Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за цените или какво се случва в момента

Публикувано от Joan 
Имотко
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
12-01-2006 - 12:28:49
Това е дупка на обезщетен собственик, мога да се хвана на бас. Без общите части една ли е повече от 85 кв.м., няма и ТЕЦ, обзавеждането е старо. 300 евро са му много, както са му много и повече от 80-85000 евро цена.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
12-01-2006 - 12:33:22
Моето мнение е, че рентиерството не трябва да бъде доходоносен бизнес и такива неща от рода на купувам готов апартамент и със 120 месечни наема си възврщам инвестицията не ми харесват. Тово би следвало да е биснеса с най-ниска възвращаемост, следван от лихварството и т.н.
Това може да бъда така само ако при други инвестиции има знамичително по-висока доходност при нисък риск. Ами депозита в банка е с по-голям риск - банката е по-вероятно да фалира отколкото да ти се срути къщата и застрахователят да не покрие щетитеsmiling smiley
Мисля, че ниската доходност от рентиерство се дължи на факта, че в световен мащаб дребните инвестиции са обречени на провал. Големите вериги съсипват търговците на дребно, огромни заводи с некачествена, но евтина продукция правят сервизната дейност ненужна (като се произвеждат еднодневки няма нужда от оправяне - купуваш си ново или ако е в гаранция ти дават друго)....
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
12-01-2006 - 12:36:58
Тинки, ти сам ми казваш току що, че тези печалби от намалението на данъците и увеличението на заплатата е ок да ги дадеш на предприемача за де факто същото жилище... :} Един достатъчно ловък търговец веднага ще се възползва от готовността ти да даваш повече пари защото "можеш да си позволиш". Така виждаме че всъщност увеличението на цените на жилищата наистина има в основата си увеличение на доходите и готовност на хората да дават повече, па макар и мърморейки... Явно далеч не само мутри и политици купуват... cool smiley
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
12-01-2006 - 12:39:57
Ами защо не дадеш 45 при 6% лихва? Така след 25 години освен изплатеното жилище ще имаш още доста пари спестени от месечната вноска.
Или защо като имаш възможност не купиш 2 по 40. И без това голямото жилище реално ти трябва за още 15години най-много. Или моя вариант - едно сега з а40, а другото след 10 години. По-добре детето да има отделно жилище на 18, а не отделна стаяsmiling smiley
Щото ти търсиш голям щото мислиш, че не е хубаво детето да си няма отделна стая.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
12-01-2006 - 12:54:37
И накрая се оказа, че високите лихви на банките всъщност са задържали цените на имотите на ниски ниваsmiling smiley
Колкото и висока заплата да дадеш на работника ще я намести за отрицателно време и ще дойде да ти каже, че му трябва увеличение, защото не му стига.
А бе Тинки, ти поне не разбираш ли, че те облъчват с реклами само и само да не се окаже, че преди да достигнеш пенсионна възраст си си осигурил старините и може да престанеш да работиш? Е, явно - не. Предпочиташ да бачкаш още 25г., вместо още десет и след това да превърнеш работата в хоби и да вършиш това, което смяташ за правилно.
Анонимен потребител
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
12-01-2006 - 13:05:19
Това че мога да си го позволя не значи че ще го направя.

Аз мога да си позволя да си купя домати по 10 лева килото, но не значи че ще го направя, нали?

Освен това защо да не се опитам да извлека полза и за себе си.
Анонимен потребител
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
12-01-2006 - 13:14:45
Мисля че ти обясних. Аз търся такова дето да го купя веднъж и за този живот стига. Нямам никакво намерение да купувам, продавам, препродавам и т.н.

А детето като стане на 18 да се оправя само с живота. Аман от лентяй дето се чудят какво да правят защото всичко им уредено
Анонимен потребител
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
12-01-2006 - 13:18:36
Аз този пример ти го дадох защото ти твърдеше че това дето струва 100К наема му е много повече от 410. Та радвам се че стигна до моето мнение - това дето струва 100К много по хубаво от него можеш да си намериш под наем не за повече от 410 ами за скромните 300. Ей за това ти разправяше p_nachev.

Ей и за това си стоя под наем и чакам да видя какво ще стане- защото ми е по изгодно.
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
12-01-2006 - 13:20:38
Добре, че не съм ти синsmiling smiley Изобщо не държиш старт в живота да му дадеш и него искаш да заробиш с кредити. Много ги обичаш лихваритеsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Пак за цените или какво се случва в момента
12-01-2006 - 13:22:29
Първо това не е един и същ имот ако забелязваш. Според мен този за продан е по зле от този за под наем
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход