ако исках да се правя на много отворен щях да си напиша агенцията така, че да могат всички да се убедят колко търпелива и широкоскроена личност съмsmiling smiley Но аз не желая да го правя за това си и позволявам да понасмитам по-грубите потребители на форума както се казва с техните камъни по техните глави - нищо личноsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-18 14:24 от Продавач.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.