Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!

Публикувано от Продавач 
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:53:02
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако всеки, който влезе при теб ти оставяше
> комисионна нямаше да те оставят на спокойствие да
> си развиваш дейността.
> Радвай се - каквото за теб, такова и за
> конкуренцията.
> По-скоро мисли начин как да отсееш повечето
> туристи, а не да взимаш пари за оглед.

Преиначаваш нещата:}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:53:50
Абсолютно съгласен, едно поколение е оптимистично, боя се, повече ще са. Но Андрешковци и Ганчювци са всички, от двете страни, тоест - каквото повикало, такова се обадило. И почва един просташки спор - яйцето или кокошката. Но е манталитет, прав си.
Но за таксата огледи няма да успеете. Винаги, сред вас ще се намери един Ганьо или Андрешко, или както искаш го наречи, дето ще си каже - абе аз що да изпускам клиента, пука ми, че е взето такова решение, джентълменско споразумение между брокерите, я да си му покажа аз имота.
Е, затова сме на тоя хал, няма принципи, няма правила, няма единност. Всеки за себе си.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:54:51
avatar
То това е една от причините да няма такса оглед всъщност winking smiley Но всъщност според мен е по-добре да се намали комисиона с 0.5% и да се взима такса за оглед!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:56:03
avatar
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Абсолютно съгласен, едно поколение е оптимистично,
> боя се, повече ще са. Но Андрешковци и Ганчювци са
> всички, от двете страни, тоест - каквото повикало,
> такова се обадило. И почва един просташки спор -
> яйцето или кокошката. Но е манталитет, прав си.
> Но за таксата огледи няма да успеете. Винаги, сред
> вас ще се намери един Ганьо или Андрешко, или
> както искаш го наречи, дето ще си каже - абе аз що
> да изпускам клиента, пука ми, че е взето такова
> решение, джентълменско споразумение между
> брокерите, я да си му покажа аз имота.
> Е, затова сме на тоя хал, няма принципи, няма
> правила, няма единност. Всеки за себе си.

Съгласен съм sad smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 16:58:22
StefanB ви даде добър пример, ама не...сигурно и у нас ще започнат да работят професионални брокери, които не наричат потенциалните си клиенти "туристи".
В други страни не само те водят на огледи, доставят безплатно брошури за всички оферирани къщи/апартаменти на търсената цена, абонираш се безплатно да ти изпращат всички оферти итн.
Комисионна - само от продавача - 1.65% (за това - реклама в интернет, пред къщата табелка с надпис и др).
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 17:03:40
avatar
poly Написал:
-------------------------------------------------------
> StefanB ви даде добър пример, ама не...сигурно и у
> нас ще започнат да работят професионални брокери,
> които не наричат потенциалните си клиенти
> "туристи".
> В други страни не само те водят на огледи,
> доставят безплатно брошури за всички оферирани
> къщи/апартаменти на търсената цена, абонираш се
> безплатно да ти изпращат всички оферти итн.
> Комисионна - само от продавача - 1.65% (за това -
> реклама в интернет, пред къщата табелка с надпис и
> др).


Аз не споменах ли вече разликата между нашата страна и другите или май го направих около 5 пъти ама де да имаше кой да чете. Аз не наричам уважаема поли клиента - турист, аз наричам ТУРИСТА - турист, който ми се представя за клиент. Можеш да разбереш разликата само ако минеш поне за малко от другата страна ако не можеш просто не спори. Аз съм бил от всички страни и имам поглед. Който не е бил - моля да задържи мнението си за себе си!




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време ЗА ПРИНУДИТЕЛНИ ДИЕТИ - а не такса огледи (((((
15-06-2007 - 17:26:18
дойде МУ времето - вервайте ми
очертава се тишина в офисите , безпаричие и шум в стомасите , шараните свършиха - излизат сомовете и щуките )))))
който не е рибар и не е на ясно - излизат хищниците

================================
Ако на 20 год НЕ СИ оптимист-нямаш сърце
Ако на 40 год НЕ СИ РЕАЛИСТ-нямаш - ? *xxx* *huh*
================================
Прав си smiling smiley) който няма пари да не се гласи да купуваsmiling smiley!
15-06-2007 - 17:28:47
avatar
Очертава се много цъкане с езици и ръст в търсенето на имоти под наем - който няма възможност да купува ще се насочва към наемите. За диетите си прав, който има проблеми е хубаво да е на диета вЕрвайте ми winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 17:54:51
Абе, продавач
ТИ ИЛИ СИ ЛУД ИЛИ ЖИВЕЕШ ОЩЕ ВЪВ ВРЕМЕТО НА КОРЕКОМИТЕ, "ВЪЗПИТАНИТЕ" КЕЛНЕРИ И МИЛИЦИОНЕРИТЕ :g:
Нали човек за да избере нещо трябва до го разгледа все пак. Едва ли на хората им е много приятно да обикалят из града с такъв ограничен човек като теб. Ама се налага.
Все повече ще ти се налага да обикаляш с "туристи", ама няма как. Ако не бяхме държава от третия свят, ти отдавна щеше да си фалирал с такова отношение към КЛИЕНТИТЕ!!!




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-06-15 18:01 от lele.
Re: Време е за такса ОГЛЕДИ колеги!!!
15-06-2007 - 22:56:30
Ми аз съм навита да дам пари за един наистина туристически оглед. От снимките на обявите хем малко неща се разбират (някои много държат да си снимат някой и друг мебел, най-много с два кв м от стената зад него), местоположението изобщо не се разбира, вече изобщо няма карти с кръгчета по тях с приблизително посочване на мястото (днес гледахме със зет ми обявите и той цъка и вика - абе тук-таме се виждат някои сгради, и части от паркинга, това е в района на дъщеря ми, ако се разходя, мога и да ти кажа къде е тази сграда). Изобщо нямам намерение на никого да подливам вода, на агенция или някой друг, искам да получа реална представа за това, което се рекламира и съм съгласна да дам пари като за гледане на един филм в хубаво кино. Още повече, че от реалния поглед върху предлагани на пазара в момента имоти искам да определя политиката си на продажба и покупка.
Аз се придвижвам малко трудно и ползвам само такси. От моя идеален център до желаното ми място за покупка таксито ми взима около 3 лв, когато няма задръстване.
Ако брокерът има пък и кола, що да не му платя, да речем, 15 лева, да ме вземе от вкъщи и да ме закара дотам и обратно, ако има и друг имот в района, ще додадем съответно.
А пари за оглед съм съгласна да дам, заради ясната диференциация на услугата и ангажимента, щото не смея, като гледам тия обяви, да вдигна телефона и да попитам за какво иде реч, да не ме наскачат веднага с оферти. Засега гледам, не купувам, ама защо в магазина мога да разглеждам стоката и на витрината, и отвътре, на рафтовете, а мога и да си я поискам да я разгледам, да я пипна, да я пробвам, CD-то мога и да си го изслушам даже, книгата може да разлистя и дори доста да прочета от нея, в модерните книжарници. И да не купя. Там може, а тук не може. Що тъй?
Вид туризъм - да, платен по реална цена. Защо не?
Ех, мечти, мечтииии ....
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.