Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за цените или какво се случва в момента

Публикувано от Joan 
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
10-01-2006 - 14:48:19
Намаляването на печалбата е възможно само в една част от новостроящите се сгради. Видях оферта за ново строителство на Ботевградско с цена 350евро на кв.м. Е тази цена няма да може да бъде намалена. Ако някой не купува само за да не пълни гушите на предприемачите спокойно може да си купи нещо подобно и да не се притеснява, че някой ще забогатееsmiling smiley А и не мога да разбера какво не му харесват - самолетите така или иначе летят ниско и над над Дондуков и БУЛБАНК и шумят също толкова , въпреки високите цени на имотите тамsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
10-01-2006 - 15:20:38
Ти явно предпочиташ да убеждаваш 10-15 купувачи колко е добре кухнята да им е в хола, за тоалетната да се минава през спалнята и колко е добре да се живее на тавана, вместо да обясниш на собственика на земята, че това дето го иска няма да стане.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
10-01-2006 - 16:02:38
Предпочитам и обяснявам, но полза нямаsmiling smiley
И не съм убеждавал никого, че е по-хубаво да има по-малко прозорци. А виж да имаш баня към спалнята освен общата е супер. И даже го водя задължително за луксозните апартаменти.
И като не виждам да мога да предложа на пазара перфектни разпределения мисля да компенсирам с цена. Другия вариант е да не се занимавам с това.
Ето какво разбирам под добро разпределение за тристаен - отделна кухня (макар и малка), мокро помещение и тоалетна отделно от банята. Спалните не преходни близко до банята. Най-добро изложение на дневната, след това на детската стая, спалнята на родителите и най-накрая кухнята. В коридора възможност да се сложи огледало, закачалка и шкаф за обувки. Минимална светла ширина на хола - 3,5м. , на спалните 3м. (по възможност и те на 3,5). Една тераса минимум 1,5 широка за хола и още една една може и малка . И като го знам и какво?
Анонимен потребител
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
10-01-2006 - 16:50:43
Много добре си го написал.

Ако продаваш краставици и идеш на борсата и видиш някакви "мутанти" ще ги вземеш ли да ги продаваш на хората? Няма да ги вземеш естествено. Тогава защо ако си строител трябва непременно да вземаш каквото ти падне като парче земя за да строиш. В момента айде всичко може да плссираш на пазара ама след време какво ще правиш?

На собственика на земя не знам защо не се гледа като на участник в една сделка. На практика той си е един търговец - търгува със земята си. Не знам защо на него строителите гледат като на някакъв човек чийто условия трябва безприкословно да се изпълняват.

Да ти дам едно примерче от Банско да разбереш за какво става дума.
Значи цените на земята около лифта скочиха здраво, защото много хотели се строят.
В резултатат на 31-ви тока гасна 4 пъти между 17 и 19 часа. Веднъж за 1 час и 3 пъти за по 20 минути.
Коли спрени навсякъде. Газиш калища от строежи. Абе мила родна картинка.

Лифта почна да издъхва и реално можеш да си строиш хотели ама как ще се извозват тези хора нагоре никак не е ясно.

И какво се направи. Едни руснаци изкупиха нивите около разклона на Разлог и смятат да затроят 25 000 квадрата, да си дръпнат собствен път от Предел и да си направят лифт. Ей така на голата поляна.

Пак так около разклона за Разлог ама от другата страна на пътя е комплакса "Катарино". И той така на ливадката построен.
Гледам и някакви алпийски къщички стоят.

Какъв е извода от цялата работа. Предприямача трябва да си прави сметката и в един момент може да се окаже че е по-евтино да си дръпнеш път, ток, вода, лифт, отколкото да плащаш безбожни цени за земя.

На всичкото отгоре вместо да се чудиш къде ще паркират гостите на хотела нищо не ти струва да вземеш още една нива за паркинг. Няма нужда да правиш "извратени" решения за разположението на стаи и т.н. защото място бол. Е какво се получава разходите същите ама клиентите ти доволни защото си правил всичко както трябва.

В този ред на мисли скоро всички градинки в София ще се застроят и щем не щем ще трябва да подкараме нивите. Е който строител се усети да ги купи евтино може и да спечели, ако че ще прекарва път.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
10-01-2006 - 17:13:33
Тиник никой не взима всичкоsmiling smiley Може да се изненадаш, но това , което се застроява е най-доброто което се предлагаsmiling smiley
И чак пък да го сравняваш с мутантиsmiling smiley Е какво толкова като имаш печка в хола. НЯма да умреш от това.
А за Банско отказвам да говоря - да ги затрупа лавина дано, Глазне да ги отнесе всички инвеститори, българи и чужденци. Надявам се другата година пистите да ерозират така, че да не може да се карат ски.
Англичаните да си карат водни ски по Темза, гърците в Егейско море или да се спускат по Олимп, руснаците в Москва по Ленинские горы а не да ми правят реклами, че бил най-бързо развиващият се курорт.
И за да престанеш да ме обвиняваш, че взимам това което ми предложат - отказал съм няколко добри предложения за строителство в Банско защото не ми харесва как се развива.
София е друго нещо - град, грозен като всички големи градове и трябвада се строи за да има къде да спят тези които работят. За ценителите на красотата - има планини достатъчно в Българияsmiling smiley Поне засегаsmiling smiley
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
10-01-2006 - 17:13:41
Ами Тинки, отговора сам си го даваш. Човек ти спомена за някаква кооперация, застроена в един слабо застроен но много комуникативен район като Ботевградско шосе, не по отдалечен от центъра от Борово например, но в същото време доста по лесно достъпен, тъй като там няма такива задръствания като по България и Прага. Но не, повечето хора са готови и на тройна цена и ред други компромиси но да е непременно в южен квартал, а не в "презрян район" като Суха река или Левски примерно. Какво се учудваш тогава на такива аномалии? Дори не е нужно да се прави път, място има достатъчно, пътя е налице, земята е евтина и позволява добро разпределение и строителя успява да предложи силно конкурентна цена. Е и?
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
10-01-2006 - 19:35:29
Quote

А за Банско отказвам да говоря - да ги затрупа лавина дано

Човек, чети тук за каква глупост и лакомия става въпрос: СКИ-ЗОНА БАНСКО – БЕДСТВИЕ ЗА БЪЛГАРСКАТА ПРИРОДА

ако те мързи да го четеш целия, погледни директно стр. 17

иначе да се направи добър ски курорт не е лошо - лошото е че Юлен са ебаси и нещастниците и ги интересува само да направят кинтите набързо, а не да развиват курорта с някаква перспектива
Прощавайте въпроса ми може да ви се стори глупав, но не съм специалист в тази област. Какво означава "Обезщетение 25% за собственика"? Така ли се прави? Собственика на парцел има има земя X кв.м, която струва Y евро/кв.м. Тогава парцела, който той притежава струва
X кв.м х Y евро/кв.м = Z евро
На този парцел може да се построи 5 етажна сграда, може и 10 етажна. Как тогава собственика на парцела се обезщетява с процент от сградата. В единия случай може да са два апартамента, а в другия - четири. А парцела е един и същ. Как става така? :crazy:
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
11-01-2006 - 09:44:06
Прегледах го набързо. Аз и на място съм видял, че пистите ерозират. И тази година няма да ходя на ски. Направо с това безумие ме отказаха от този спорт.
За мен е ясно, че БАнско е най-бързо развиващия се ски курорт, защото е единственото място в Европа дето става за ски и можеш да сечеш гора безогледно.
Един ден наистина ще стане страшно наводнение и ще има жертви. Изсичането на гори увеличава риска от наводнения.
А освен това строят грозни сгради. Пък и награди за сграда на годината си раздават. Да им се срутят дано още преди наводнението да ги отнесе.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
11-01-2006 - 09:46:40
Ами цената на земята за строителство зависи от местоположението и квадратурата н асградата, която може да се построи на нея. Не зависи от квадратурата на парцела. От квадратурата зависи земеделската земя.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход