Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали не задминахме германците по цени?

Публикувано от biborana 
Re: Дали не задминахме германците по цени?
02-05-2007 - 14:56:20
Е да ама не ги превишат засега и не виждам някакви опасения да го направят що се отнася до софийския пазар на жилищаsmiling smiley
Един път бях обърнал внимания на едно заключение за САЩ - там увеличението на обема жилищно строителство е довело до намаляване себестойността на жилищата, което е било една от предпоставките да се очаква спад в цената. НЕ знам защо ама никой не искаше да коментира това, че в БЪлгария имаме постоянно увеличаване себестойността на строителство засега и тази предпоставка липсва.
Re: Дали не задминахме германците по цени?
02-05-2007 - 15:02:59
Чудесно е ,когато има кратки постинги-точни,ясни и конкретни.Без значение,каво е мнението на форумеца.За разлика от някои,които с "дълбоко мислени "тиради се упражняват от сутрин до вечер,та дори и през празниците,в някоя тема,и към края вече и те са изгубили мисълта си.А четящия започва да се прозява и да се пита -за какво ставаше дума? :cry:
Re: Дали не задминахме германците по цени?
02-05-2007 - 16:22:46
Това, че недвижимостите са надценени е от ясно по-ясно, но пък е видно, че и парите се обезценяват и се изкарват все по- лесно.
Търсенето формира пазара, а също и много от големите очаквания, та даже и спекулантите. Така, че мисля, че умната инвестиция и последваща продажба на имоти е добър бизнес и тук в страната ни. Как наскоро спечелих от имоти? Ами лесно!

Двустайните панелки в Ловеч вървяха по 27000лв максимум, същото се отнасяще и за семейния ни втори апаратамент, на който, когато поисках 40 000лв. ме обявиха за луд.
Добре ама аз купих още два и засипах печатните медии с 7 едновременни обяви с цени по 42000 за апартамент, и то на последен етаж, и така 3 мецеца.
Който продаваше започна да мечтае и иска много пари, а аз това и чаках.
Тия дни продадох и третия ми апартамент на 40000лв. , че се изморих да вдигам телефоните.

Тук си мисля, какви ли ли играчи са формирали играта в София, за да се стигне до тая психоза? Тук е по добре човек да си трайка май, вече!!!!
Re: Дали не задминахме германците по цени?
02-05-2007 - 17:15:25
Определено има обяви, които служат само за вдигане на средната цена на имоти в даден квартал или цял сегмент, но никой не иска да признае за реалните сделки с колко е спаднала цената от първоначално обявената. Затова като потенциален клиент, си избрах дадени имоти (реални) и ги следя. Единия беше с цена 75000Е преди един месец. Сега е 63000Е. Като изчезне от предлагането или се е продал или е стигнал цената си минимум.
Re: Дали не задминахме германците по цени?
02-05-2007 - 18:13:39
направете търсене на апартамент за 123 000 Е
и ще се изненадате колко много излизат на тази странна цена
от там нататък е ясно
(цената на кавадратен метър варира яко на тази цена)

включително на цена 120 000 има повече от 50 обяви които стоят от повече от 12 месеца

(актуализация -всяка седмица обаче ... )

това апартаменти за продавне ли са според вас?

ето линк да си гледате
120 000
Re: Дали не задминахме германците по цени?
02-05-2007 - 19:35:02
ОФЕРТАТА на единия е била 75000 евро, не цената
По тези твои данни не може да се съди дали цените растат или падат - защото ти следиш офертите, а цената е сумата, на които се сключва сделка
Ако това, което се опитваш да кажеш е, че цената на сделките е по-ниска то средната цена на офертите ще те поздравя за откриването на Америка известно време след Колумбsmiling smiley
Re: Дали не задминахме германците по цени?
03-05-2007 - 23:10:39
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> ОФЕРТАТА на единия е била 75000 евро, не цената

И каква е разликата между оферта и цена?
Re: Дали не задминахме германците по цени?
04-05-2007 - 09:36:50
Синоним на "оферта" е "предложение", а "предложение" и "цена" на са синоними.
Няма прилика между двете за да се търси разликата.
Re: Дали не задминахме германците по цени?
04-05-2007 - 09:43:22
Човек, остави Колумб намира, а обясни на нас простосмъртните с колко приблизително реалната цена е по-ниска от офертната. Това се мъча да констатирам, като следя няколко имота. То процента е различен, но тук говорим за приблизителна стойност. Сигурно брокерите много добре знаят, но не казват.
Re: Дали не задминахме германците по цени?
04-05-2007 - 18:06:53
Като отидеш в магазина и има еднакво по вкусови качества сирене от 4 и 5 лева кое купуваш? Предполагам това 4 лева и ако има 10 кг. от 5 лева и 1кг. от 4 средната оферта е 54/11 =4.91, обаче ако има 10 кг. от 4 и 1 кг. от 5 - средната оферта е 4.09. Та в двата случая имаш сделка на 4 лева , но различни средни офертни цени.
Няма точен отговор на твоя въпрос за процента на разликата между цената на сделките и средната стойност на офертите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход